Дві однакові маленькі мідні кульки з зарядами 6 і -2 нКл привели в дотик і розмістили на відстані 10 см одну від одної. Сила кулонівської взаємодії між кульками дорівнює:
Електричне поле з напруженістю 5 кН/Кл діє на заряд 2 нКл з силою:
Під час переміщення заряду 200 нКл між двома точками кулонівські сили виконали роботу 10 мкДж. Різниця потенціалів між зазначеними точками дорівнює:
З трьох конденсаторів електроємністю по 6 мкФ можна зібрати батарею конденсаторів електроємністю:
Алюмінієвий провідник з площею поперечного перерізу 0,25 мм2 має опір 70 Ом. Довжина провідника дорівнює:
Дварезистори опорами 3 і 9 кОм з'єднані паралельно. Сила струму в першому резисторі становить 30 мА. Загальна сила струму в цій ділянці кола дорівнює:
До джерела струму з ЕРС 1,8 В і внутрішнім опором 0,2 Ом приєднали резистор опором 5,8 Ом. Сила струму в колі становить:
Прямий провідник розташований в однорідному магнітному полі з індукцією 0,2 Тл перпендикулярно до ліній індукції. Довжина провідника дорівнює 5 см, сила струму в ньому 4 А. Магнітне поле діє на провідник із силою:
Електрон рухається перпендикулярно до ліній індукції магнітного поля зі швидкістю 100 км/с. Магнітна індукція поля дорівнює 200 мТл. На електрон діє сила Лоренца, модуль якої дорівнює:
Період вільних коливань у контурі дорівнює 80 мкс. Якщо електроємність конденсатора контуру збільшити від 0,05 до 0,2 мкФ, період коливань дорівнює:
Трансформатор підвищує напругу змінного струму від 36 до 108 В. Визначте кількість витків у вторинній обмотці. якщо у первинній обмотці 72 витки:
У прозорому середовищі поширюється світлова хвиля з частотою 6 * 1014 Гц і довжиною хвилі 250 нм. Швидкість світла в цьому середовищі дорівнює:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома