Прочитай текст дай відповіді на запитання.
Усі люди знають, що наша планета має кулясту форму. Та до чого це призводить, вони рідко замислюються. Якби можна було прорити тунель прямо через центр Землі, то на поверхню ми б вийшли десь біля Австралії. Спускаючись у тунель як звично, ногами вниз, в Австралії ми б опинилися догори ногами. Отож, австралійці для нас були б людьми, які ходять униз головою. Якщо ж прибути в Австралію поверхнею Землі, то цього не помітиш, тому що низ на Землі - це напрям куди тягне земне тяжіння. А воно в Австрії, як і в інших місцях планети, спрямоване до центру Землі.
Куди спрямована сила земного тяжіння?
Прочитай текст дай відповіді на запитання.
Під час шторму на берег викидає величезну кількість водоростей та різної морської живності. Але ніколи серед морського сміття на березі немає медуз. У їхньому тілі є особливий орган, який допомагає чути звуки, що виникають від тертя хвиль і повітря. Відчувши наближення шторму, медузи відпливають від берега. Учені сконструювали прилад, що нагадує орган тварини. Його назвали "вухо медузи". Він дуже потрібний морякам.
Чому хвилі не викидають медуз на берег?
Як називається прилад, який попереджує про наближення шторму?
Для кого сконструювали такий прилад?
Прочитай текст, дай відповідь на запитання.
Поїзд без двигунів
Якщо б прорити тунель через центр Землі, то можна було б поїхати в Австралію поїздом без двигунів. До центру Землі він би розганявся, а після - зменшував швидкість, доки б не зупинився в Австралії. Першу половину шляху сила тяжіння Землі прискорювала б його рух. А другу половину - акуратно уповільнювала б його.
Чи міг би поїзд без двигуна довезти пасажирів з України на протилежний бік Землі?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома