Хворий скаржиться на наростаючу м’язову слабкість, підвищену втомлюваність, зниження працездатності, безсоння, періодичний біль в животі, нудоту. Об’єктивно: шкірні покриви бронзового відтінку, відмічається пігментація слизової оболонки порожнини рота. Пульс – 80/хв., ритмічний, слабкого наповнення і напруження. АТ – 90/60 мм рт.ст., тони серця ослаблені, діяльність ритмічна. Про яке захворювання можна подумати?
У пульмонологічному відділенні хворому з ексудативним плевритом призначена плевральна пункція. Яке положення надасть хворому медична сестра?
Хворий 43-х років, працівник м’ясокомбінату, захворів раптово. Скаржиться на біль голови, високу температуру, різь в очах, біль у м’язах, особливо литкових, попереку, жовтушний колір шкіри обличчя, темну сечу. Об’єктивно: на губах – герпетичні висипання, збільшені печінка та селезінка, олігурія. Температура тіла – 39,40С, АТ – 90/50 мм рт.ст. Дані ознаки характерні для:
Під час нападу жовчної кольки пацієнтку турбує біль в правому підребер’ї, нудота, повторне блювання, затримка випорожнення. Хвора схвильована. Який препарат повинна підготувати медсестра за призначенням лікаря?
У тракториста після оприскування сільськогосподарських угідь фосфорорганічними пестицидами з’явилися слинотеча, блювання. Об’єктивно: міоз, блідість шкіри, АТ -80/50 мм рт.ст. Який препарат слід застосувати при наданні медичної допомоги?
Хворий 19-ти років, знаходиться на лікуванні в інфекційному відділенні. Відмічається різке погіршення стану: блідість шкірних покровів, появилася геморагічна висипка, з некрозом у середині, переважно на сідницях та нижніх кінцівках. АТ 90/40 мм рт.ст. Температура тіла – 380С. Про яке захворювання слід думати?
Ви проводите медсестринське обстеження пацієнта з підозрою на холеру. Який вигляд мають випорожнення при цьому захворюванні?
Для проведення диференційної діагностики між ангіною та дифтерією беруть мазок:
У хворої 33-х років, періодично повторюються напади експіраторної задишки. Під час мікроскопічного дослідження в харкотинні виявлено спіралі Куршмана та кристали Шарко-Лейдена. Яке захворювання запідозрите?
Медична сестра пояснює хворому, що протягом доби необхідно зібрати 8 окремих порцій сечі за кожні 3 години, з метою визначення видільної та концентраційної здатності нирок. До якого дослідження готується хворий?
Хвора 50-ти рокiв скаржиться на сильний головний біль, запаморочення, тремтіння всього тіла. Об’єктивно: обличчя гіперемійоване, Ps – 110/ха., напружений, АТ – 220/95 мм рт.ст. Який стан розвився у пацієнтки?
Невідкладна допомога при нирковій кольці:
У пацiєнта скарги на тупі ниючі болі під правим підребер’ям з іррадіацією під праву лопатку, відчуття гіркоти у роті. Лікарем призначене сліпе зондування з холекінетиками.Підготуйте необхідні лікарські засоби:
У хворого набряк легень. Який характер має харкотиння при цьому стані?
В приймальне відділенні районної лікарні поступив хворий зі скаргами на тупий постійний біль оперізувального харатеру, нудоту, блювання. Які залежні дії медичної сестри для уточнення діагнозу?
В приймальне відділення доставлено пацієнта зі скаргами на нудоту, біль в епігастральній ділянці, які виникли внаслідок споживання недоброякісної їжі. Яке залежне медсестринське втручання необхідно здійснити медичній сестрі в першу чергу?
При обстеженні постраждалого у ДТП на місці події Ви виявили відсутність свідомості, з носа та вух витікає ліквор і кров. Про що свідчать ці ознаки?
. До медсестри звернувся хворий,35-ти років, зі скаргами на появу виразки в ділянці зовнішніш статевих органів, яка з’явилась через 4 тижні після статевого контакту. Об’єктивно: на слизовій оболонці зовнішніх статевих органів виразка округлої форми, темно-червоного кольору з блискучою поверхнею «блюдцеподібними» краями, без суб’єктивних відчуттів. Збільшені регіонарні лімфатичні вузли. Дійсні проблеми якого захворювання виявила медсестра?
Хворий 25-ти рокiв скаржиться на нудоту, відрижку повітрям, відчуття тяжкості в епігастрії, проноси. Під час огляду: язик обкладений білим нальотом, живіт болючий в епігастральній ділянці. Яке дослідження є найбільш інформативним?
Пацієнт 40-ка років скаржиться на біль стискаючого характеру за грудиною з іррадіацією в ліву руку. Після прийому нітрогліцерину приступ припинився. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
В приймальне відділення доставлено пацієнта з вираженою задишкою, ціанозом, набряками на гомірках. У який спосіб медсестра повинна транспортувати його до відділення?
Жінка 35-ти років хворіє на цукровий діабет. У неї різко розвинулась загальна слабкість, відчуття голоду, тремтіння, запаморочення, серцебиття, пітливість, тахікардія. Відомо, що вона збільшила дозу інсуліну. Який стан розвинувся у хворої?
У пацієнта розвинувся набряк легень. Як правильно провести оксигенотерапію при цьому стані?
Хворий 56-ти років потрапив в ДТП, при огляді: нерухомий, на питання не відповідає, обличчя бліде з синюшним відтінком. Тіло вкрите холодним потом, мимовільне сечовипускання. Визначте стан хворого:
У хворого внаслідок критичного зниження температури розвинувся колапс. Який з препаратів Ви введете хворому?
Пацієнт не може здійснити акт сечовиділення протягом 12 годин. Вкажіть першочергову найдоцільнішу допомогу пацієнту, враховуючи, що рефлекторні дії не надали бажаного результату:
Пацієнтка 36-ти років звернулася до медичної сестри з приводу появи впродовж останніх декількох місяців швидкої втомлюваності, постійного серцебиття, дратівливісті, пітливості, схуднення. Зі слів пацієнтки, вказані зміни з’явились після стресу. Об’єктивно: стовщення шиї в нижній третині, екзофтальм, тремор пальців рук. Про яке захворювання може подумати медсестра?
Пацiєнту 32-х рокiв медсестра вводила за призначенням лікаря внутрішньовенно 10% р-н кальцію хлориду, пацієнт відмітив пекучий біль в місці ін’єкції. Яке ускладнення повинна запідозрити медсестра в місці ін’єкції?
Хворий 53-х років звернувся до лікаря зі скаргами на схуднення, рідкі випорожнення (7-8 разів на добу), біль внизу живота. Був запідозрений хронічний коліт. Який ендоскопічний метод діагностики призначить лікар?
Молода людина при взятті крові із вени зомліла. Якого положення повинна надати їй медична сестра?
Хворий, 55-ти років, скаржиться на біль за грудиною стискаючого характеру з ірадіацією в ліву руку, який виник під час ходьби і зникає в стані спокою. Яке залежне втручання слід провести медичній сестрі?
Пацієнт 48-ми років скаржиться на постійну задишку, періодично біль в грудній клітці, кашель. Хворіє 15 років. Тривалий час працював шахтарем. Грудна клітка діжкоподібної форми. Над легенями коробковий звук, місцями притуплений. Яке захворювання слід запідозрити?
При проведенні медсестринського обстеження важкохворого медична сестра виявила наступні скарги: біль в грудній клітці, кашель з виділенням «іржавого» харкотиння, підвищення температури тіла до 390С. Яке захворювання може запідозрити медсестра у хворого?
Пацієнту33 –х років, який знаходиться на стаціонарному лікуванні з діагнозом «гострий бронхіт», медсестра для покращення дихальної функції кровообігу запланувала постановку гірчичників на задню поверхню грудної клітки. Які речовини можуть спричинювати подразнюючу дію гірчичників?
Медична сестра доглядає за пацієнтами гастроентерологічного відділення. Яке забарвлення блювотних мас свідчить про появу шлункової кровотечі?
Хворому 38-ми років у нефрологічному відділенні лікар призначив зібрати сечу за методом Нечипоренка. Цей аналіз сечі проводиться для визначення в одиниці об’єму:
У пацієнта після переохолодження підвищилась температура до 380С, озноб, пітливість, біль у поперековій ділянці, часте та болюче сечопускання. Для якого захворювання це характерно?
Пацієнтка 58-ти років, поступила у ендокринологічне відділення у тяжкому стані. При медсестринському обстеженні виявлено: свідомість відсутня, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах ацетону з рота. Який медикамент найбільш доцільно підготувати медсестрі для надання невідкладної допомоги?
У пацієнта, який працює в друкарському виробництві, виник переймистий біль у животі, закрепи, солодкий присмак у роті, біль у голові, запаморочення. Навколо ясен і зубів - лілово-сіра смужка. Для якого отруєння характерні ці симптоми?
Хворий скаржиться на тяжкість у правому підребер’ї, загальну слабкість, нудоту. Три роки тому хворів на вірусний гепатит В. Печінка збільшена на 3 см. У крові підвищений рівень білірубіну. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
Пацієнт 40-ка років лікується з приводу сухого плевриту. Турбують інтенсивні болі в правій половині грудної клітки. Яке положення в ліжку слід порадити пацієнту для зменшення болю?
Жінка 35-ти років, яка проживає у гірському районі, звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на потовщення і тиск в ділянці шиї, утруднене ковтання, захриплість голосу, загальну слабкість. Яке захворювання можна запідозрити?
У пацієнта скарги на інтенсивний розпираючий головний біль без чіткої локалізації, нудота, блювання, світлобоязнь, підвищення температури тіла до 390С. При огляді: ригідність м’язів потилиці на 3 пальці, симптом Керніга з обох сторін. Рухи очних яблук обмежені, конвергенція порушена.Сухожилкові рефлекси D =S, високі. Парезів немає. Яку діагностичну процедуру треба провести для установлення діагнозу?
Пацієнту 20-ти років з негоспітальною пневмонією призначений курс антибіотикотерапії. Яка потенційна проблема може виникнути у пацієнта після тривалого лікування антибіотиками?
Ви медична сестра сімейної амбулаторії. До Вас звернувся хворий зі скаргами на біль у горлі. Об’єктивно: на мигдаликах грязно-сірий наліт, що важко знімається, кровоточить. Яке захворювання слід запідозрити?
Після взяття мазка із зіва і носа матеріал необхідно відправити у бактеріологічну лабораторію. Протягом якого часу необхідно це здійснити?
У пацієнта з хронічним гломерулонефритом піднявся АТ до 190/110 мм рт.ст. Яке незалежне втручання виконає медична сестра?
Пацієнт 35-ти років скаржиться на біль в епігастральній ділянці через 1 годину після прийому їжі, блювання, яке приносить полегшення, нудоту, печію. Встановлено діагноз: виразкова хвороба шлунку. До якого обстеження підготує хворого медична сестра?
Пацiєнт 46-ти рокiв скаржиться на біль у колінних, ліктьових суглобах «летючого характеру», який посилюється при рухах, температури 37,50С ввечері. В анамнезі – часті ангіни. При огляді суглобів спостерігаються припухлість, почервоніння. До якого захворювання характерні дані проблеми?
Лікар призначив пацієнту 30-ти років зібрати кал на виявлення гельмінтів. Про яку особливість збирання цього аналізу необхідно повідомити пацієнту?
У хворого після перенесеної ангіни через 2 тижні з’явились набряки на обличчі, біль голови, зменшення виділення сечі кольору «м’ясних помиїв». Для якого захворювання це характерно?
Пацієнт 52-х років, скаржиться на інтенсивний пекучий біль в ділянці серця, який іррадіює в ліву руку, нижню щелепу, триває 2 години, не знімається нітрогліцерином. Об’єктивно: стан пацієнта тяжкий, шкіра бліда, вкрита холодним потом, пульс – 100/хв., аритмічний, слабкого наповнення і напруження, АТ – 100/60 мм рт.ст. Що запідозрить медична сестра?
До приймального відділення швидка допомога привезла непритомного постраждалого. Об’єктивно: кровотеча з вух та носу, на потиличній ділянці голови- забійна рана 4х3 см. До якого відділення слід направити пацієнта?
Жінка 30-ти років, яка хворіє на бронхіальну астму, дізналась про можливість самоконтролю прохідність бронхів за допомогою приладу індивідуального користування, який можна використовувати в домашніх умовах, але не знає як ним користуватися. Якому методу діагностики навчить жінку медична сестра?
Медична сестра маніпуляційного кабінету , за призначенням лікаря, здійснює забір крові з вени. Обпалювання горловини флакона та корки здійснюють при заборі крові на:
Які першочергові заходи проводить медична сестра для попередження септичних ускладнень у хворого на гострий лейкоз?
Хворий страждає на гострий гломерулонефрит, скаржиться на набряки на обличчі зранку,загальну слабість, зниження апетиту, серцебиття. Які пріоритетні проблеми у такого хворого?
Які залежні дії медичної сестри спрямовані на полегшення стану хворого з тяжкою уремією?
Реалізація плану догляду при цукровому діабеті базується на таких незалежних діях медсестри:
У хворого на пневмонію після введення цефтріаксону виник анафілактичний шок. Що могло запобігти розвитку цього ускладнення?
Яка найбільш доцільна вторинна профілактика ревматизму?
Жінка 32р, на 4 міс. після пологів відмічає різке схуднення, вечірній субфебрилітет протягом 3 тижнів, на шкірі обличчя висипання по типу “метелика”. Яке захворювання можна запідозрити у хворої?
Студент після вживання полуниці, відчув раптово інтенсивне свербіння в ділянці спини і стегон. При огляді виявлено на гіперемійованому фоні висипання у вигляді міхурців. АТ-120/80 мм.рт.ст, пульс - 82уд./хв. Яке захворювання розвинулось?
У пацієнта з нирковокам’яною хворобою виникла гостра затримка сечі. Як називається цей стан?
При обстеженні пацієнта в приймальному відділенні виявлені проблеми: біль у
поперековій ділянці справа, який іррадіює вздовж сечоводу, в сечовий міхур, у праве яєчко, сечовипускання утруднене, болісне, нудота, блювання. Пацієнт збуджений, не знаходить місця від болю. Визначається позитивний симптом Пастернацького. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Які найбільш типові проблеми можуть виникати у пацієнта з гострим пієлонефритом?
До дільничного лікаря звернувся пацієнт. У нього виявлені такі проблеми: загальна слабкість, стомлюваність, зниження працездатності, зменшення апетиту, відраза до мяса , відчуття тяжкості в надчеревній ділянці, втрата ваги 5 кг за місяць. При обстеженні: блідість та сухість шкіри. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
У пацієнта з інфарктом міокарда раптово вночі виник напад ядухи, який супроводжується кашлем з виділенням пінистого харкотиння рожевого кольору. При обстеженні шкіра і слизові оболонки бліді, акроціаноз. Шкіра вкрита холодним липким потом. Яке ускладнення виникло?
До дільничної медсестри звернулась пацієнтка, якій було проведено струмектомію. У неї виявлені проблеми: в’ялість, загальна слабкість, зниження працездатності, зниження пам’яті, мерзлякуватість, сонливість удень, шкіра суха, лущиться, не береться в складку, сухість, ламкість, випадіння волосся. Про яке захворювання можна думати?
Пацієнтці 40 років, яка знаходиться у гастроентерологічному відділенні з підозрою на хронічний холецистит, призначено дослідження жовчного міхура. До якого медичного обстеження медсестра підготує пацієнтку?
Пацієнт 60 років хворіє на хронічне обструктивне захворювання легень протягом 7-и років. Турбують періодичне підвищення температури тіла, кашель із слизово-гнійним харкотинням, задишка. Яка проблема є провідною?
Пацієнтці 48-ми років, з діагнозом - хронічна постгеморагічна анемія, лікар призначив дослідження калу на приховану кров. Які продукти харчування найбільш доцільно виключити їй із свого раціону протягом 3 днів підготовки?
У вагітної жінки 22 років діагностовано гіперхромну анемію. Медсестрі необхідно повідомити родичів про особливості її харчування. Якими продуктами найбільш доцільно збагатити раціон пацієнтки?
Медсестра проводить з хворою на тиреотоксикоз профілактичну бесіду, направлену на попередження тиреотоксичної кризи. Які причини цього ускладнення вона повинна назвати?
Пацієнт 50 поступив у ендокринологічне відділення. При медсестринському обстеженні виявлено, що останнім часом вуха, ніс, кисті почали збільшуватися у розмірі. При патології якої залози виникають такі проблеми?
Пацієнта на рак легенів тривало турбує кашель з мокротинням, кровохаркання, слабкість, запаморочення. Яка потенційна проблема може виникнути?
Ви обстежуєте пацієнта на залізодефіцитну анемію. Виявили слабкість, серцебиття, біль у серці, задишку, спотворення смаку, Що з наведеного є специфічною проблемою у даному випадку?
Хворий 29 років знаходиться на лікуванні в ендокринологічному відділенні з діагнозом цукровий діабет, отримує підшкірно інсулін короткочасної дії. Які особливості його введення ?
У пацієнта, хворого на цукровий діабет, зменшилась спрага, поліурія, свербіння та сухість шкіри. Проведіть підсумкову оцінку ефективності догляду та оцініть результат:
Пацієнту з мікседемою медсестра проводить наступні медсестринські втручання: туалет статевих органів, профілактику пролежнів, догляд за шкірою. На якому етапі медсестринського процесу вона їх виконує?
Медсестра складає план догляду за пацієнтом на виразкову хворобу шлунка у період загострення. Які незалежні медсестринські втручання потрібно включати до плану?
Ви медична сестра відділення інтенсивної терапії. Хворому 58 років, потрібно провести профілактику пневмонії. Яке незалежне втручання медичної сестри?
У відділення поступив пацієнт з підозрою на малігнізацію виразки шлунку. Які проблеми виявить медсестра при обстеженні?
У пацієнта ендокринологічного відділення після медсестринського обстеження виявлені проблеми, що свідчать про цукровий діабет. Укажіть симптомокомплекс, характерний для цього захворювання:
При обстеженні молодої жінки медсестра виявила збудженість, говірливість,
витрішкуватість і блиск очей, тремор пальців рук, серцебиття, збільшену щитоподібну залозу. Попередній діагноз – тіреотоксикоз. До якого обстеження повинна підготувати пацієнтку медсестра для підтвердження діагнозу?
У пацієнта, який лікується з приводу бронхоектатичної хвороби, виявлені такі симптоми: слабкість, пітливість, субфебрильна температура, кашель із виділенням гнійного мокротиння до 100 мл на добу, особливо зранку. Що виявить медична сестра при загальному огляді пацієнта?
До відділення поступив молодий чоловік зі скаргами на сильний біль в правому колінному суглобі. З анамнезу відомо, що він з дитинства хворіє на гемофілію. Про що свідчить скарга пацієнта?
Хворий М., 60 років, скаржиться на біль за грудиною стискаючого характеру з іррадіацією в ліву руку, що триває протягом 15 хв і знімається нітрогліцерином. Ця симптоматика характерна для:
При обстеженні жінки 55 р. сестрою медичною виявлено сильний головний біль, запаморочення, нудоту, “мерехтіння мушок”, перед очима, АТ 180/100 мм.рт. ст.. Яке незалежне втручання може виконати медична сестра?
У жінки 25 років, при обстеженні виявлено стеноз лівого атриовентрикулярного отвору. Вкажіть найвірогіднішу причину цієї вади серця:
Пацієнт, що лікується з приводу абсцесу легень, скаржиться на головний біль, слабкість, t° 38,6° С, задишку, виділення великої кількості харкотиння. Який з вказаних симптомів свідчить про ІІ період розвитку абсцесу?
Для лікування хворих з інтоксикацією ртуттю використовують:
У хворого Н., 27 р. з’явились болі в епігастрії, що виникають через 1,5-2 год після прийому їжі, голодні, нічні болі, нудота. Яке захворювання можна запідозрити?
Хворому з загостренням хронічного панкреатиту сестра медична повинна зібрати сечу:
У пацієнта 17 років гострий пієлонефрит. Яке дослідження сечі має найбільше діагностичне значення?
Який збудник найчастіше є причиною розвитку ревматичної лихоманки?
Виконуючи І етап медсестринського процесу важкохворому (догляд за стопами), медична сестра виявила наступні проблеми: свербіж, еритему, пухирці, ерозії, кірки в міжпальцевих проміжках. Це характерно для:
Яке незалежне втручання сестра медична дерматологічного відділення повинна внести в свій план догляду за пацієнтом з екземою при гострозапальному процесі і мокнутті:
Хворому на системнимний червоний вовчак необхідно рекомендувати:
З метою профілактики анафілактичного шоку застосовують:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома