Назвіть прізвище вченого, який у 1881 році дійшов висновку, що у їжі є якісь додаткові (крім білків, жирів, вуглеводів і мінеральних солей) невідомі термолабільні речовини, необхідні для нормальної життєдіяльності організму
У 1897 році нідерландець Христіан Ейкман досліджував одну хворобу у Голландській Ост-Індії. Допоміг йому у дослідженнях кухар госпіталю, який відмовився видавати «військовий рис цивільним курям». Яку хворобу він досліджував?
У рисових висівках наявна певна речовина, нестача якої викликає поліневрит. Цю сполуку у 1911 році виділив польський вчений Казимир Функ і показав її ефективність у лікуванні бері-бері. Що це за сполука?
Жоден вітамін, крім ______, який виробляється під впливом сонячних променів, не синтезується людським організмом. Дуже важливо отримувати з їжею достатній набір вітамінів, тому що вони є антиоксидантами, а їх недолік може привести до дефіцитних станам, які провокують різні захворювання. Який вітамін виробляється шкірою людини?
Молоко і молочні продукти є одними з основних постачальників кальцію в організм. Крім того вітамін ______ в його складі відповідає за ріст, стан шкірних покривів, слизових оболонок, зору. Що це за вітамін?
(А) вітаміни всмоктуються безпосередньо в кров, (В) потрапляють спочатку в лімфу, а потім у кров і переносяться транспортними білками.
У клітинах (А) вітаміни вільно циркулюють у цитоплазмі, в той час як (В) депонуються у вигляді включень.
Через те що (А) вітаміни накопичуються в тілі, їх вживають у відносно великих кількостях час від часу, щоб задовольнити потреби організму, а ось (В) мають надходити регулярно.
Міститься в значних кількостях у плодах шипшини, капусті, лимонах, апельсинах, хріні, ягодах, хвої та ін. Відкриття вітаміну ______ пов'язане із захворюванням під назвою «цинга», або «скорбут». Є антиоксидантом, регулює всі види обміну речовин, зсідання крові, регенерацію тканин, синтез колагену, підвищує проникність капілярів, стійкість до інфекцій.
Ці вітаміни синтезуються переважно рослинами й мікроорганізмами. Вони впливають на процеси кровотворення в організмі, у складі ферментів регулюють обмін речовин, підвищують стійкість до інфекцій та ін.
Ці вітаміни термостійкі й нечутливі до змін рН середовища; можуть накопичуватися в організмі й спричиняти гіпервітамінози. Вони визначають здатність організму до розмноження, забезпечують зсідання крові, регулюють обмін солей, впливають на функцію зору та ін.
Вітаміни А (ретинол), D (кальцифероли), Е (токофероли), К (філохінони) належать до:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома