У трьох пронумерованих пробірках містяться розчини хлоридної кислоти, барій нітрату, калій хлориду. При внесенні лакмусового папірця у всі пробірки, він став червоний лише в третій. При додаванні розчину натрій сульфату до першої і другої пробірки, у другій ніяких змін не відбулося, у першій - випав білий осад. Яка речовина була у другій пробірці?
Який газ можна розпізнати за допомогою вапняної води Са(ОН)2
До певного розчину додали хлоридну кислоту. В результаті цього випав склоподібний осад. Отже, розчин містив:
Який реактив є спільним для визначення хлорид- і ортофосфат-йонів?
При додаванні до досліджуваного зразку розчину калій гідроксиду, виділяється газ з різким специфічним запахом амоніаку. Досліджуваний зразок містив:
У двох пронумерованих пробірках містяться безбарвні прозорі розчини ферум(ІІ) хлориду і ферум(ІІІ) хлориду. При додаванні розчину натрій гідроксиду в обох пробірках випадає осад. У першій пробірці сіро-зелений осад поступово буріє. Яка речовина у другій пробірці?
В одній пробірці міститься розчин магній хлориду, а в іншій – розчин алюміній хлориду. Визначити вміст пробірок можна за допомогою розчину речовини, формула якої:
При взаємодії йонів Fe2+ і Fe3+ із жовтою кровяною сіллю можуть утворитися
Скорочене йонне рівняння
3 Ag+ +PO43- =Ag3PO4 характеризує взаємодію
При внесення у полумя солей Літію спостерігається
Якісні реакції - це
Укажи речовину, у розчині якої метиловий оранжевий стане жовтого кольору
Зовнішнім ефектом якісних реакцій на йони Fe2+ і Fe3+ є:
Якщо піднести змочений лакмусовий папірець до отвору пробірки, де відбувається якісна реакція на йон амонію, то він забарвиться:
Оберіть формулу берлінської лазурі, яка утворюється при янісному визначенні йонів Fe3+
При взаємодії аргентум нітрату з калій йодидом випадає осад
У двох пронумерованих пробірках містяться розчини калій карбонату і калій сульфіту. При додаванні хлоридної кислоти до обох пробірок, виділяються гази. У першій - безбарвний з різким запахом, у другій - безбарвний без запаху.Яка речовина у другій пробірці?
У двох пронумерованих пробірках містяться прозорі розчини калій хлориду і барій нітрату. При додаванні розчину натрій сульфату до розчину у першій пробірці не спостерігається ніяких візуальних змін. При додаванні натрій сульфату до розчину у другій пробірці – випадає осад білого кольору. Яка речовина у першій пробірці?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома