Турнір по правилах дорожнього руху

Про матеріал
На цьому виховному заході учні покажуть свої знання з правил дорожнього руху, навчаться використовувати різні способи реагування на різні події на вулиці.
Перегляд файлу

Мета: створювати сприятливі умови для свідомого сприйняття правил безпечної поведінки: на вулиці, в екстремальних ситуаціях.

Формувати комунікативні уміння отримувати та обмінюватися інформацією, вислуховувати співрозмовника.

Викликати бажання збагачувати свій світогляд.

Вправлятися в умінні використовувати різні способи реагування на різні події на вулиці.

Розвивати зв'язне мовлення, уяву.

Виховувати бажання вивчати правила дорожнього руху.

Обладнання: картки із зображенням пішоходів та водіїв, таблиці «Безпека на дорозі» та «Небезпечні ситуації на дорогах», малюнки дорожніх знаків, кросворд, смайлики – бали, роздатковий матеріал, малюнок світлофора.

 

Хід заняття:

1.Мотивація діяльності.

Відомо, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров'я. Незнання або невміння дотримуватися певних правил часто призводить до втрати не тільки здоров'я, а навіть життя. Це буває з різних причин, а особливо тоді, коли люди не дотримуються правил дорожнього руху. І, на жаль, часто нещастя трапляється з дітьми.

 

2.Оголошення теми та мети заняття. Представлення команд.

- Доброго дня, діти! Усміхніться і починаємо наш захід. Сьогодні ми з вами не просто будемо закріплювати правила дорожнього руху, а проведемо змагання. Я пропоную вам об’єднатися в групи. (Вчитель роздає дітям картинки із зображенням водіїв і пішоходів). Учні обирають капітана. Капітанам команд вчитель пропонує взяти картку. Капітан, який витягує картку «пішоходи», його команда і має таку назву, який картку «водії» - його команда – «Водії».

У нас дві команди – «Пішоходи» і «Водії». Ви будете змагатися між собою за право називатися «Кращим знавцем Правил дорожнього руху». Команди, відрекомендуйтеся.

Командир команди «Пішоходи»:

- Команда, наш девіз!

Учні команди: Наша команда знає багато!

 Кажуть про нас: «Гарні малята!»

Командир команди «Водії»:

- Команда, наш девіз!

Учні команди: Ми обіцяємо гарно змагатися,

 Будемо кращими називатися!

 

3.Розповідь вихователя. Робота за таблицею.

- Багато з вас ходять до школи самостійно, без дорослих, тому ви всі повинні пам’ятати такі правила: шлях до школи вибирайте найбезпечніший, на якому менше переходів через вулицю чи дорогу. Коли йдете вулицями міста, будьте обережними! Не поспішайте! Йдіть тільки правим боком тротуару чи узбіччям. Не виходьте на проїзну частину вулиці чи дороги. Проходячи повз ворота, будьте особливо обережні! З воріт може виїхати автомобіль. Переходь вулицю тільки по пішохідних переходах. Перед тим, як переходити вулицю, подивіться ліворуч. Якщо проїзна частина вільна – йдіть. Дійшовши до середини вулиці, зупиниться. Тепер подивіться праворуч. Якщо проїзна частина вільна, продовжуйте перехід. Якщо вулиця регулюється світлофором, обов’язково зверніть увагу на його кольори. Всі ми є пішоходами, тому повинні знати правила переходу вулиці і дотримуватися цих правил ( Таблиця «Небезпечні ситуації на дорогах»).

Неважко вивчити правила, набагато важче кожен день їх дотримуватись. Сьогоднішня зустріч допоможе вам у цьому. Розпочинаємо наш турнір . Отже, будьте уважними і спостережливими.

 

4.Конкурсна програма.

1 конкурс. Вікторина « Поглянь навколо».

- Кожній команді я ставитиму запитання, а ви повинні якнайшвидше на них відповідати. За правильну відповідь – смайлик. І так, почнемо.

1). Де можна переходити вулицю?

2). Як треба обходити трамваї та поїзди?

3). Як треба обходити автомобілі, автобуси?

4). Чи погоджуєтесь ви з висловом, що світлофор має два кольори: зелений і червоний?

5). Для кого призначені тротуари?

6). Людина, яка їде у транспорті.

7). Частина вулиці, яка використовується для руху транспортних засобів.

8). Особа, яка керує автомобілем.

9). На які групи поділяються дорожні знаки?

10) Для чого потрібен світлофор? (Він регулює рух транспорту і пішоходів).

11). Кого називають пішоходом?

12). Що таке острівець безпеки?

- Молодці! Підведення підсумків.

2 конкурс. «Азбука вулиць».

Ось вона, азбука, - треба всю знать, -

Вздовж тротуару, глянь, знаки висять.

Азбуку міста завчи до ладу, щоб не потрапити раптом в біду.

Всім знайомий знак дорожній, він стоїть не просто так.

Будьте всі ви обережні , поважайте кожен знак.

Зараз з'ясуємо, як ви знаєте дорожні знаки. Кожній команді потрібно відгадати, про який дорожній знак іде мова. Кожна правильна відповідь оцінюється.

 

1.Я проспект перетинаю, зовсім я не поспішаю.

І машини всі мені абсолютно не страшні.

Переходом довгим йду я, так поважно я крокую.

Можна йти сміливо тут — вільний шлях, безпечна путь.

Не турбуйтеся даремно, я — зразковий пішохід.

Знаю я, найкращий, певно, - цей підземний перехід.

 

2.Ой, кудись крокує хутко чоловічок у трикутнику.

Поспішай за ним слід в слід на пішохідний перехід.

 

3.Натискаєш на педалі – мчить велосипед все далі.

Та не їдь на нім ніяк , де оцей побачиш знак.

 

4.Хтось тут поставив людину у колі –

Знак цей знайомий в садочку і в школі.

Запам’ятай його, друже мій – згода

Тут заборонено знак пішохода.

 

5.У поході ми втомилися, на красоти надивилися.

Раптом знак – це ковдра й ліжко!

Відпочинемо там трішки?

 

6.Завурчало в животі - їсти хочеться в путі.

Раптом знак; там вилка й ніж, хоч бери – й одразу їж!

 

7.Телефон до послуг і малих і дорослих .

Будемо ми знати – телефонувати.

 

8.Паровозик – дим хмаринкою. За цією, знай, картинкою

Без шлагбаума є скрізь залізничний переїзд.

3 конкурс « Відгадай кросворд».

Я сьогодні завітала до вас на заняття, прихопивши з собою багато цікавих завдань. А щоб дізнатися, про що йтиме мова, я пропоную вам розгадати невеличкий кросворд.

 3. Біжать чотири брати, один одного не можуть наздогнати. (Колеса)

8. Як переходиш вулицю, то завжди зупинись,

І перш за все з увагою на мене подивись.

Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема,

Трикольорові очі я маю недарма. (Світлофор)

 

7. Маленькі будинки  по рейках біжать,

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Трамвай)

 

9. З рогами, а не коза, є сідло, а не кінь.

З педалями, а не рояль, з дзвоником, а не двері. (Велосипед)

 

4. Наче пташка він летить, але всім на лихо

Він реве, кричить, тріщить, бо не може тихо.

Є два колеса у нього, сила й швидкість також є.

Швидко мчить він по дорогах, має ім`ячко своє.  (Мотоцикл)

 

5. На колесах їде хата,

А у ній людей багато. (Автобус)

 

6. Така я велика, що й кінця не маю; лежу собі тихо, нікого не займаю.

Тільки добрі люди день і нічку топчуть груди. (Дорога)

 

1. Ця тварина непроста: Без копит і без хвоста.

Не гуляє, не біжить – серед вулиці лежить. (Зебра)

 

2. Я не їм вівса, ні сіна, дайте випити бензину.

Усіх коней обжену, кого хоч наздожену! (Автомобіль)

 

4.Гра «Червоний, жовтий, зелений». Фізкультхвилинка.

СВІТЛОФОР

Як переходиш вулицю, на розі зупинись

І перш за все уважно на мене подивись.

Я шлях вкажу надійний, де небезпек нема.

Трикольорове око я маю недарма.

Нехай воно і мружиться, ніколи я не сплю,

З малими дітьми в хованки я гратись не люблю.

Дивлюсь червоним оком —велю спинитись я,

Одне мені потрібно —це витримка твоя.

А блисне жовте око, іти не поспішай,

Бо жовтий — не зелений: потрапиш під трамвай.

Увага — і зелений привітно замигтів.

Він колір найдобріший, щасливої путі! (Р. Скучайте)

На сигнал «жовтий» - тиша, на «червоний» - плескають в долоні, на «зелений» - крокують (умовно). Підведення підсумків.

 

5 конкурс «Конкурс капітанів».

Капітани беруть участь в автомобільних змаганнях. Хто швидше досягне фінішу, той і виграє.

6.Гра «Не плутай сторони».

- Діти, ви, мабуть, уже втомилися, нумо трішечки пограємо в гру «Не плутай сторони».

Всі учні стоять. Учитель подає такі команди: «Підняти праву (ліву) руку!», «Подивитись праворуч (ліворуч)». Хто помиляється, той сідає на місце. Перемагають ті,хто не зробив помилок і залишився стояти.

(Поки діти грають в гру, підраховуються бали всіх конкурсів).

 

5.Підсумок заняття.

Ви всі дуже гарно працювали Так,  обидві команди знають правила дорожнього руху. Закон вулиць суворий. Він не любить тих, хто не виконує правил. Адже саме цей закон зберігає життя багатьом людям. Діти, будьте уважними на дорогах. Я вважаю, що ви, не просто змагалися, ви вчилися дотримуватись правил дорожнього руху, правил переходу доріг і кожен з вас буде самим дисциплінованим пішоходом.


 

7

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

2

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вікторина

1). Де можна переходити вулицю?

2). Як треба обходити трамваї та поїзди?

3). Як треба обходити автомобілі, автобуси?

4). Чи погоджуєтесь ви з висловом, що світлофор має два кольори: зелений і червоний?

5). Для кого призначені тротуари?

6). Людина, яка їде у транспорті.

7). Частина вулиці, яка використовується для руху транспортних засобів.

8). Особа, яка керує автомобілем.

9). На які групи поділяються дорожні знаки?

10) Для чого потрібен світлофор? (Він регулює рух транспорту і пішоходів).

11). Кого називають пішоходом?

12). Що таке острівець безпеки?

http://bisness-gym.edu.kh.ua/files2/images/011.jpg?size=6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Дорожні знаки

 

1.Я проспект перетинаю, зовсім я не поспішаю.

І машини всі мені абсолютно не страшні.

Переходом довгим йду я, так поважно я крокую.

Можна йти сміливо тут — вільний шлях, безпечна путь.

Не турбуйтеся даремно, я — зразковий пішохід.

Знаю я, найкращий, певно, - цей підземний перехід.

 

2.Ой, кудись крокує хутко чоловічок у трикутнику.

Поспішай за ним слід в слід на пішохідний перехід.

 

3.Натискаєш на педалі – мчить велосипед все далі.

Та не їдь на нім ніяк , де оцей побачиш знак.

 

4.Хтось тут поставив людину у колі –

Знак цей знайомий в садочку і в школі.

Запам’ятай його, друже мій – згода –

Тут заборонено знак пішохода.

 

5.У поході ми втомилися, на красоти надивилися.

Раптом знак – це ковдра й ліжко!

Відпочинемо там трішки?

 

6.Завурчало в животі - їсти хочеться в путі.

Раптом знак; там вилка й ніж, хоч бери – й одразу їж!

 

7.Телефон до послуг і малих і дорослих .

Будемо ми знати – телефонувати.

 

8.Паровозик – дим хмаринкою. За цією, знай, картинкою

Без шлагбаума є скрізь залізничний переїз


 

docx
Додано
5 листопада 2019
Переглядів
1479
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку