Чого найбільше боявся Омелько?
Які персонажі логічно об'єднані в пари? (Чи є між ними якісь родинні зв'язки?)
Кому викололи око?
Ким працював Омелько?
У якому селі відбуваються події?
Чим (яким інструментом) міряли город під час розділу?
Про кого автор пише, що його «…молоде довгасте лице було рум'яне. Веселі сині, як небо, очі світились привітно й ласкаво. Тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум'яні губи — все подихало молодою парубочою красою. Він був схожий з виду на матір»?
Як поводила себе Мотря з Кайдашихою?
Чому Кайдаш у п'ятницю постився?
Як дражнили Кайдашиху в селі?
Якою була родина Мотрі- Довбиші?
Про що розмовляли брати на початку твору?
Про кого йдеться?
"... був широкий в плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. Тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. Гострі темні очі були ніби сердиті»
Кого характеризує уривок твору: "На словах, як на цимбалах грає, а де ступить, то під нею лід мерзне; а як гляне, то од її очей молоко кисне"
З ким Мелашка пішла до Києва?
Події в повісті «Кайдашева сім’я» розгортаються в такій послідовності:
«Була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. Щоки червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина».
«Висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакочуваними по лікоть, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. Загоріле рум’яне лице ще виразніше малювалося з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, обмитий дощем, очима. В лиці, в очах було розлите щось гостре, гаряче, було видно розум із завзяттям і трохи з злістю»
Чим закінчується твір?
«Широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. Широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця. На сухому високому лобі набігали густі дрібні зморшки.
Кучеряве посічене волосся стирчало на голові, як пух, і блищало сивиною».
Кому з героїв належать слова:
«Візьми налигача та прив’яжи на три дні свою матір серед вигону коло стовпа, мов скажену собаку»?
Кому належать слова:
«Нехай ніхто із села не купує горілки в жидівських шинках. Посадім коло шинків десяцьких і соцьких, нехай дрючками відганяють людей».
Що з переліченого НЕ було приводом до сварки Кайдашів?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома