Переселення людей за межі країни з метою пошуку роботи й вільних земель.
Це добровільне об’єднання людей, які на пайових засадах спільно займаються певним видом господарської діяльності.
Українські діячі 60-х років ХІХ ст., які ставили своєю метою освіту широких народних мас рідною мовою, займалися культурою
Представники мовно-літературної та суспільно-політичної течії другої половини ХІХ ст.. на Галичині, Буковині та Закарпатті, які виступали за національно-культурну та державно-політичну єдність із російським народом і російською державою.
Представники суспільно-політичної течії, що виникла в 1860-ті роки в Галичині, які спрямовували свою діяльність на підвищення культурно-освітнього рівня та національної свідомості українців.
Представники політичної течії, що відокремилася від народовського руху і сповідувала соціалістичні ідеї, прагнули займатися політикою. Заснували першу українську політичну партію в Галичині – Русько-українську радикальну партію (1890 рік).
Створення у м. Львів товариства «Просвіта»
Створення у м. Львів Літературного товариства імені Тараса Шевченка
Реорганізація Літературного товариства імені Тараса Шевченка в наукове
Заснування РУРП (русько-української радикальної партії) (Львів) – перша українська політ. партія
Це політична організація, яка об`єднує на умовах членства найактивнішу частину суспільства, виражає і захищає його ідеологію, політичні цілі, має програму, бореться за досягнення державної влади.
Член РУРП, а с 1899 р. УСДП. У 1895 р. опублікував брошуру «Ukraina irredenta»
Створення Української національно-демократичної партії та Української соціалдемократичної партії
Політика українсько-австрійсько-польського порозуміння (компромісу) в Галичині у 1890 р., яка полягала в лояльному ставленні народовців до імперії Габсбургів узамін на поступки українцям у культурно-освітньої галузі.
Довголітній політичний провідник галицьких українців, визначний громадський та культурно-освітній діяч (педагог, письменник, журналіст, видавець). Разом з Олександром Барвінським увів 1890 року фонетичний правопис. Ініціатор Нової ери.
Український громадсько-політичний діяч Галичини, історик, педагог. Впродовж 1892—1897 роках очолював НТШ. У 1891 – 1907 рр. – посол до австрійського парламенту. Ініціатор Нової ери.
«Великий Каменяр», «Титан праці й велет духу». Український поет, прозаїк, літературний критик, фольклорист, драматург, публіцист. Найвідоміші твори: поетичні збірки «З вершин і низин», «Зів'яле листя», поема «Мойсей», повість «Захар Беркут», драма «Украдене щастя». Один з лідерів РУРП
Окрасою якого міста є дана пам'ятка?
Відкриття Чернівецького університету ім. Ю.Федьковича.
Український письменник, очолив українське національне відродження на Буковині в другій половини ХІХ ст.
Багаторічний голова Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові, завідуючий кафедрою історії України Львівського університету, автор 10-томної «Історії України-Русі».
Український фізик та електротехнік, винахідник, організатор науки, публіцист, перекладач Біблії українською мовою. Дійсний член НТШ, почесний член Віденського електротехнічного товариства.
Відома українська оперна співачка кінця ХІХ – першої половини ХХ ст: «На початку XX ст. на оперних сценах світу царювали четверо чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітто Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати врівень з ними. Найвимогливіші критики світу називали її «Незабутньою Аїдою», «Найчарівнішою Чіо-Чіо-Сан», «Вражаючою Валькірією».
Наявність значного безробіття серед населення, зайнятого у сфері сільського господарства і відсутність можливості забезпечити необхідний мінімум достатку для своєї родини
Українська громадська організація культурно-просвітницького спрямування
Юліан Бачинський опублікував брошуру для РУРП «Україна irredenta» (Україна уярмлена)
Тривалість "Нової ери"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома