До п’ятої групи катiонiв належать катiони Fe3+, Fe2+, Mg2+, Mn2+, Bi3+, Sb(III), Sb(V). Груповим реагентом для п’ятої групи катiонiв є розчин:
В хiмiко-аналiтичнiй лабораторiї спецiалiст дослiджує сумiш катiонiв V аналiтичної групи. При додаваннi тiоцiонат-iонiв розчин забарвлюється в червоний колiр. Про наявнiсть якого катiону свiдчить даний аналiтичний ефект?
До розчину катiонiв V аналiтичної групи додали амонійний буфер та розчин 8-оксихiнолiну. Утворився осад жовто-зеленого кольору. Якi це катiони?
Який катiон V аналiтичної групи знаходиться в розчинi, якщо при дiї розчину плюмбум (II) хлориду у лужному середовищi випадає осад чорного кольору?
На аналiз взято розчин, в якому знаходяться катiони V аналiтичної групи (кислотно-основна класифiкацiя). До сумiшi додали лужний розчин натрiй гiдроксостанiту ‒ утворився чорний осад, що свiдчить про наявнiсть катiону:
Дослiджуваний розчин лiкарського препарату мiстить катiони магнiю (II), алюмiнiю (III). За допомогою якого реагенту можна роздiлити вказанi катiони при аналiзi цього препарату?
Присутнiсть якого iз iонiв d-елементiв у розчинах можна встановити за допомогою K4[Fe(CN)6]?
В якiсному аналiзi при певних умовах специфiчним реагентом на катiони Fe3+ є K4[Fe(CN)6]. Якого кольору утворюється осад?
Вкажiть тип реакцiї, яка застосовується для виявлення катiона Fe3+:
До V аналiтичної групи катiонiв вiдносяться йони Mn2+. Якiсною реакцiєю для цих катiонiв є:
До дослiджуваного розчину додали концентровану нiтратну кислоту та кристалiчний плюмбум диоксид. Розчин набув малинового кольору. На присутнiсть якого катiону вказує цей аналiтичний ефект?
Яким реагентом можна вiдокремити магнiй-катiони вiд iнших катiонiв V аналiтичної групи в систематичному ходi аналiзу?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома