1. Хворий 45 років з інфарктом міокарда.у ділянці передньої стінки лівого шдуночка відчув “завмирання” у роботі серця, посилилась слабкість, . На ЕКГ: ритм синусовий, ЧСС 78 за 1 хв. Періодично з’являються по 2-3 поширених шлуночкових комплекса тривалістю більш 0,18 сек., неправильної, поліморфної форми, після яких відмічаються повні компенсаторні паузи. Яке ускладнення інфаркту міокарда має місце?
Чоловік 47 років скаржиться на періодичний головний біль, серцебиття і порушення серцевого ритму. Об-но: Тони серця приглушені, ЧСС=90 за 1 хв., АТ 170/100 мм рт.ст. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, шлуночкові екстрасистоли, 10 - 15 за 1 хв. Установлен діагноз гіпертонічної хвороби та ІХС. Для лікування хворого найкращим є препарат з групи
Атерогенними фракціями ліпопротеїнів сироватки є:
Атерогенним фенотипом гіперліпідемії є:
Вкажіть препарат, який найсильніше підвищує рівень холестерину ліпопротеїнів високої щільності:
„Терапевтичне вікно” для проведення тромболізису при гострому інфаркті міокарда складає:
ЕКГ-проявами гострої стадії великовогнищевого інфаркту міокарда є:
Стосовно шлуночкових екстрасистол вірним є:
Виберіть порушення провідності, при яких спостерігається неправильний пульс:
Які побічні ефекти можуть виникнути у хворих із гломерулонефритом при застосуванні інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту?
Які з перерахованих синдромів властиві нефротичному синдрому?
Яка лабораторна ознака повинна наштовхнути лікаря запідозрити гломерулонефрит?
У зв’язку з тривалим болем стенокардитичного характеру хворий 56 років госпіталізовано до лікарні, де виявлено підйом сегменту ST на 5 мм з формуванням зубця QR у відведеннях V1 –V4. У першу добу мав місце стан клінічної смертй, у подальшому - часті епізоди екстрасистолії, Який препарат вибору для постійного прийому в амбулаторних умовах для
У хворого 54 років на 3 день повторного інфаркту міокарда несподівано погіршався стан з непритомністю, зупинкою серцевої діяльності та дихання, АТ 0 мм рт. ст. На ЕКГ: часті нерегулярні хвилі, відмінні за формою та амплітудою. Завдяки терміново проведеним реанімаційним заходам серцева діяльність відновлена. З метою попередження розвитку ускладнення необхідно залучити в терапію:
У хворого 28 років болі і припухлість колінного суглобу, задишка, "перебої" в діяльності серця, верхівковий поштовх не зміщений, діастолічний шум на верхівці і там же локальна вібрація грудної клітки в діастолі. Про яке захворювання можна
Хворому 72 років у зв'язку з миготливою аритмією та проявами недостатності кровоообігу призначено фуросемід, дігоксин, інгібітори АПФ. На 5 день з початку лікування з'явились ниючі болі в животі, нудота, одноразове блювання. На ЕКГ: шлуночкова бігемінія, тривалість інтервалу PQ - 0,25 секунди, коритоподібне зміщення сегменту ST нижче ізолінії. Яке ускладнення найбільш вірогідно виникло у хворого?
У спортсмена 18 років під час проведення холтеровського моніторингу виявлені поодинокіі передсердні екстрасистоли. Скарг та змін з боку внутрішніх органів немає. Укажіть найкращу тактику ведення хворого.
Жінка 32 років, перенесла сальмонельоз За 2 – 3 тиждні після закінчення лікування почала відмічати задишку при ходьбі, колючий біль в ділянці серця, відчуття перебою, Об-но: межі серця розширені, тони глухі, екстрасістолія, набряки ніжніх кінцівок. ЕКГ – вольтаж знижений, АВ блокада ІІ ступеня, екстрасистолія. В крові – лейкоцитоз, прискорена ШОЕ, гіпергамаглоблінемія. Виберіть найбільш вірогідний попередній діагноз?
Чоловік 52 років скаржиться на напади стенокардії, що виникають при ходьбі до 500 м, перебої в роботі серця. Хворіє близько року. Об-но: ЧД 16 за 1 хв. Межі серця + 1 см вліво, тони приглушені, ЧСС=84 , поодинокі екстрасистоли, ПС =78 за 1 хв., АТ 150/100 мм рт.ст..Які з наведених препаратів показані для покращення довгострокового прогнозу
Жінка 67 років і скаржиться на ниючий біль у ділянці серця, перебої в його роботі, задишку під час руху. Об-но: Межі серця поширені вліво, тони приглушені, систолічний шум на аорті, ЧСС=88, одиничні екстрасистоли, ПС=84 за 1 хв., АТ 160/80 мм рт.ст.. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, часті передсердні екстрасистоли. Це порушення ритму вказує на підвищену імовірність виникнення
Чоловік 52 р. страждає нападами білю за грудниною (до 5 разів на добу), що виникають при ході. Об-но: Підвишенного живлення. Межі серця поширені вліво + 1 см, тони приглушені , ЧСС=ПС= 72/хв., АТ - 180/110 мм рт.ст. Печінка + 1 см, гомілки пастозні. На ЕКГ - гіпертрофія лівого шлуночка, поодинокі шлуночкові екстрасистоли. В даному випадку фукційний клас стенокардії залежить від:
Жінка 62 років хворіє на бронхіальну астму. Нещодавно з'явились болі за грудиною стенокардитичного характеру, перебої в роботі серця. Об'єктивно: t=36,6 С, пульс - 78 /хв, экстрасистолічна аритмія, АТ - 160/95 мм рт. ст., ЧД - 18/хв. В легенях вислуховується жорстке дихання з подовженим видохом, розсіяні сухі хрипи. Який з препаратів протипоказаний в даній ситуації?
Хворому з активним ревматичним процесом і аортальною вадою призначено лікування ацетилсаліциловою кислотою 2г\добу і дігоксином по 0,75 мг/добу. На 8-й день лікування у хворого з’явились слабкість, перебої в роботі серця, нудота. Об’єктивно: Пульс – 56 за 1 хв., аритмічний. АТ 110/70 мм рт. ст. ЕКГ – часті шлуночкові екстрасистоли, зміщення ST донизу. Яке ускладнення виникло у хворого?
Ускладненнями гострого гломерулонефриту можуть бути наступні:
Найбільше властивими гострому гломерулонефриту ознаками є:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома