З якої країни у Київську Русь прийшли християнські обряди та були перейняті основи церковного співу?
Як називали мандрівних співців та акторів часів Київської Русі, учасники свят, обрядів, ігор?
Яку назву отримав період розвитку української культури XVII - середини XVIII століття?
Як називали національно - релігійні громадські організації, які, починаючі з кінця XVI століття, формувались при православних церквах.
Яку назву мали деякі закриті середні і вищі навчальні заклади у Західній Європі й Україні XVI — XVIII століття:
Музика у братських школах була обов'язковим предметом. Учні ("братчики") вивчали музичну грамоту та спів. Знайди правильне твердження:
Це українське містечко вважається гетьманською столицею України. Саме тут було відкрито " Школу співу та інструментальної музики". Основне завдання школи - готувати півчих для Придворної співацької капели в Петербурзі. Учні також навчалися грі на скрипці, гуслах, бандурі. Згадай назву містечка.
Які жанри склалися в українській музиці кінця XVI - середини XVIII століть.
Про який жанр іде мова: вокально-ансамблевий музичний жанр, побудований на протиставленні - змаганні всього хору з різними групами вокального ансамблю.
Хто є автором української партесної музики та першого у Східній Європі теоретичного трактату "Граматика мусікійська (музикальна)"?
Який жанр виник у міському побуті і призначався для домашнього музикування. Це - сольний вокальний твір з обов'язковим інструментальним супроводом.
Цей митець, філосов, поет, композитор і музикант, зробив вагомий внесок у скарбницю національної музики, створивши багато пісень - романсів. Найвідоміші: "Ой, ти, пташко жовтобока", "Всякому городу нрав і права", "Стоїть явір над горою".
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома