До Вас на ФАП звернулась пацієнтка К., 27 років, зі скаргами на виділення із сечівника й інтенсивний свербіж піхви. В анамнезі – випадковий не захищений статевий контакт 2 тижні тому. Під час огляду виявлено значну кількість пінистих виділень із сечівника жовто-зеленого кольору, яскраву гіперемію зовнішнього вічка сечівника та піхви, позитивний симптом « полуниці». Якій патології відповідає зазначена клінічна картина:
На ФАП звернувся чоловік М., 27 років, який скаржиться на наявність висипань на шкірі обличчя, свербіж, печію, біль у вказаній ділянці. Хворіє 1,5 року. Об’єктивно : на шкірі обличчя в ділянці підборіддя спостерігаються інфільтровані вогнища яскраво-червоного кольору, засіяні пустулами та кірками, з численними ерозіями. Підщелепні лімфатичні вузли дещо збільшені, рухомі, не спаяні з оточуючими тканинами. Вкажіть Ваш ймовірний діагноз?
При стрептодерміях уражається:
Гнійне розплавлення апокринових потових залоз спостерігається при:
У жінки 36 років при проведенні профілактичного огляду виявлено на шкірі передньої поверхні пахвових ямок, молочних залоз попарно розміщені папуло везикули, геморагічні кірочки; суб’єктивно: сверблячка, що посилюється увечері і вночі. Про яке захворювання слід думати в першу чергу?
Хворому для лікування корости призначена 33% сірчана мазь. На які ділянки тіла медична сестра повинна нанести мазь?
В стадії мокнуття для зовнішньої терапії екземи використовуються тільки:
Який елемент висипу характерний для псоріазу?
При якій хворобі характерна сітка Уїкхема при змащуванні папул олією?
Під час огляду лікарем хворого, у пацієнта спостерігалося: феномен “стеаринової плями”, феномен “псоріатичної плівки”, феномен “точкової кровотечі”, на що це вказує?
Пацієнт 30 р., хворіє більше 10 років, захворювання загострюється в осінньо-зимовий період. Об’єктивно: на шкірі волосистої частини голови, розгинальних поверхнях кінцівок спостерігаються рожево-червоні негостро запальні вузлики, бляшки, покриті сухими сріблястими лусочками; суб’єктивно – незначна сверблячка. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
До медсестри інфекційного відділення звернувся хворий зі скаргами на висипи на шкірі без суб’єктивних проявів. Об’єктивно: на ділянці бічних поверхонь тулуба велика кількість овальних жовто-рожевого кольору плям невеликих розмірів. У ділянці правої лопатки помітна велика рожева пляма з вираженим лущенням. Для якого захворювання характерні дані ознаки?
У дерматологічному відділенні знаходиться хвора зі скаргами на сильний свербіж у ділянці правого передпліччя і кисті, які виникли відразу після того, як хвора використовувала порошок для прання “ЛОСК”. Об’єктивно: шкіра кисті і передпліччя гіперемована, набрякла, папульозні і везикульозні висипи. Для якого ураження це характерно?
Запалення шкіри, що виникає від безпосереднього впливу на неї різних зовнішніх чинників – це:
Що представляє собою твердий шанкр?
При проходженні профілактичного огляду у дерматовенеролога жінці встановлено діагноз: “Первинний серопозитивний сифіліс”. Яку клінічну ознаку виявили при об’єктивному обстеженні?
Яке захворювання шкіри у хворих на СНІД зустрічається найчастіше?
У хворого 20 р., свіжий гострий передній гонорейний уретрит. Що треба зробити для підтвердження діагнозу?
За допомогою якого методу проводиться біологічна провокація при гонореї?
Хворого вкусила за губу бджола. Скаржиться на ядуху, нудоту, гавкотливий кашель. При огляді: обличчя набрякле, шкіра блідо-ціанотична, дихання утруднене, хрипле, на шкірі висипки, сиплість голосу. АТ різко знижено. Медсестра може припустити у хворого:
У пацієнта 17 років на тлі жирної себореї шкіри обличчя, верхньої частини спини і грудей наявні множинні комедони, періодично відмічається поява фолікулярних папул і пустул. Який найбільш вірогідний діагноз?
Запальна пляма великого розміру називається:
Мономорфізм елементів висипу це коли на шкірі у хворого одночасно спостерігаються:
Справжній поліморфізм елементів висипу це коли на шкірі у хворого одночасно спостерігаються:
Назвіть серед перерахованих вторинний морфологічний елемент:
До лікаря звернувся хворий зі скаргами на виникнення яскраво-рожевих, набряклих елементів, інтенсивний свербіж. За 2-3 години після появи елементи безслідно регресують. Назвіть їх:
Виразка - це:
Наявність яких симптомів вказує на можливу дріжджову патологію?
Які розрізняють клінічні різновиди мікроспорії?
При якому захворюванні найчастіше використовують люмінесцентний метод (лампу Вуда) для підтвердження діагнозу?
1. Для якого захворювання патогномонічний симптом «Медові соти»?
Вкажіть найбільш важливу клінічну ознаку мікроспорії волосистої частини голови.
Вкажіть основні ознаки оніхомікозу:
Провідною теорією етіології червоного вовчака вважають:
Які харчові продукти не можна вживати хворому із загостренням екземи?
Зазначте найбільш важливий діагностичний симптом для підтвердження діагнозу пемфігуса:
Бубон –це:
Карбункул закінчується утворенням:
Феномен Кернера (ізоморфна реакція) – це:
Хвора 27 років звернулась до лікаря зі скаргами на свербіж, висипку на шкірі тулуба та кінцівок. Захворювання пов’язує з нервовим стресом. Локальний статус: на слизовiй порожнини рота спостерігаються міліарні папули перламутрового кольору, злиті між собою у вигляді мережива. На шкірі тулуба та згинальних поверхонь кінцівок візуалізуються лентикулярні полігональні папули, рожево-фіолетового кольору з воскованою поверхнею та пупкоподібним вдавленням в центрі. Ваш попередній діагноз?
У хворого на тулубі численні гіпопігментні плями різної конфігурації та розмірів, розташовані ізольовано на засмаглій шкірі. Висипання з”явилися після літнього сезону. Місцями відмічаються поодинокі жовто-бурі плями з чіткими межами та висівкоподібним лущенням на їх поверхні.
Про який дерматоз слід думати в даному випадку?
До лікаря – проктолога звернувся пацієнт 25 років зі скаргами на появу кровоточивості і болючості при акті дефекації на протязі останніх 2-х тижнів. Об’єктивно: навколо анальної ділянки в складках 2 тріщини з незначним ущільненням в основі. В ділянці зовнішнього сфінктера на місці переходу шкіри в анальний канал тріщиноподібної форми ерозія. Детально провівши розмову з пацієнтом (враховуючи анамнез життя і хвороби) лікар скерував пацієнта до дерматовенеролога.
Яке захворювання запідозрив лікар-проктолог?
Хвора звернулась до лікаря з приводу висипу на тулубі та кінцівках без суб’єктивних відчуттів. Напередодні відмічалась слабість, підвищення температури. Об’єктивно: дрібні розеоли яскравого кольору, поліаденіт. В анамнезі статевий контакт з малознайомим чоловіком 10 тижнів тому.
Ваш діагноз ?
Хвора 20 років звернулась до гінеколога зі скаргами на появу виростів в ділянці статевих органів. Оглянувши хвору, лікар виявив на великих і малих соромітних губах сосочкоподібні розростання, що нагадують кольорову капусту, м'якої консистенції, не болючі, не ерозивні. Хвору направлено на консультацію до дерматолога.
Який діагноз найбільш імовірний в цьому випадку?
Діагноз природженого сифілісу виставляється на основі:
До дистрофій (стигми) пізнього природженого сифілісу відносять:
Зуби Гетчінсона характеризується:
До достовірних ознак пізнього природженого сифілісу відносять:
До третинних сифілідів відносять наступні морфологічні елементи:
В шкірновенеричний дипансер звернувся пацієнт зі саргами на наявність вузла в ділянці передньої поверхні правої гомілки. Суб”єктивно : окрім косметичного дефекту шкіри скарг не має. З анамнезу життя відомо, що пацієнт 5 років тому лікувався з приводу вторинного рецидивного сифілісу. St. localis: в середній треті правої гомілки вузол щільної консистенції, величиною з грецький горіх, підвищується над рівнем шкіри, безболючий при пальпації, неспаяний з оточуючими тканинами. Шкіра над ним не змінена.
Про яке захворювання необхідно думати?
На прийом до лікаря-венеролога прийшла вагітна жінка по скеруванню жіночої консультації. Вагітність 26 тижнів. Реакція Васермана 4+. З анамнезу вияснено, що 12 тижнів назад мала випадковий статевий контакт з невідомим мужчиною.
Про яке захворювання необхідно думати?
З підліткового кабінету терапевтом до венеролога для обстеження направлений підліток віком 14 років, зі скаргами на помутніння рогівки лівого ока, світлобоязнь, сльозоточивість, зниження гостроти зору. За останні 2 тижні хворим відмічено різке зниження слуху. З анамнезу відомо, що мати у другій половині вагітності отримала протисифілітичне лікування як статевий контакт з хворим, який лікувався з приводу вторинного сифілісу. Назвіть за автором вище перераховані симптоми:
З дитячої поліклініки до лікаря-венеролога направлена дитина віком 4 роки для обстеження. Скаржиться на нічні болі по ходу великоберцевої кістки. Об’єктивно : при огляді виявлено викривлення обидвох великоберцевих кісток. Викривлення латеральні, нагадують букву О. Про яке захворювання необхідно думати?
Хворий 58 років, в минулому боксер, лікувався шість років тому з приводу вторинного рецидивного сифілісу. Об’єктивно : гумозні елементи в ділянках носа і лоба.
Який попередній діагноз необхідно виставити пацієнту.
Для лікування гонореї застосовують:
Фактори, які сприяють переходу свіжого гонорейного уретриту в хронічну стадію:
Результат двошклянкової проби (проба Томсона): сеча каламутна лише в першій склянці
Клінічно при свіжому гострому задньому гонорейному уретриті у чоловіків спостерігаються :
На стаціонарне лікування поступила хвора 16 років із скаргами на висипку на шкірі обличчя, яка супроводжується біллю, підвищенням температури до 39С. об’єктивно : на шкірі лівої щоки в ділянці носо-губної складки є два вузли, щільної консистенції з конусоподібним підвищенням над рівнем шкіри, насичено-червоного кольору. Через отвір одного вузла видно жовто-зелений некротичний стрижень.
Попередній діагноз?
Жінка 23 років вважає себе хворою протягом 3-х тижнів, відколи вперше помітила болюче та щільне на дотик затвердіння розміром з горіх у пахвовій складці. Через 4-5 днів патологічний вузол розплавився з виділенням великої кількості сметаноподібного гною з домішками крові. Потім навколо з’явились нові інфільтрати. До цього випадку шкірними хворобами не хворіла.
Ваш діагноз?
Мати привела на прийом до лікаря хлопчика 5-ти років зі скаргами на висипку на обличчі, що зявилася 5 днів тому назад. Об’єктивно : на шкірі обличчя видно декілька міхурів розміром 0,5-1,5 см в діаметрі з тонкою дряблою покришкою, наповнених серозно-каламутним ексудатом, які розміщені на гіперемованій, набряклій основі. Поряд з цим у вогнищах ураження спостерігаються ерозії з виділенням серозно-гнійної рідини та товсті медово-жовті кірки.
Поставте клінічний діагноз.
Сикоз звичайний найчастіше локалізується на шкірі:
Улюбленою локалізацією вульгарної ектими є все, окрім:
Хвора 47 років скаржиться на висипання в ділянці носової ділянки, підборіддя та незначний свербіж шкіри в ділянці висипань. Захворювання пов’язує з початком менопаузи. Об’єктивно: на шкірі підборіддя, чола, носо-губного трикутника папуло-пустульозні висипання, незначна еритема. При лабораторному обстежені знайдено: Demodex folliculorum.
Який діагноз встановити для пацієнтки?
Дівчина віком 12 років скаржиться на свербіж задньої поверхні шиї. Об’єктивно на шкірі волосистої частини голови почервоніння, екскоріації. На волоссі помітна лупа.
Яке захворювання можна запідозрити?
В дерматологічне відділення поступив хворий з діагнозом: педікульоз голови. Для лікування даного дерматозонозу використовують:
В дерматологічному відділенні знаходиться хворий на коросту.
Який лікарський препарат використовується для лікування?
Яке захворювання зображено на малюку?
Хворий 38 років, скотар, скаржиться на головний біль, підвищення температури до 37,8 градусів, вузли на волосистій частині голови. Об’єктивно: на шкірі волосистої частини голови візуалізуються осередки уражень, різко відмежовані, відкриті великою кількістю гнійних кірок, з окремими обламаними волосинами на висоті 2-4 мм над рівнем шкіри. При знятті з волосяних фолікулів кірок виділяється гній, що нагадує мед у медових стільниках (керіон Цельса). Ваш попередній діагноз?
Дівчина 10 років скаржиться на вогнища облисіння шкіри голови. Хворіє протягом 3-х тижнів. Об’єктивно: на шкірі волосистої частини голови спостерігається декілька невеликих вогнищ овальної форми з нечітко окресленими межами. Шкіра у ділянках уражень рожево-червоного кольору, волосся зламане на рівні 4-5 мм. Патологічний процес нагадує ділянки «викошеної трави». При проведенні діагностики за допомогою лампи Вуда – зелене свідчення відсутнє.
Яка найбільш вірогідна патологія?
Яким кольором світяться вогнища мікроспорії в променях люмінесцентної лампи Вуда?
У дитини на голові кругле вогнище обламаного волосся діаметром 4 см, лущення. Про яку хворобу слід подумати?
Пацієнт 46 років звернувся до лікаря з висипкою на голові, свербежем, неприємним запахом. Об’єктивно : в потиличній ділянці еритематозна пляма, вкрита кірочками жовтого кольору округлої форми з пупкоподібним вдавленням у центрі, волося сіре, сухе, легко висмикується, має запах, який нагадує запах мишей.
Ваш попередній діагноз.
Клінічно при свіжому гострому задньому гонорейному уретриті у чоловіків спостерігаються :
Який препарат використовують з метою проведення провокації гонококової інфекції?
При огляді дитини, що народилась вчора, Ви визначили, що у неї з’явився набряк повік, при легкій пальпації – повіки щільні, очна щілина відкрилась недостатньо через набряк повік. Кон’юнктива повік та перехідної складки різко гіперемійована, хемоз, із кон’юнктивальної порожнини з’явився серозно-кров’янистий вміст, який нагадує «м’ясні помиї». Рогівка не змінена. Який діагноз можна буде встановити?
Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на виділення з сечівника гною, болюче сечовипускання. Об’єктивно: отвір уретри червоний, набряклий, виділення з уретри жовто-зеленого кольору. Ваш діагноз ?
Жінка, 35 років, незаміжня, звернулась до гінеколога зі скаргами на появу виділень гнійного характеру, часті поклики до сечовиділення, болючість під час сечовипускання та свербіж в ділянці сечовипускного каналу, що з’явилися на 5 день після випадкового статевого контакту. Об’єктивно: зовнішній отвір уретри гіперемований, набряклий, виділення з уретри гнійного характеру. Який попередній діагноз?
Яке захворювання зображене на малюнку?
Яке захворювання зображене на малюнку?
Яке захворювання зображене на малюнку?
Яке захворювання зображене на малюнку?
Пацієнт В., 27 років. Раптово, після прийому криветок, розвинулось свербіння шкіри, на деяких ділянках тіла з’явились пухирі, гіперемія. Поставте діагноз.
Лікар-стоматолог кожного разу, коли працює з певною маркою пломбованого матеріалу, відчуває появу на шкірі пальців кистей свербіння почервоніння, набряк. Останніми роками такі прояви захворювання супроводжуються мокнуттям шкіри пальців рук, емоційною лабільністю порушенням сну. Розвиток якого захворювання можна припустити?
Яке захворювання зображене на малюнку?
У перебігу атопічного дерматиту виділяють
У хворого віком 24 років на розгинальних поверхнях кінцівок, спини, волосистої частини голови спостерігається розсіяна папульозна висипка яскраво-червоного кольору розміром від просяного зерна до сочевиці, поверхня яких у центрі вкрита білуватими лусочками. Застосовуючи метод зішкрябування, можна виявити симптоми «стеаринової плями», «термінальної плівки» та «кров’яної роси». Про яке захворювання слід думати?
Для якого захворювання характерна поява "материнської бляшки"?
Для якого захворювання характерний представлений на малюнку симптом?
Симптом “олійної плями” на нігтях є патогномонічним у встановленні діагнозу:
У хворого псоріатичні бляшки на ліктях. Яка лікарська форма препаратів показана для місцевої терапії?
На прийом до дерматолога звернувся хворий зі скаргами на свербіж та висипку на шкірі, яка виникла 2 тижні тому. При огляді: на слизовій щік та губ спостерігаються бляшки сірувато-білого кольору, які мають вигляд мережива, а на шкірі передпліч - численні полігональні лентикулярні папули з блискучою поверхнею, цятковим вдавленням у центрі.
Поставте хворому діагноз :
Яка з перерахованих нижче форм піодермій контагіозна?
У 26 річного вальцовщика близько 7-8 днів тому на внутрішній поверхні лівого стегна з’явився обмежений червоний болючий інфільтрат, який за ці дні дещо збільшився в розмірі, а в його центрі сформувалась конічна пустула. Крім того, увагу лікаря привернула наявність болючого пахового реґіонарного лімфаденіту. Ваш вірогідний діагноз.
Особливістю локалізації при корості у немовлят є висипи на:
Демодекоз найчастіше локалізується на шкірі:
Яке захворювання зображене на малюнку ?
На прийом до лікаря принесли двохмісячну дитину в зв`язку з висипкою на тілі. Мати скаржиться на те, що дитина неспокійна, часто кричить, погано смокче груди через нежить. Объєктивно: на шкірі гомілок, долоней, підошв спостерігаються напруженні серозно-гнійні пухирі діаметром до 0,6см., навколо них є твердий вінчік мідно-червоного кольору. На тулубі і кінцівках відмічається багаточисленні лентикулярні папули синюшно-червоного кольору. Вони мають напівшаровидну форму.
Патогномонічною ознакою раннього природженого сифілісу є:
Вкажіть патогномонічні симптоми пізнього природженого сифілісу:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома