Член Історичного товариства ім. Нестора-Літописця, член Чеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв (1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний голова Наукового Товариства ім. Шевченка у Львові (1897—1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894—1914), автор понад 2000 наукових праць.
Кому належать слова:
"Нехай український обиватель говорить і думає, що йому хочеться, я їду за кордон, обтрушую з себе всякий порох політики, обгороджуюсь книжками й поринаю в своє справжнє, єдине діло — літературу… Тут у соціалістичній совєтській Росії я ховаю свою 18-літню соціалістичну політичну діяльність. Я їду, як письменник, а як політик я всією душею хочу померти."
Коли Українська Центральна Рада прийняла документ, витяг із якого наведено?
«...Хай Україна буде вільною. Не одділяючись від всієї Росії, не розриваючись з державою Російською, хай народ український на своїй землі має право сам порядкувати своїм життям. ... Тимчасове Російське правительство одкинуло всі наші домагання... І через те ми, Українська Центральна Рада... оповіщаємо: однині самі будемо творити наше життя».
ІІ Універсал Української Центральної Ради…
Укажіть положення, що розкривають зміст І Універсалу УЦР (чотири правильні відповіді)
Позначте дату утворення Центральної Ради:
Всеукраїнський національний конгрес відбувся у:
Оберіть уривок з документу, який було ухвалено у липні 1917 року
Яку позицію займала Українська Центральна Рада у відносинах з Тимчасовим урядом Росії?
Він залишався романтиком, навіть очолюючи перший український уряд — Генеральний секретаріат, він жив більше емоціями та образами, ніж реаліями повсякденного життя. Риторикою, пафосом, його революційним ідеалізмом були просякнуті навіть акти державної ваги — Універсали Центральної Ради, до творення яких він мав безпосереднє відношення».
Прочитайте уривок джерела і виконайте завдання.
«Пробувши кілька тижнів у Петрограді, втративши всяку надію одержати якусь відповідь і від Временного Правительства, Делегація Центральної Ради після тих понижень, яких зазнала у передпокоях міністерських і Ради робітничих депутатів, повернула, без всякої офіційної відповіді, до Києва. А в той час... Правительство, нарешті, вирішило і ухвалило одкинути домагання Української Центральної Ради» Описана у джерелі подія стала приводом до
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома