1. Яких подій стосуються наведені істориком О. Бойком статистичні дані?
Протягом 1907–1915 pp. на Правобережжі вийшли із общини 48% селян, на Півдні — 42%,
на Лівобережжі — 16,5%. На 1916 р. утворилося 440 тис. хуторів, що становило 14%
селянських дворів. Ці показники були значно вищими, ніж у європейській Росії, де з общини
виділилося 24% селянських господарств, а переселилось на хутори 10,3%.
2. З ким у травні-жовтні 1917 р. УЦР вела переговори про легалізацію українського національного руху та його головної вимоги – автономії?
3. З ім’ям якого діяча пов’язане встановлення лінії фронту, позначеної на карті?
4. Про створення якої організації йдеться в «Споминах» М. Грушевського?
«…Прийшли перші відомості поштові про петербурзькі події, і Єфремов зачитав їх на зборах ТУП у клубі, і тоді утворення постійного українського осередку стало явно неминучою потребою. ТУП пропонував іншим українським організаціям делегувати своїх представників для спільної акції… Антонович вишукав аж 13 професійних і всяких інших організацій Києва, с.-деківської закраски, до церковних хорів включно, і добивався для них представництва, аналогічного з ТУП-ом. У тім же гуртку Антоновича, очевидно, виникла й гадка кликати мене якнайскоріше до Києва».
5. Коли було створено УЦР?
6. Яке гасло уособлювало політику УЦР?
7. На карті відображено події:
Початок курсу «коренізації» в УСРР відбувся в :
9. Про яке явище йдеться у фрагменті доповіді голови Раднаркому УСРР Власа Чубаря?
«Ми маємо ряд індустріальних велетнів, що їх побудовано…, і першим найліпшим є Дніпрельстан… У нас пущено за ці роки дванадцять доменних печей, з яких сім печей відновлено під час реконструкції, а п’ять доменних печей збудовано нових, з них чотири печі великої потужності, яких ніколи не було ні на Україні, ні в Союзі. Наша машинобудівна промисловість зростає нечуваними кроками. Ми збудували
Краматорський машинобудівний завод ... Луганський паротягобудівельний завод... Треба відзначити побудову Харківського тракторного заводу... Все це переконує нас у тому, що боротьба за соціалізм захоплює нечуваним піднесенням мільйони ентузіастів».
10. Репресії проти якої соціальної групи ілюструє зображення?
11. Укажіть назву сфабрикованої сталінським керівництвом справи, жертвою якої став М. Грушевський?
12. Хто з діячів очолив організацію, яка проголосила наступне:
«Актом ______ український нарід заманіфестував перед цілим світом і перед історією, що він бажає сам керувати своїм життям і що він готов боронити своє право на вільне життя у своїй власній, самостійній державі перед імперіялістичними зазіханнями кожного ворога і за кожних умов»?
13. Які землі належали до складу Райхскомісаріату Україна?
10. Коли і де відбулися події, про які йдеться у фрагменті з історичного джерела?
«Пропоную, щоб собор вирішив оці чотири точки. Перше: скасувати постанову Берестейської унії 1596 року. Друге: відірватися від Римської папської церкви. Третє: повернутися до нашої предківської святої православної віри. Четверте: возз’єднатися з Руською православною церквою в Радянському Союзі. Хто за цю пропозицію, нехай піднесе руку».
15. Положення закону про освіту від 26 грудня 1924 р., яке трактувало українців як «румунів, що забули свою рідну мову», насамперед стосувалося:
16. Який період розвитку УРСР ілюструє плакат? Підпис: Цілину піднімемо!
17. Назву якого кінофільму пропущено в уривку зі спогадів Ірини Жиленко?
«У кінотеатрі “Україна” під час перегляду “___” відбулася подія, яка увійде в історію України. Зібралося в кінозалі все, що було чесного на той час у Києві. Після перегляду Іван Дзюба вийшов на сцену, подякував групі і повідомив про арешти інтелігенції. Стус закликав не допустити 37-го року в Україні і запропонував на знак протесту – встати. Як це було страшно! Дрижаки пробігли спинами. Обивательська маса кинулась до “запасного виходу”, як під час пожежі. Побіг перешепт, що кінотеатр оточено і будуть “брати” всіх. І все-таки більшість у залі – встала. Звісно, не всі. І ті, що не встали, уважно засікли очима тих, хто встав...».
18. Яке явище радянської дійсності другої половини 1960-х – 1980-х рр. відображено на карикатурі?
19. Видатний український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Лауреат Шевченківської премії 1988 (посмертно). Зіграв ролі у фільмах «Тіні забутих предків», «Білий птах з чорною ознакою», «Камінний хрест», «Захар Беркут». Як режисер зняв стрічки «Вавилон ХХ» й «Така пізня, така тепла осінь».
20. Який рік слід уписати на місці пропуску в джерелі?
«…Не передати словами, з яким хвилюванням зустрів я Акт проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня ____ і підтверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня. Чи сподівався, страждаючи в польських і радянських концтаборах, що доживу до такого часу, що здійсняться мої найзаповітніші мрії?! Богові було угодно, щоб сталося саме так. І щоб я впевнився: моя причетність до боротьби з поневолювачами України не була марним поривом душі…»
21. Події якого року ілюструє фото
22. Підписання якої угоди ілюструє фото з питання 21?
23. Які наслідки підписаної вищезгаданої угоди?
24. Перегляньте зображення історичного діяча й виконайте завдання:
Оберіть подію, до організації якої зображений діяч мав безпосереднє відношення:
25. Перегляньте листівку, створену у другій половині 1940-х рр. діячами українського національного підпілля, та виконайте завдання ( напис на листівці «Вивіз на Сибір»):
26. Оберіть мистецький твір, створений Катериною Былокур
27. Оберіть подію, до якої був причетний зображений на фото діяч
28. Укажіть один з осередків шістдесятників в Україні.
29. Перегляньте зображення та дайте відповідь на запитання:
(Напис на плакаті «СРСР/ Хай живе плюралізм!» )
Оберіть факти, які були притаманні періоду побутування наведеного плакату:
30. Що було характерним для культурно-освітнього процесу в УРСР у другій половині 1930-х рр.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома