Держава, яка була союзником України в 1648 - 1654 рр.
Столицею Української козацької держави й резиденцією Б.Хмельницького було місто:
Молдавські походи козацького війська 1650,1652,1653 рр. здійснювалися з метою:
Як називалися офіційні документи - звернення Б. Хмельницького до українського народу періоду Національно - визвольної війни середини ХVIІ ст.?
Союз гетьмана Б. Хмельницького з Кримським ханством забезпечував:
Українська козацька держава за часів гетьмана Б.Хмельницького поділялась на :
У якому році було укладено мир, про який ідеться в уривку з історичного джерела?
"І зустріли вони короля, за чотири милі від Збаража; і був у них бій, і королівських людей козаки і татари побили і розбили їх на три частини. І король сам відійшов у місто Зборів і прислав до гетьмана Хмельницького на розмову про мир..."
Про що йдеться в листі гетьмана Б. Хмельницького до польського короля Яна ІІ Казимира?
"Вся перша війна почалася через Чаплинського, який незважаючи на те, що я мав привілей корроля, відібрав у мене хутір, та ще й мені погрожував смертю, і увесь цей вогонь спалахнув через нього".
Відповідно до умов якого договору на картосхемі позначено територію Війська Запорозького (Гетьманщини)?
Фрагмент із якого документа наведено?
"Дозволяємо і призначаємо організувати реєстрове військо в числі 20 тисяч чоловік. Це військо гетьман і старшина повинні набрати і записати в реєстр, і вони мусять перебувати тільки в маєтках його королівської милостя, що містяться у воєводстві Київському, не маючи нічого до воєводства Брацлавського і Чернігівського. а маєтки шляхетські мусять лишатися вільними, і в них реєстрові козаки ніде не повинні лишатися".
Коли відбулася описана в уривку з історичного джерела подія?
"Увесь народ... вся чернь вітала його. Академія вітала його промовами та вигуками як спасителя народу від рабства польського, як Мойсея, вбачаючи в імені Богдан добрий знак і називаючи його: Богом даний. Патріарх Єрусалимський надав йому титул найсвітлішого князя".
Які наслідки мала подія, про яку гетьман Б. Хмельницький писав таке: "І над ним самим, гетьманом, кримський цар велике зло вчинив: прийшов на допомогу, допомоги не вчинив, і на чому присягав, у всьому зрадив, і його, гетьмана, взявши від козацького табору, відвіз у далекі місця і до війська не відпускав невідомо для чого, і тримав у себе з тиждень"?
У якому році відбулася подія, описана в уривку з історичного джерела?
"Бачу зле, бо віддав Хмельницький всіх нас у неволю московському цареві.... Сам з військом козацьким присягнув і місто Київ силою під мечем каранєм до того привів, що присягнули всі... Отець митрополит і архімандрит київські ще не присягли і присягати не хочуть. Вони заявили, що швидше помруть... і твердо стоять на цьому..."
Хто із зображених історичних постатей був одним зі сподвижників Б. Хмельницького в роки Національно - визвольної війни середини ХVІІ ст.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома