Критерії виду
-
Подібність зовнішньої та внутрішньої будови організмів - це критерій:
а) морфологічний, б) фізіологічний, в) біохімічний, г) цитогенетичний;
д) молекулярно-біологічний, е) географічний, є) екологічний.
-
Подібність усіх процесів життєдіяльності та можливість отримання плодючих нащадків - це критерій: а) морфологічний, б) фізіологічний, в) молекулярно-біологічний, г) географічний.
-
Подібність процесів життєдіяльності у різних видів, міжвидові гібриди - це вийнятки з критерію: а) фізіологічного, б) географічного, в) екологічного, г) біохімічного.
-
Подібність за хімічним складом живих організмів - це критерій: а) цитогенетичний, б) молекулярно-біологічний, в) біохімічний, г) фізіологічний.
-
Характерний для кожного виду набір хромосом, їх число, розміри та форма - це критерій: а) морфологічний, б) цитогенетичний, в) молекулярно-біологічний, г) екологічний.
-
Організми, що мешкають у межах певного ареалу- це ознака критерію: а) географічного, б) екологічного, в) морфологічного, г) молекулярно-біологічного.
-
Подібність за способом живлення, місцем мешкання, низкою чинників довкілля, які є необхідними для існування - це критерій: а) морфологічний, б) екологічний, в) географічний, г) фізіологічний.
-
Всі критерії виду: а) тісно пов’язані між собою; б) віддалені один від одного; в) єдине ціле; г) не пов’язані між собою.
-
Виберіть учених, які розробили концепцію виду: а) Е. Майр і Т. Добржанський; б) М. Ломоносов та Д. Менделеєв; в) К Лінней та Сократ.
-
У сучасній біології є такі критерії виду:
а) морфологічний, фізіологічний,біохімічний, цитогенетичний,молекулярно-біологічний,географічний;
б) морфологічний, фізіологічний,біохімічний, цитогенетичний,молекулярно-біологічний,географічний, екологічний;
в) фізіологічний,біохімічний, цитогенетичний,молекулярно-біологічний,географічний, екологічний;
г) морфологічний, фізіологічний,біохімічний, цитогенетичний,молекулярно-біологічний, екологічний.
11. Автор визначення виду, як сукупності схожих зовні особин:
а) Сократ; б) Епікур; в) Арістотель; г) Платон.