На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнтка 25 років з діагнозом: гострий гломерулонефрит. Обстежуючи пацієнтку, встановлено пріоритетний сестринський діагноз: виражені набряки на обличчі. Заходи догляду були спрямовані на ліквідацію набряків. Через кілька днів набряки значно зменшились. Оцініть ефективність догляду:
Хвора А. скаржиться на біль у поперекової ділянці, болюче сечовипускання, слабкість, головний біль, підвищення to тіла до 38,8oC. Погіршення стану пов'язує з переохолодженням.Об’єктивно: шкіра бліда, набряків немає. АТ- 120/70 мм рт.ст. Пульс – 90/хв. С-м Пастернацького позитивний зліва. Яке дослідження дозволить підібрати ефективну терапію?
Під час нападу ниркової кольки пацієнта турбує загальна слабість, біль у поперековій ділянці, часте болісне сечовипускання, нудота, незначне підвищення to тіла. Хворий схвильований. Визначте пріоритетну проблему:
У хворого К. після фізичного навантаження раптово виник гострий біль у поперековій ділянці з лівого боку. Біль іррадіює в зовнішні статеві органи. Болісне сечовипускання. Хворий збуджений, шкіра вкрита холодним потом. Яку долікарську допомогу медична сестра повинна надати пацієнту в першу чергу?
Хворий М., 18 років, знаходиться на лікуванні в нефрологічному відділенні. Скарги на зміну кольору сечі, головний біль, набряки на обличчі. Стан погіршився через 2 тиждні після перенесеної ангіни. Об'єктивно: обличчя набряково, сеча кольору "м'ясних помиїв". Який показник має контролювати медсестра в першу чергу?
У хворого раптово після їзди на велосипеді по ґрунтовій дорозі з’явились різкі інтенсивні болі в попереку з ліва, які віддають у промежину і стегно, прискорене болісне сечовипускання, нудота, загальна слабкість, підвищення температури 37,1°C. Визначте пріоритетну проблему пацієнта:
Пацієнту з гострим гломерулонефритом лікар призначив сечогінний засіб. Яким методом скористається медична сестра, щоб проконтролювати ефективність сечогінного засобу?
Хворий страждає на гострий гломерулонефрит, скаржиться на набряки на обличчі зранку, загальну слабість, зниження апетиту, серцебиття. Які пріоритетні проблеми у такого хворого?
Які залежні дії медичної сестри спрямовані на полегшення стану хворого з тяжкою уремією?
У пацієнта з нирковокам’яною хворобою виникла гостра затримка сечі. Як називається цей стан?
При обстеженні пацієнта в приймальному відділенні виявлені проблеми: біль у поперековій ділянці справа, який іррадіює вздовж сечоводу, в сечовий міхур, у праве яєчко, сечовипускання утруднене, болісне, нудота, блювання. Пацієнт збуджений, не знаходить місця від болю. Визначається позитивний симптом Пастернацького. Для якого захворювання характерні ці ознаки?
Які найбільш типові проблеми можуть виникати у пацієнта з гострим пієлонефритом?
У пацієнта 17 років гострий пієлонефрит. Яке дослідження сечі має найбільше діагностичне значення?
У пацієнта діагноз: гострий гломерулонефрит. Які зміни кольору сечі можна спостерігати при цьому захворюванні?
Пацієнт М. 45 років, поскаржився на нападоподібний, пекучий біль в поперековій ділянці зліва, що віддає в промежину, статеві органи, часте болісне сечовиділення. При огляді пацієнт збуджений, стогне, позитивний симптом Пастернацького зліва. Що із перерахованого нижче може використати медсестра при наданні невідкладної допомоги?
Назвіть характерні синдроми гострого пієлонефриту:
Який симптом визначають при захворюваннях нирок?
На стаціонарному лікуванні перебуває пацієнт 42 років з діагнозом: нирковокам’яна хвороба. У нього раптово виник напад ниркової кольки. Яким буде першочергове незалежне втручання, спрямоване на зменшення болю:
У хворого ниркова колька. Яку долікарську допомогу може надати медсестра?
У пацієнта на хронічний гломерулонефрит піднявся АТ до 190/110 мм рт.ст. Яке незалежне втручання виконає медична сестра?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома