За жанром «Місто» є:
До якого літературного роду належить роман :
Літературний напрям , до якого належить роман:
Епіграфом до якого твору є вислів: «Як можна бути вільним , Евкріте , коли маєш тіло?»:
Героями роману « Місто» є всі , окрім
«На зріст він був високий, тілом міцно збудований і смуглий на обличчі. Молоді м’які волосинки, неголені вже тиждень, надавали йому неохайного вигляду. Але брови мав густі, очі великі, сірі, чоло широке, губи чутливі. Темне волосся він одкидав назад, як багато хто з селюків і дехто тепер з поетів».
Це сказано про :
Установіть відповідність між цитатою і героїнями :
1 Рита 2 Зоська 3 Надійка 4 Мусінька
А «Мале на зріст — йому якраз під пахви, худеньке, в плескуватому капелюшкові»; Її обличчя «було прикрашене білявими кучерями з-під плескуватого капелюха.Воно було на диво жваве, кожен порух душі на ньому зразу ж позначався…»
Б Вона « здавалася йому кращою від усіх жінок на пароплаві. Довгі рукава її сірої блузки були миліші йому за голі руки інших; комірець лишав їй тільки вузеньку стьожку тіла на видноті, а інші безсоромно давали на очі всі плечі й перші лінії грудей. Черевики її були округлі й на помірних каблуках, і коліна не випинались раз у раз із-під спідниці. В ній вабила його нештучність, рідна його душі».
В «Та жінка мала спокійне, майже нерухоме довгасте обличчя, що в прямокутній рамці гладенького стриженого волосся з рівним пасмом над очима нагадувало щось старовинне, витончене й застигле, незмінно молоде, певне своєї краси й урочисте, як обличчя давніх єгиптянок, що йшли з віялами за фараоном. Натомість очі її жили, ворушились і сміялись за все обличчя,— великі облудні очі, що блищали в мороці, як у кицьки."
Хто з героїв «Долю своєї бритви він підніс до історії громадянської війни, зробив її символом виборюваної влади»:
Хто з героїв роману "Місто" вивів собі категоричну тезу "хто не їсть, той не робить"?
Балетна танцівниця, яка живе в Харкові, в яку закохується Степан Радченко:
Він підтримав письменницький талант Радченка. Після закінчення інституту став працювати інструктором кооперативного буряківництва на Київщині й сильно змінився. Про кого це сказано :
«Говорив плавко й дотепно, ефектно наголошуючи слова, підкреслюючи речення, немов вставляв їх у блискучі рамки; в міру спроможності він кидав слухачам влучне слівце, збуджував сміх, поправляв тим часом пенсне і починав знову з новим натхненням. З його уст сипались цитати всіма мовами, літературні факти, півфакти й анекдоти, його обличчя виявляло гнів ображеного велетня, глум зневаженого карлика, тулуб схилявся й випростувався в такт м’яким акторським жестам».
Кого характеризує автор :
.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома