Яким було ставлення російської влади до українського національного руху на Наддніпрянській Україні під час Першої світової війни?
На картосхемі позначено лінію фронту часів Першої світової війни станом на
Що стало наслідком подій, перебіг яких відображено на карті?
На картосхемі стрілками позначено
Проаналізуйте уривок з історичного джерела:
«…ми, українці, з початку війни зайняли нейтральну позицію й не виступали ні за, ні проти війни, а тепер постановили виступити рішуче проти війни, бо вона тільки нищить наш край, як уже знищила Галичину та частину Волині, і не принесе нічого корисного.
Володимир Леонтович та Андрій В’язлов висловилися проти такої рішучої заяви, бо вона йде всупереч з думками російської інтелігенції, що нас і так обвинувачує вже не тільки [російський] уряд, але й [російське суспільство] у сепаратизмі…».
Вільгельм фон Габсбург-Лотрінген – австрійський архікнязь, полковник армії УНР, поет. Під яким псевдонімом він відомий як полковник Українських січових стрільців (УСС)?
Коли було ухвалено цитований документ?
«Однині Україна стає Українською Народною Республікою.
Не відділяючись від республіки Російської і зберігаючи єдність її, ми твердо станемо на нашій землі...
До Установчих Зборів України вся власть творити лад на землях наших, давати закони й правити належить нам, Українській Центральний Раді...»
Установіть послідовність подій Української революції (1917–1918 рр.).
А ухвалення Першого Універсалу Української Центральної Ради
Б скликання Всеукраїнського національного конгресу
В утворення Української Центральної Ради
Г створення Генерального Секретаріату
Проаналізуйте фрагмент історичного документа
«У Петрограді відбулися криваві події, які загрожують загибелі завоювань революції. Частина населення Петрограда, керована більшовиками, збройним шляхом ліквідувала Тимчасовий Уряд і хоче нав'язати свою волю Російській Республіці. Ми закликаємо рішуче боротися з будь-якими спробами підтримання петроградського повстання. Громадяни України! Покажіть себе вірними захисниками свободи й ворогами анархії, яка може віддалити скликання Всеросійських й Українських Установчих Зборів і навіть призвести до загибелі рідного краю...»
Яка владна інституція звернулася із цитованою відозвою до населення України?
Яку позицію займала Українська Центральна Рада у відносинах з Тимчасовим урядом Росії?
На карті суцільною жирною лінією позначено територію
На відміну від Української Народної Республіки (УНР) Західноукраїнській Народній Республіці (ЗУНР) вдалося
Про яке державне утворення йдеться в уривку з історичного джерела: "Характер державної системи... складно визначити.., найправдоподібніше це мала бути конституційна монархія, відмінна від традиційної самодержавної системи в Росії... її характер визначався... українською історичною традицією..."?
Прочитайте фрагмент історичного документа та виконайте завдання 5–7.
«НАКАЗ АРМІЯМ ПІВДЕННОГО ФРОНТУ,
копія – командарму Повстанської армії.
У зв’язку із закінченням бойових дій проти Врангеля, унаслідок його розгрому, Революційна військова Рада Південного фронту вважає завдання, поставлене перед партизанською Повстанською армією, виконаним і пропонує Реввійськраді Повстанської армії негайно розпочати роботу з перетворення партизанських повстанських частин у нормальні військові з’єднання Червоної Армії…
[…]
У разі негативної відповіді… червоні полки фронту… говоритимуть з [повстанцями] іншою мовою...»
Що стало наслідком виконання наказу Революційної військової Ради Південного фронту?
Карта-карикатура, зображена на фото, ілюструє події
У якому році на сторінках варшавської українськомовної газети «Українська трибуна» було вміщено зображену карту?
Створення добровольчого легіону Українських січових стрільців у складі австро-угорської армії ініціювала
Яке гасло українського національно-визвольного руху відповідає змісту Першого Універсалу Української Центральної Ради (УЦР)?
Політична організація емігрантів із Наддніпрянської України, створена у Львові на початку Першої світової війни, що проголосила метою своєї діяльності побудову самостійної соборної Української держави, - це
«Німці вважали моє становище поганим і запрошували мені полетіти на аероплані до Одеси (де ще зберігалася моя влада), тому що шляхи всі були відрізані остаточно… Я відхилив цю пропозицію, бо вважав, що повинен досидіти до кінця отут, де уряд і військо, незважаючи на їхнє ставлення до мене», - так оповідає про останні дні свого перебування в Києві
Наступ військ радянської Росії на Київ і прагнення посилити позиції української делегації на мирних переговорах з державами Четверного союзу – обставини, що пришвидшили прийняття Українською Центральною Радою
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома