У якому році польський сейм ухвалив «Статті для заспокоєння руського народу» про офіційне визнання православної церкви?
Кому з історичних діячів належать такі факти біографії?
«Гетьман українського реєстрового козацтва, прославився як організатор морських походів на Кримське ханство та Османську імперію. Видатний полководець, очолював козацьке військо у Хотинській війні».
Який історичний портрет дає нам можливість відтворення зовнішності героя взяття Кафи ?
Гетьман П. Конашевич-Сагайдачний уславився тим, що:
Які події пов"язані з іменем гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного?
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела?
«Політичний, церковний, освітній діяч Речі Посполитої. З 1627 р. — архімандрит Києво-Печерського монастиря. У 1632 р. домігся від королівської влади визнання вищої православної церковної ієрархії. Для підвищення культурно-освітнього рівня православних священиків заснував Лаврську школу...»
Ставши митрополитом київським і галицьким, П. Могила спрямував свою діяльність на реформування церкви. Оберіть з переліку ті, реформи, що запровадив П.Могила ( 3 варіанти відповіді)
За яким наказом польського короля Владислава IV за православними визнавалося право мати свого митрополита та єпископів?
В 1632 р. було утворено?
Хто зображений на ілюстрації?
1. Першою перемогою українського повстанського війська над поляками (5-6 травня, 1648 р.) була битва:
Укажіть портрет історичної постаті, діяльність якої описує сучасник подій:
«Військо наше розгромлено вщент… зрадник засновує нове князівство… Чернь, рада тому, що [він] оберігає її, відчиняє міста, уводить туди його як тріумфатора-переможця… Київ оголосив він своєю столицею… Орда стоїть проти нас… Воєводства Київське, Брацлавське, Чернігівське вважає своїми, погрожує Волині та Поділлю…»
В ході якої битви Б. Хмельницький потрапив у полон до татар?
Позначте уривок з історичного документа , в якому вказано привід до Національно-визвольної війни українського народу проти Речі Посполитої середини XVII ст.:
Коли помер Б.Хмельницький?
Столицею Війська Запорозького в часи Визвольної війни було місто:
У якому році відбулася описана в історичному джерелі подія ?
«Увесь народ, вийшовши з Києва, вся чернь вітала його. Академія вітала його промовами як спасителя народу від рабства польського, як Мойсея, вбачаючи в імені Богдан добрий знак і називаючи його Богом даний...»
Яка держава була союзницею козацького війська на початку Національно-визвольної війни українського народу середини XVII ст.?
Який атрибут, зображений на портреті історичного діяча, указує на те, що він обіймав найвищу посаду у Війську Запорозькому?
Прочитайте уривок з історичного джерела щодо Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. і виконайте завдання.
«…у католицькому християнському королівстві та вільній Речі Посполитій [народ] зазнає такого насильства, якого і в поганській неволі християни-греки не зазнають. Захоплено церкви, монастирі та собори, заборонено вільне виконання обрядів...».
Документі вказує на:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома