1 липня о 18:00Вебінар: Дискусія та дебати в освітньому процесі

Тест-вікторина "СТОП, КОРУПЦІЯ!"

Додано: 7 грудня 2020
Предмет: Людина і світ, 11 клас
Тест виконано: 14 разів
12 запитань
Запитання 1

У 196 році до н.е. Ганнібал повертається в Карфаген, і, прагнучи налагодити нормальне життя країни, він першим ділом оголошує війну... Чому?

варіанти відповідей

владі

злочинності

корупції

Римській імперії

Запитання 2

Футбольний арбітр Армандо Маркес часто під час перерви не йшов у суддівську кімнату, побоюючись підозри в отриманні хабара. Де саме він проводив центральні 15 хвилин гри, а саме перерву між таймами, щоб бути рівно віддаленим від усіх команд?

варіанти відповідей

у центральному колі футбольного поля

у буфеті

у власному автомобілі

у журналістському секторі

Запитання 3

Жителі стародавніх Фів, зображуючи своїх суддів, щоб підкреслити їхню непідкупність, робили їх у чомусь схожими на відомий давньогрецький твір мистецтва, що зараз знаходиться в Луврі. Так якими ж вони зображували своїх суддів?

варіанти відповідей

із зав'язаними очима

у сліпій масці

із заплющеними очима

безрукими

Запитання 4

39-річний британський банкір Бенедикт Хенкок протягом декількох років переказував гроші з рахунків успішних компаній на рахунки інших організацій. Однак ніякої фінансової вигоди він від цих дій не отримував. Існує думка, що він наслідував поведінку героя середньовічних народних балад, що жив у лісі недалеко від місця проживання Хенкока. Назвіть цей ліс.

варіанти відповідей

Шварцвальдський ліс

Шервудський ліс

Віденський ліс

Венсенський ліс

Запитання 5

Крит був захоплений Османською імперією в 1669 році, але острівна фортеця Спіналонга залишалася нескореною ще 46 років. Це стало можливо завдяки ...

варіанти відповідей

поганій пам'яті турецьких генералів

корупції

мужності захисників фортеці

хорошим укріпленням

Запитання 6

Цікаво, що українська назва службовця цієї установи виглядає так само, як слово «хабарник» сербською. Нещодавно Президент дав вказівку перемогти корупцію у цій установі протягом двох тижнів. Назвіть установу.

варіанти відповідей

поліція

адміністрація

митниця

прокуратура

Запитання 7

У рамках боротьби з корупцією в 2007 році індійський уряд випустив серію банкнот певного номіналу. Якого?

варіанти відповідей

0

1

100 500

1 000 000

Запитання 8

У період з 1963 до 1993 років у Канаді існувала політична партія Носорогів, основним лозунгом якої було: «Обіцяємо не дотримуватися жодних своїх обіцянок». Вирішенням однієї з проблем, яке вони пропонували, було вирити канал по території Канади від Атлантики до Тихого океану без використання техніки. Або просто заборонити статистику. Яку проблему вони намагалися вирішити у такий спосіб?

варіанти відповідей

нестачі водних ресурсів

корупції

підвищення товарообігу

безробіття

Запитання 9

Описуючи корупцію в Зімбабве, на той момент президентській республіці, канал BBC розповів про випадок, коли громадянин країни виграв у лотерею велику суму коштів. Ким був цей громадянин?

варіанти відповідей

мільйонером

президентом

міністром поліції

корупціонером

Запитання 10

Наприкінці вісімдесятих років минулого століття один іспанський журналіст випустив книгу, що була названа, за аналогією з книгою Джона Роналда Руела Толкіна, «Володарі кілець». Саме кілець, а не перснів. Та була вона зовсім не фантастичною, а навпаки, актуальною, присвяченою питанням корупції. А де саме?

варіанти відповідей

у Європейському космічному агентстві

у ювелірній промисловості

у будівництві доріг

у Міжнародному Олімпійському Комітеті

Запитання 11

В 1498 році на замовлення міської влади Брюгге (сучасна Бельгія) відомий голландський художник Давид Герард створив живопис «Суд Камбіса». Картина була призначена для того залу міської ратуші, в якому відбувалися суди і засідання магістрату. Що намалював художник на картині?

варіанти відповідей

відрубування рук злочинцеві

поділ царем спадщини

герб міста Брюгге

здирання шкіри з продажного судді

Запитання 12

Карати корупціонерів найбільш кардинальними методами запропонував ще Данте Аліг’єрі. На якому колі пекла розмістив Данте продажних священиків і чиновників?

варіанти відповідей

на першому

на останньому

на другому

на восьмому

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест