Промінь світла падає на опуклу лінзу паралельно головній осі, як показано нижче. Укажіть шлях променя після проходження через лінзу
Промінь світла падає на опуклу лінзу, пройшовши через перший головний фокус F₁ як показано нижче. Укажіть шлях променя після проходження через лінзу.
Промінь світла падає на опуклу лінзу в напрямку оптичного центру О як показано нижче. Укажіть шлях променя після проходження через лінзу.
Промінь світла падає на увігнуту лінзу паралельно головній осі, як показано нижче. Який шлях проходить промінь після проходження через лінзу?
Шпильку встановлено на відстані 15 см від оптичного центру опуклої лінзи з фокусною відстанню 20 см. Які твердження вірні щодо природи зображення, сформованого лінзою?
Марійка дивиться на олівець через увігнуту лінзу з фокусною відстанню 8 см. Вона поклала олівець на відстані 12 см від об'єктива. Що вірно щодо положення та розміру зображення, утвореного лінзою?
Предмет розміщений поза межами 2F₁ опуклої лінзи. Що вірно щодо зображення, утвореного лінзою?
Встановлюється шпилька на відстані 7 см від оптичного центру опуклої лінзи фокусної відстані 3,5 см. Що вірно щодо природи зображення, сформованого лінзою?
Маніш дивиться на свічку через увігнуту лінзу фокусної відстані 10 см. Він ставить лінзу на відстані 20 см від свічки. Що вірно щодо положення та розміру зображення, утвореного лінзою?
Предмет розміщений на головній осі увігнутої лінзи між F₁ і 2 F₁. Що вірно щодо природи зображення, сформованого лінзою?
Предмет розміщений на головній осі увігнутої лінзи між F₁ і О. Що вірно щодо природи зображення, сформованого лінзою?
Який з оптичних пристроїв можна використати для одержання зменшеного дійсного зображення предмета?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома