Матвєєва Галина Василівна, Миколаївський ліцей № 51
Фрагмент уроку читання 3 клас. Частина 8 (1), уроки 1 - 2
Тема: Туве Янссон — фінська письменниця, художниця, казкарка;
«Капелюх Чарівника»
Мета: ознайомити учнів з цікавими сторінками життя та творчості письменниці, вчити розуміти своєрідність образів головних героїв казки, розвивати уяву, спостережливість, формувати навички роботи з текстом, вдумливого виразного читання; вміння висловлювати свої враження та думки; виховувати інтерес до вивчення сучасної літератури, любов і пошану до її авторів і цінностей, які вони утверджують;
Обладнання: мультимедійна презентація життя та творчості Туве Янсон, серія книг про Мумі-тролів, ілюстрації до твору «Капелюх чарівника».
Хід уроку
І. Визначення теми та мети уроку.
- Прочитайте тему уроку та визначте завдання уроку.
- Зробіть передбачення по назві казки про її вид?
- Сьогодні на уроці ми дізнаємось про письменницю, яка подарувала дітям всієї планети казки про Мумі-тролів. Здійснимо віртуальну подорож до Фінляндії, Швеції. Герої Т. Янсон розмовляють шведською мовою, бо у Фінляндії, звідки родом казкарка, мови державні дві – фінська та шведська. Познайомимось з прекрасною долиною Мумі-тролів.
І. Взаємодію усно й письмово, досліджую медіа.
Читаємо разом.
1. Прочитайте інформацію з диктором, поступово прискорюючи темп.
- Знайдіть та підкресліть ключові слова.
- Які ж ключові слова ви підкреслили?
- Чи доводилося вам читати твори цієї письменниці самостійно?
- Які твори зарубіжних письменників вам подобаються?
2. А зараз виконуємо вправу «Фотоапарат». Увага на екран.
- Заплющте оченятка, повторіть інформацію пошепки.
- Запишіть цю інформацію в зошит.
- Отже перевіримо, що ви записали. Молодці.
3. Увага! Хвилинка Знайка. Читаємо разом з диктором завдання 11 с. 3
Прочитайте текст Знайка.
Підкресліть відомості про мумі-тролів.
Перевіримо що ж ви підкреслили.
4. А зараз пригадайте навчальні одиниці про текст та з’єднайте стрілочкою термін та його визначення. Завдання 12 с. 3
Текст - те, про що йдеться в тексті.
Тема тексту те головне, заради чого написано текст.
Абзац група речень, об’єднаних між собою змістом,
головною думкою та граматично.
Основна декілька речень тексту, пов’язаних за
думка тексту змістом, до яких можна дібрати заголовок.
5. А зараз давайте відпочинимо. Рухова хвилинка.
ІІ. Взаємодію усно, досліджую мовленнєві явища
Давайте підготуємося до читання і виконаємо технічні вправи.
Працюємо з зошитом «Хвилинка читання» 8 частина с. 3
Ина – ина - ина — десь чарівна є долина, —
олі – олі - олі — в ній казкові мумі-тролі.
Попрацюйте в парі. Позмагайтесь у швидкому читанні.
Прочитайте текст тричі, прискорюючи темп.
Мумі-троль, Нюхмумрик, Чмих
спатибудутьдовесни.
Всістоднівістоночей
нерозплющуютьоче.
Одного сірого ранку Родина мумі-тролів,
в Долині Мумі-тролів усі їхні друзі та знайомі
випав перший сніг. надзвичайно ретельно
Він стелився м’яко готувалися до тривалої
й тихо… зими
Знайдіть тлумачний словничок на с. 4, прочитайте самостійно слова.
Готові читати!? Але пам’ятайте, що диктор наш хитренький і робить пастки. То ж будьте уважні.
ІІІ. Підбиття підсумків уроків. Назвіть вивчені навчальні одиниці.
ІV. Д/з перечитати уривок і переказ підготувати переказ за складеним планом,
заповнити таблицю с. 6.