Який документ регламентує права й обов'язки лікаря та права пацієнта в Україні:
Що означає термін "ятрогенія"?
Який наказ МОЗ України регламентує заходи профілактики зараження ВІЛ-інфекцією?
Через який період після контакту з ВІЛ-інфікованим матеріалом хіміопрофілактика вважається недоцільною?
Профілактика ВІЛ-інфікування при контакті з кров'ю без пошкодження шкіри:
У приймальне відділення стаціонару звернувся хворий з вулиці у важкому стані, неохайно одягнений, брудний, без документів. Лікар відмовив в огляді і наданні допомоги, посилаючись на асоціальний стан хворого та відсутність документів. Оцінити дії лікаря:
При влаштуванні на роботу в рекламне агентство додатково до стандартного медичного обстеження адміністрація вимагає провести тест на ВІЛ/СНІД і надати результати за місцем роботи. Дії працівника:
Молодий чоловік 23 років добровільно обстежувався на ВІЛ/СНІД, про що згадав у розмові з батьками. За місцем обстеження прийшов батько з вимогою надати йому результати тесту на підставі споріднених зв'язків з обстеженим. Які дії медперсоналу?
У поліклініку звернувся чоловік із проханням оформити в хоспіс його родичку, яка за станом здоров'я потребує цілодобового кваліфікованого догляду. Жінка перебуває на диспансерному обліку як ВІЛ-інфікована. Лікар відмовив у госпіталізації, пояснивши відмову тім, що у хворого специфічне інфекційне захворювання, яке є протипоказанням до оформлення в хоспіс загального профілю. Який із нормативних документів рег- 34 ламентує надання допомоги хворим на СНІД і ВІЛ-інфікованім, які потребують кваліфікованого догляду?
У хворого після внутрішньом'язової ін'єкції, виконаної фельдшером швидкої допомоги, розвинувся абсцес. Чи можна це ускладнення розглядати як внутрішньо-лікарняну інфекцію?
У хворих, які перебувають у лікарні, іноді виявляють грибкове ураження шкіри. Зараження відбувається під час користування термометрами, підкладним судном, клейонкою. До якої групи слід віднести хворобу, враховуючи місце її виникнення? Які шляхи та фактори її передачі?
При підключенні паціентові системи для внутрішньовенного введення інфузійного розчину на незахищену гумовими рукавичками шкіру рук медичної сестри потрапила кров пацiєнта, який переніс вірусний гепатит В. Яке порушення санітарно-протиепідемічного режиму допустила медична сестра? Як і згідно з яким нормативним наказом повинна діяти медична сестра в даній ситуації.
Ви працюєте медичною сестрою процедурного кабінету
гастроентерологічного відділення. За призначенням лекаря вам необхідно здійснити дуоденальне зондування ВІЛ-інфікованого пацієнту. Які заходи захисту від інфікування ви повинні використати?
При виконанні внутрішньо-венної ін'єкції медсестра забруднила кров'ю
гумові рукавиці. За яким наказом повинна діяти медсестра з метою попередження інфікування вірусним гепатитом В?
Ви палатна медсестра терапевтичного відділення. Як часто будете вимагати від молодшої медсестри прибирання палати впродовж доби?
Пацієнт, 31 років, скаржиться на підвищення температури тіла із загальною слабкістю і нічним потовиділенням, лімфаденопатією, проносом, головним болем, кандидозом, частими герпетичними інфекціями, з різко прогресуючим виснаженням. Гомосексуаліст. Яка передбачувана причина лихоманки?
Медсестра приготувала стерильний столик у маніпуляційному кабінеті. Скільки годин він залишається стерильним?
Зараження через очі біологічною рідиною .Ваші дії?
Інфекція потрапила через рот .Ваші дії?
Працівник поранився голкою чи іншим медичним інструментом, на якому була кров .Ваші дії?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома