Прочитай текст
Зоряний віз
Колись дуже давно, а де саме — невідомо, та трапилась велика посуха; така посуха, що не тільки в річках та озерах, а навіть і в колодязях повисихала геть-чисто вся вода, і люди без води почали хорувати та мерти. В тім краю, де ото трапилась така посуха, та жила одна вдова, а в тієї вдови була всього-на-всього одна дочка. Захорувала вдова без води, і дочка, щоб не вмерла її мати, взяла глечик та й пішла шукати води. Де вона її шукала, хто її знає, а тільки десь-то найшла. Набрала в глечик і понесла додому. По дорозі натрапила на одного чоловіка, що вмирав без води; дала йому напитись і тим одволала його од cмepті. Далі натрапила вона на другого, такого ж саме; потім на третього, четвертого і, вкінець, на сьомого. Всім давала пити і всіх одволала од смерті. Води зосталось у неї тільки на самому дні.
Йшла вона, йшла та по дорозі сіла відпочивать, а глечик поставила коло себе на землю. Коли в той час де не взявся собака. Хотів, мабуть, теж напитись та й перекинув глечик. Коли перекинувсь той глечик, то з нього вилетіло сім зірок великих і восьма маленька та й поставали вони на небі.
Ото ті зірки і єсть Віз або душі тих людей, що дівчина їм давала пити, а восьма маленька (дід показав близько біля воза маленьку зірку), так то душа собаки, що перекинула глечик. Так ото Бог на те їх і поставив на небі, щоб усі люди бачили, яка щира була тая дівчина, а за її щирість бог послав дощ на ту країну.
До якого жанру належить цей твір?
Хто є головним героєм твору?
Скільки дочок було у вдови?
Скільком людям допомогла дівчина?
Визнач головну думку твору.
Установи відповідність між назвою літературного жанру та його визначенням. Наприклад: а - е
а) Скоромовка – • г) • короткий влучний народний вислів повчального характеру,часто римований.
б) Легенда – • д) • жартівливий вислів, складений з важких для швидкої вимови слів.
в) Прислів’я – • е) • твір-переказ про події, факти, людей,
оповитий казковістю,фантастикою.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома