Про яку подію згадував Михайло Грушевський і коли вона відбулася?
«...Коли українське життя в Росії штучно руйнувалося, спинялося, заморожувалося всіма способами, галицьке нищилося ще більше грубо, насильно й варварськи. Через кілька тижнів потому, як узято Львів... нова російська адміністрація тутешня з Бобринським на чолі стала розвивати свою програму ліквідації здобутків українського культурного життя в Галичині. Припинено українські часописи, позакривано книгарні, просвітні, а далі взагалі всякі українські товариства. Почалися арешти й висилка до Росії «небезпечних» і «підозрілих» українських діячів. Урядування українською мовою й освіта нею припинено. Почали робити заходи для зміни унії російським православієм».
Внаслідок якої події було закріплено позначену на карті лінію Південно-Західного фронту в Першій світовій війні?
Які з наведених тверджень стосуються Головної Української Ради?
Оберіть три відповіді
Якого діяча російська окупаційна влада заарештувала й відправила в ув’язнення в Суздаль (до Лютневої революції 1917 року)?
Уривок з документа якої організації, створеної на початку Першої світової війни, наведено?
«...Теперішня хвиля кличе український народ стати однодушно проти царської імперії, при тій державі, у якій українське національне життя знайшло свободу розвитку. Перемога австро-угорської монархії буде нашою перемогою. І чим більше буде поразка Росії, тим швидше виб’є година визволення України... Тільки той народ має права, що вміє їх здобути. Тільки той народ має історію, що вмів її творити рішучими ділами... Нехай на руїнах царської імперії зійде сонце вільної України!»
Іменем якого російського генерала названо військову операцію Першої світової війни?
Яка політична організація, створена в серпні 1914 р. у Львові емігрантами з Наддніпрянщини, пропагувала ідеї державної самостійності України?
Кому з діячів періоду Першої світової війни належить висловлення?
«Східна Галичина і Лемківщина – споконвіку корінна частина єдиної великої Русі; у цих землях корінне населення завжди було російським, устрій їхній тому повинен бути заснований на російських началах. Я буду вводити тут російську мову, закон і устрій».
Що з наведеного стосується створення та бойового шляху Українських Січових Стрільців?
Оберіть три відповіді
Вставте пропущене.
Українські Січові Стрільці (УСС) — єдина українська національна військова формація в складі австро-угорської армії, сформована з добровольців, які відгукнулися на заклик 1) ________ у серпні 1914 р. і стояли під проводом 2) _______.
Завершіть речення.
Перший бій Українських Січових Стрільців відбувся наприкінці вересня 1914 р.
Укажіть, які українські землі напередодні Першої світової війни не входили до складу Австро-Угорщини.
Яку назву мала організація, утворена 1 серпня 1914 року у Львові?
Якого положення не було у програмі Союзу Визволення України?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома