Ендокринна (гуморальна) регуляція роботи організму здійснюється за допомогою:
Між нервовою та ендокринною регуляцією здійснюється взаємодія за схемою:
У чому полягає відмінність між залозами зовнішньої та внутрішньої секреції:
Яка структура в нервовій системі забезпечує регуляцію роботи ендокринної системи:
При підвищенні вмісту глюкози у крові підшлункова залоза виробляє більше
Гормони утворюються в залозах внутрішньої секреції та надходять у кров і розносяться по всьому організму. Це говорить про те, що вони потрапляють до різних клітин і контактують із ними. Чому тільки окремі групи клітин реагують на певні види гормонів:
Серотонін називають ще гормоном щастя. Під його впливом покращується настрій, людина почувається задоволеною. До якої групи речовин відносять серотонін:
До залоз внутрішньої секреції НЕ належить:
Йодозалежні гормони, що регулюють обмін речовин в організмі людини, утворює залоза:
Гіпофіз - залоза, що має три частки та утворює багато різних гормонів. Яка із цих часток гіпофіза не утворює власні гормони, а є тільки місцем накопичення нейрогормонів гіпоталамуса та які саме гормони вона накопичує:
Яка із залоз внутрішньої секреції керує "біологічним годинником" в організмі людини та який гормон вона утворює:
В організмі людини є гормони-антагоністи, які виконують протилежні функції. Наприклад, інсулін знижує вміст глюкози в крові, а глюкагон - підвищує. Яка пара гормонів регулює вміст кальцію в кістках та в крові і які залози їх утворюють:
Яка із ендокринних залоз виробляє гормони, які можуть регулювати обмінні процеси в організмі людини, але при їх нестачі в дитячому віці розвивається кретинізм:
Встановіть відповідність між видами залоз внутрішньої та змішаної секреції і гормонами, які в них утворюються. 1 - вилочкова, 2 - статеві, 3 - епіфіз, 4 - гіпофіз; а - мелатонін, б - окситоцин, в - тестостерон, г - тимозин, д - меланотропін:
Чому статеві залози відносять до залоз змішаної секреції:
Кров виконує цілий ряд функцій. Встановіть відповідність між функціями крові та способами, якими вона забезпечує виконання цих функцій. 1 - живильна, 2 - регуляторна, 3 - захисна, 4 - дихальна; а - містить інтерферон, б - містить у еритроцитах гемоглобін, в - містить йони металів, г - містить молекули глюкози, д - містить гормони:
Встановіть відповідність між складом плазми крові та їх параметрами. 1 - вода, 2 - білки, 3 - жири, 4 - вуглеводи, 5 - мінеральні солі; а - 7 - 8 %; б - 92%, в - 3 - 4%, г - 0,7 - 0,8%, д - 0,12%, е - 0,9%:
При введенні ліків безпосередньо у вену їх розчиняють у фізрозчині. Яка необхідність додавати фізрозчин до ліків:
Встановіть відповідність між видами клітин крові та функціями, які вони виконують. 1 - еритроцити, 2 - тромбоцити, 3 - лейкоцити; а - захищають організм від крововтрат, б - переносять кисень і частково вуглекислий газ, в - переносять поживні речовини, г - беруть участь у формуванні імунітету:
З якою із цих речовин гемоглобін утворює стійку сполуку:
Серед перерахованих ознак виберіть ті, що характеризують лейкоцити. а - мають ядро, б - не мають ядра, в - можуть проходити через стінки капілярів завдяки тому, що їх вміст може стискуватися, г - можуть переносити кисень, д - здатні до амебоїдного руху, е - мають червоне забарвлення, бо містять гемоглобін, є - здатні до фагоцитозу:
Тромбоцити подібні до еритроцитів:
Встановіть відповідність між групами крові та аглютинінами і аглютиногенами, які для них характерні. а - аглютиноген А, б - аглютиноген В, в - аглютинін альфа, г - аглютинін бета:
Якщо людина є резус-позитивна, то в її крові нема:
Розташуйте у відповідному порядку речовини, які утворюються в крові при її витіканні, починаючи від пошкодження кровоносної судини. а - руйнування тромбоцитів, б - утворення фібрину, в - витікання тромбопластину, г - пошкодження цілісності судини, д - утворення тромбіну, е - утворення протромбіну, :
Еритроцити містять гемоглобін. Які компоненти цієї речовини забезпечують приєднання кисню:
Яка речовина протидіє утворенню тромбів у кровоносних судинах людини:
Коагуляційна система крові виконує функцію:
Який із показників складу крові змінюється при отруєнні людини чадним газом:
Вилучення якого йону із плазми крові приводить до того, що кров НЕ зсідається:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома