Урбанізація, причини, що її зумовлюють. Міські агломерації. Мегаполіси. Світові міста. Відмінності в рівнях і темпах урбанізації в Україні і світі. Субурбанізація. Хибна урбанізація.

Додано: 20 квітня 2020
Предмет: Географія, 8 клас
Тест виконано: 492 рази
6 запитань
Запитання 1

Урбанізація - це

варіанти відповідей

зростання значення сіл в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком сільських поселень, зростанням питомої ваги сільського населення, поширенням міського способу життя в певному регіоні, країні, світі.

зростання значення міст в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком міських поселень, зростанням питомої ваги міського населення, поширенням міського способу життя в певному регіоні, країні, світі.

зменшення значення міст в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком міських поселень, зростанням питомої ваги міського населення, поширенням міського способу життя в певному регіоні, країні, світі.

зменшення значення сіл в розвитку суспільства, яке супроводжується ростом і розвитком сільських поселень, зростанням питомої ваги сілького населення, поширенням міського способу життя в певному регіоні, країні, світі.

Запитання 2

Субурбанізація - це

варіанти відповідей

процес зменшення і занепаду приміської зони великих міст, унаслідок чого формуються міські агломерації.

процес зростання і розвитку сіл, унаслідок чого формуються міські агломерації.

процес зростання і розвитку приміської зони великих міст, унаслідок чого формуються міські агломерації.

Запитання 3

Хибна урбанізація - це

варіанти відповідей

різновид урбанізації , при якій бурхливе зменшення чисельності міського населення не супроводжується відповідним зростанням міських функцій, здатних забезпечити адекватний рівень включення нових городян до міської культурно-економічне середовище

різновид урбанізації , при якій бурхливе зростання чисельності міського населення не супроводжується відповідним зростанням міських функцій, здатних забезпечити адекватний рівень включення нових городян до міської культурно-економічне середовище

різновид урбанізації , при якій бурхливе зростання чисельності міського населення супроводжується відповідним зростанням міських функцій, здатних забезпечити адекватний рівень включення нових городян до міської культурно-економічне середовище

Запитання 4

Агломерація - це

варіанти відповідей

форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів (переважно міст), які об'єктивно об'єднані в єдине ціле (складну багатокомпонентну динамічну систему) інтенсивними, функціональними, у тому числі економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв'язками, а також екологічними інтересами.

форма розселення, територіальне скупчення населених пунктів (переважно сіл), які об'єктивно об'єднані в єдине ціле (складну багатокомпонентну динамічну систему) інтенсивними, функціональними, у тому числі економічними, трудовими та соціальними, культурно-побутовими, рекреаційними та іншими зв'язками, а також екологічними інтересами.

форма розселення, територіальне роз'єднання населених пунктів (переважно міст), які об'єктивно об'єднані в єдине ціле (складну багатокомпонентну динамічну систему)

Запитання 5

Поняття «глобальне місто (світове місто)» означає

варіанти відповідей

мегаполіс, який відчутно й прямо впливає на глобальні процеси, застосовуючи економічні, соціальні, культурні та/або політичні засоби.

місто, яке відчутно й прямо впливає на глобальні процеси, застосовуючи економічні, соціальні, культурні та/або політичні засоби.

місто, яке відчутно й прямо не впливає на глобальні процеси, застосовуючи економічні, соціальні, культурні та/або політичні засоби.

Запитання 6

До мегаполісів відносять:

варіанти відповідей

Париж

Відень

Гонконг

Нью-Йорк

Токіо

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест