До вас звернувся пацієнт зі скаргами на стискаючі болі за грудниною з іррадіацією в ліву руку, лопатку, які виникають при фізичному навантаженні, купіруються нітрогліцерином протягом 1 хвилини. Об’єктивно: наявних набряків немає. Пульс – 72/хв., ритмічний. АТ 135/90 мм рт.ст.
Про яку патологію йдеться?
Хвора О., 25 років, госпіталізована зі скаргами на слабкість, тупий біль у попереку, що поширюється за ходом сечоводів у надлобкову ділянку, низ живота, підвищення температури тіла, збільшення сечовипускання, зниження апетиту. Під час обстеження позитивний симптом Пастернацького з обох боків. Які основні лабораторні ознаки характерні для даної патології:
Хворий В., 50 років, звернувся зі скаргами на виділення крові під час дефекації, рідкі випорожнення [до 10 разів на добу], біль внизу живота, втрату маси тіла, адінамію. Об’єктивно: шкіряні покриви та видимі слизові бліді, пульс 90/хв., АТ 100/60 мм рт.ст., язик обкладений білим нальотом. При пальпації живота розлита болючість та ущільнення нисхідного відділу товстої кишки. Розвиток якого захворювання можна запідозрити у хворого?
Чоловік 47 років скаржиться на тяжкість у правому підребер'ї, загальну слабкість. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Об'єктивно : склери та шкіра жовтяничні. “Судинні зірочки” на шкірі грудної клітки. Гінекомастія. Печінка збільшена на 3 см. У крові - підвищений рівень білірубіну і трансаміназ. Ваш попередній діагноз?
Чоловік 48 років скаржиться на загальну слабкість, безсоння, схуднення, гемороїдальні кровотечі. Шкіра жовтянична. На передній поверхні живота -“голова медузи”. Асцит. На ногах набряки. Добовий діурез - 500 мл. Найімовірніший попередній діагноз?
Чоловік 58 років скаржиться на загальну слабкість, зниження працездатності, тяжкість у лівому підребер'ї. Хворіє 7 міс. По медичну допомогу не звертався. Об'єктивно: шкіра бліда. Печінка збільшена на 4 см, селезінка - на 8 см. Загальний аналіз крові: ер.- 3,3x1012/л, гемоглобін 100 Г/л, КП- 0,9, лейк. 112x109/л, баз.- 2%, еоз.- 7%, мієлобласти 1%, промієлоцити 7%, мієлоцити 10%, юні - 4%, пал.- 10%, сегм.- 32%, ШОЕ 28 мм/год. Ваш діагноз?
Хворого турбує виділення гнійного харкотиння з неприємним запахом вранці (до 200 мл) Пальці мають вигляд барабанних паличок, нігті – “годинникових скелець”. Хворіє 5 років. Для якого захворювання це характерно?
У хворого 66 р. туберкульоз легень. Який препарат можна використати з метою вторинної профілактики цього захворювання:
До фельдшера звернувся пацієнт 55 р., з такими проблемами: сильний біль у
ділянці серця стискаючого характеру, який віддає в ліву руку, тривалістю більше 30 хв. Застосування нітрогліцерину ефекту не дало. Яке захворювання слід запідозрити?
Пацієнт з хронічним гломерулонефритом скаржиться на біль голови, шум у вухах, біль в ділянці серця. Вкажіть для якого синдрому характерні ці ознаки:
Хворий скаржиться на біль в грудній клітині, кашель з виділенням “ржавого” мокротиння, підвищення температури тіла до 39оС. Яке захворювання можна запідозрити у пацієнта?
Пацієнтка 40 років скаржиться на періодичне підвищення артеріального тиску після емоційного напруження, яке проходить при прийомі заспокійливих препаратів. Які ознаки характерні для І стадії гіпертонічної хвороби?
Пацієнт 45 років звернувся зі скаргами на слабкість, помірне підвищення температури тіла, набряки на обличчі, зміну кольору кількості сечі. Хворіє тиждень після перенесеної ангіни. Об’єктивно: шкіра бліда, набряк повік, АТ – 170/100 мм рт. ст., пульс 90/хв., тони серця приглушені, симптом Пастернацького позитивний. Яке дослідження необхідно провести для уточнення діагнозу?
Хворий скаржиться на гострий, “кинжальний” біль у животі, різку слабкість. Захворів раптово після фізичного навантаження. В анамнезі – виразкова хвороба дванадцятипалої кишки. Під час огляду: обличчя бліде, шкіра вкрита холодним потом, живіт дошкоподібний. Яке ускладнення розвинулося у хворого?
Сільське населення отримує на першому організаційному етапі долікарську медичну допомогу. Назвіть лікувально-профілактичний заклад, який надає названий вид медичної допомоги.
Медичні показники здоров’я населення:
Медико-гігієнічне навчання населення має бути спрямоване на:
При виявленні інфекційного захворювання у пацієнта при огляді на ФАПі, яку форму документа необхідно заповнити для повідомлення в СЕС?
Ви – фельдшер ФАПу, оглядаєте дитину грудного віку. Під час огляду виявлено: дитина сидить самостійно, добре знає матір. Починає вимовляти склади, у неї прорізуються нижні центральні різці. Якому вікові відповідає психомоторний розвиток дитини?
Ви – фельдшер ФАПу, проводите антропометрію дитині 2-х - місячного віку, яка
знаходиться на грудному вигодовуванні. Якою є належна маса тіла дитини, якщо її маса тіла одразу після народження становила 3200 г?
Ви – фельдшер ФАПу, складаєте план профілактичних щеплень. Які щеплення Ви заплануєте дитині, якій виповниться 3 місяці?
На прийомі у фельдшера ФАПу дитина 8 років скаржиться на поліфагію, поліурію, полідіпсію та різке зменшення маси тіла. Про яке захворювання необхідно подумати у першу чергу?
Фельдшера ФАПу виклика до жінки. Вагітність 4-5 тижнів. Скарги на раптовий різкий біль
в животі, шум в вухах, запаморочення, AT знижується. Надати невідкладну допомогу:
Фельдшер, визначаючи реакцію організму на певний об’єм та форму фізичного
навантаження, використовує різноманітні проби. Оцінка якої системи проводиться ортостатичною пробою?
Під час внутрішньовенної ін’єкції фельдшер випадково ввів 10\% розчин хлористого кальцію під шкіру. Які подальші дії фельдшера?
Фельдшер ФАПу виконав ін’єкцію вітаміну В6. Після ін’єкції у пацієнта з’явилось виражене збудження, стиснення в грудях, загальне почервоніння шкіри, напад кашлю, погіршення ритму дихання, зниження артеріального тиску. Яке ускладнення виникло у пацієнта?
Який вид дезінфекції проводять на ФАПі з метоюапобігання виникнення_ВЛІ?
Фельдшер виконує пацієнту ін'єкцію 24 ОД інсуліну (1 мл інсуліну - 40 ОД). Скільки інсуліну необхідно набрати у шприц?
Згідно якого нормативного документа фельдшер планує профілактичні щеплення населення
До вас звернувся хворий з діагнозом гіпертонічна хвороба І ст. Яких рекомендацій щодо лікувального харчування порекомендує фельдшер пацієнту?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома