ТОП- 5 іграшок для дітей з порушенням слуху

Про матеріал
Дітям з порушенням слуху на відміну від інших дітей набагато важче відкривати для себе світ. Як правило, такі малюки відчувають серйозні складнощі під час формування мовного спілкування, сприйняття мови на слух, в самостійному називанні предметів, зображень, в розумінні питань, які ставлять та побудови відповідей на них. Малюки з порушенням слуху не в змозі самостійно оволодіти мовою. Вони потребують спеціального корекційноголікування та відповідного навчання, що надається фахівцями в інклюзивних класах. Проте крім лікарів та педагогів, батьки також повинні позитивно впливати на ті сторони розвитку, які через зниження слуху, заважають дитині повноцінно адаптовуватися в соціумі.
Перегляд файлу

ТОП- 5 іграшок для дітей з порушенням слуху

 

Дітям з порушенням слуху на відміну від інших дітей набагато важче відкривати для себе світ. Як правило, такі малюки відчувають серйозні складнощі під час формування мовного спілкування, сприйняття мови на слух, в самостійному називанні предметів, зображень, в розумінні питань, які ставлять та побудови відповідей на них. Малюки з порушенням слуху не в змозі самостійно оволодіти мовою. Вони потребують спеціального корекційноголікування та відповідного навчання, що надається фахівцями в інклюзивних класах. Проте крім лікарів та педагогів, батьки також повинні позитивно впливати на ті сторони розвитку, які через зниження слуху, заважають дитині повноцінно адаптовуватися в соціумі.

 

Під час інклюзивного навчання вдома через ігри дітям з порушенням слуху рекомендовано компенсувати повну або часткову втрату слуху за рахунок зору. Це означає, що іграшки повинні навчати таких дітей сприймати предмети через їхні властивості. Наприклад, форма, величина, колір та місце, яке іграшка займає у відведеному для неї просторі.

 

Які іграшки варто запропонувати дитині з вадами слуху?

 

На основі результатів роботи діти з особливими освітніми потребами педагогом, лікарем та доктором наук - Монтессорі ще 100 років тому було розроблено багато розвиваючих ігор та іграшок, які позитивно впливають на дитячий розвиток дрібної моторики та вдосконалення почуттів: слуху, зору, смаку, нюху. Дані методи й досі не втратили своєї актуальності. Адже іграшки Монтессорі направлені на сенсорний, математичний та мовний розвиток, вони навчають малюка координувати свої рухи та логічно мислити.

 

Нижче представлені ТОП-5 найкращих іграшок для інклюзивної освіти, які рекомендує Монтессорі та сучасні експерти-педагоги для дітей з порушенням слуху:

https://inkluzia.com.ua/content/uploads/images/sluh2.jpg

Пірамідки

 

Одна з перших та найважливіших іграшок для дітей - пірамідка. З її допомогою малюки навчаються визначати форму, колір, можуть порівнювати збільшення та зменшення величин. В дітей розвивається координація рухів, дрібна і велика моторика.

 

Конструктор

 

Ігри з конструкторами дозволяють дітям ставити перед собою мету та шукати варіанти її рішення. Наприклад, побудувати печеру для динозавра чи замок для принцеси. Конструктори дають можливість дітям порівнювати різноманітні деталі, приміряти їх та експериментувати для отримання результату. Малюки намагаються аналізувати, розвивають уяву, порівнюють предмети між собою та отримують перші знання про форму та величину предметів.

 

Ігрові панелі - бізіборди

 

Розвиваючі дошки містять велику кількість різних кнопок, клямок, замків, затискачів та інші речі. Бізібордизнайомлять малюків з різноманітними предметами та навчають їх навичкам самообслуговування. Діти розвивають логічне мислення, кмітливість, дрібну моторику, стають більш уважними та посидючими.

 

Циліндри

 

Ці іграшки є чудовим дидактичним матеріалом, який направлено на розвиток логічного мислення у малюків через сенсорне та візуальне вивчення зміни величин. Крім того, робота з циліндрами схожа на тримання олівця трьома пальцями, що допомагає підготувати руку малюка до утримання ручки.

 

Рамки-вкладиші

 

Основний принцип ігор з дошками-вкладками направлений на те, щоб малюки вчилися виймати з планшета зображення, вирізане в ньому, а потім відшукували потрібне місце та повертали його назад. Для дітей виконати це завдання буває вкрай важко через те, що потрібно правильно підібрати та встановити вкладиш до рамки. Малюки повинні навчитися орієнтуватися на форму, розмір і колір вкладиша, щоб правильно зіставляти його з пустим місцем на планшеті. Під час гри дітям доводиться співвідносити частини предметів, вчитися утримувати маленькі частинки картинки в руках та правильно їх вставляти. В майбутньому це допоможе дитині контролювати власні рухи та підготує до швидкого опанування письма.

 

Маленька порада від наших експертів

 

Варто пам’ятати,що батьки мають приймати активну участь під час ігор. Необхідно знайомити малюків з назвами іграшок, їхніми кольорами, формами та розмірами. Для того, щоб дитина могла співвіднести побачену іграшку або предмет зі словом, яке промовляється, варто тримати предмети на рівні губ та слідкувати за візуальним контактом з малюком.

 

 

docx
Додав(-ла)
Холоша Оля
Пов’язані теми
Дошкільна освіта, Інші матеріали
Інкл
Додано
8 квітня
Переглядів
43
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку