"Стародавні книги"
У давні часи книги переписували вручну.Така робота тривала декілька місяців чи навіть років.Не дивно,що книги тоді вважалися дуже цінними.Якщо в будинку спалахувала пожежа,то найперше виносили дітей,ікони і книги.
Чому книги так цінували в давнину?
Скільки часу вимагала робота над книгою?
Герой мультфільму "У пошуках Немо" рибка-клоун товаришує з актинією. Актинії схожі на маленькі квіточки. Але ці квіточки - хижі тварини, та ще й отруйні. Проте їхня отрута не діє на риб-клоунів.Вони ховаються від ворогів між листочками актинії.
Чи отруйні актинії?
З ким товаришує рибка-клоун?
На що сжожі актинії?
"Будівельники мостів"
У давнину одними з найнебезпечніших споруд після завершення будівництва були мости. Існувало навіть таке правило. Коли через міст їхали перші карети,головний будівельник стояв під ним. Якщо міст витримував, то й будівельник залишався живим-здоровим. Сьогодні міцність цих споруд перевіряють на комп'ютерах. Але й нині під час відкриття дороги через міст під ним стоїть будівельник. Така традиція.
Чому будівельник стояв під мостом?
Сто років тому кожний учень,готуючись до уроку малювання,запасався булочками. У ті часи написане олівцем витирали м'якушкою хліба. А скоринку з'їдали. Згодом винайшли ґумку.
Чи можна витерти написане олівцем без ґумки?
Чим витирали зображене олівцем на папері сто років тому?
Як ти думаєш,чим краще витирати малюнки?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома