Сукупність цілей, заходів, засобів та узгоджених дій центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб для забезпечення високого рівня якості життя на всій території України з урахуванням природних, історичних, екологічних, економічних, географічних, демографічних та інших особливостей регіонів, їх етнічної і культурної самобутності.
Сукупність дій держави, спрямованих на зменшення диференціації у рівнях розвитку регіонів, на ефективне використання регіональних ресурсів і можливостей, створення умов для підвищення ефективності діяльності регіонів.
Спрямована на використання соціально-економічного потенціалу території для підвищення рівня та якості життя населення, удосконалення структури регіональної економіки, поліпшення економічного стану, розвитку соціальної інфраструктури, сприяння розвиткові підприємства та економічному зростанню в регіоні, і реалізується місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Забезпечення територіальної цілісності, включаючи єдність економічного простору на всій території держави, її грошово-кредитної, фінансово-бюджетної, податкової, митної системи
Максимальне наближення громадських і державних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування та державними органами, до безпосередніх споживачів.
Принцип, який реалізується через налагодження співпраці між органами виконавчої влади різного рівня, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, бізнесовими структурами у розробленні та реалізації заходів щодо регіонального розвитку.
надання державної підтримки регіонам відповідно до умов, критеріїв та строків, визначених законодавством
Об’єктами державної регіональної політики України є
Суб'єктами державної регіональної політики виступають
Прагнення територій здобути політичну автономію і поєднати самоврядність з економічною модернізацією
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома