Творчий проєкт на тему : «Фартух»

Про матеріал
Багато господинь майструють для кухні елементи декору своїми руками, створюючи тим самим домашню, душевну обстановку. Однією з найбільш корисних речей на кухні можна назвати фартух.
Перегляд файлу

Творчий проєкт «Фартух»

Творча проектна робота за технологією в 7 класі "Фартук" містить креслення, викрійки та технологічну карту виготовлення фартуха. Автор дає обґрунтування вибору матеріалів для пошиття фартуха та обмірковує декоративне оформлення фартуха, складає список інструментів та пристроїв, необхідних для роботи над виробом.Фартух (або фартух) широко поширена частина одягу, що майже не змінюється, з давніх часів до наших днів. Історія його починається із Стародавнього Єгипту. Вже в ранній період існування цієї країни чоловіки, які перебувають на державній службі, і користувалися примітивним драпіруванням. Вона прикріплювалася спереду до пояса, який являв собою вузьку смужку шкіри або пов'язані (сплетені) стебла очерету.З часом фартух стає повсюдно поширеним видом одягу.Це був шматок тканини, середня частина якої, зібрана в складки, прикладалася до корпусу спереду, решта обгорталася навколо тіла і кріпилася вільним кінцем, що заправляється за середню частину. Тримався фартух за допомогою пояса. Середня частина його мала трапецієподібну, трикутну або віялоподібну форму.Ця частина одягу відігравала дуже важливу роль у церемоніальному одязі правителів, про що свідчать численні пам'ятники.Фартух був також частиною одягу інших давньосхідних народів. Так, наприклад, він був широко поширений у Західній Азії.Зі Сходу фартух «перекочував» до Європи. На Криті та в Мікенах в епоху бронзи (XIX-XVIII ст. до н.е.) чоловіки носили широкий шкіряний пояс, яким навколо стегон кріпився фартух. Він одягався таким чином, що спереду спадав кутом, а його вертикальна кромка йшла навскіс від стегна до коліна іншої ноги. Тканина фартуха була прикрашена витканим кольоровим візерунком.

А також відомо, що у Стародавній Греції чоловіки спочатку теж носили фартух, пов'язаний навколо стегон, а поверх його одягали хльону (велику вовняну хустку). Пізніше фартух почали пов'язувати поверх хітону.Фартух був характерною приналежністю чоловічого одягу та в етрусків. На вигляд він нагадував критський, проте його одягали поверх блузи з рукавами. А у римлян фартух відомий лише як частина одягу у жерців, солдатів деяких допоміжних видів військ та гладіаторів.Починаючи з епохи середньовіччя фартух стає практично постійною приналежністю робочого одягу. Повсякденне плаття під час роботи слід було чимось прикривати. Фартух носили ковалі, шевці, кухарі… Цехові майстри вважали фартух невід'ємною частиною свого професійного одягу.

Вивчивши історію виникнення фартуха, вирішила спробувати свої сили у створенні власного творчого проекту «Фартук».Поставила перед собою мету: виготовити фартух для домашньої роботи.Сформулювала завдання:    Розробити фартух з бавовняної тканини;    На основі вивчених технологій розробити нескладний процес виготовлення фартуха;    Виготовити виріб у встановлений термін.

Конструкція фартуха

 

Фартух складається з кількох деталей: нагрудника, пояса, бретелів, нижньої частини та кишень, але може бути і без нагрудника. Мій фартух буде з нагрудником.Спершу я зняла мірки.

 

Послідовність роботи та позначення мірок

Назва мірок

Як знімати мірки

Призначення мірок

Мої мірки

Напівобхват талії

Вимірюється за найвужчим місцем тулуба

Для розрахунку довжини пояса

38 см

Напівобхват стегон

Вимірюється по лінії стегон горизонтально

Для розрахунку ширини фартуха

46 см

Дов

Довжина виробу

Вимірюється від лінії талії до бажаної довжини

Для визначення довжини фартуха

49 см

Висота нагрудника

Вимірюється від лінії талії до бажаної висоти

Для визначення висоти фартуха

17 см

 

\Побудувала креслення в М 1:4

Виконала моделювання відповідно до обраного ескізу.

 

 

Форма деталі фартуха отримана на основі базового креслення шляхом моделювання.Від точки Т1 відклала вниз 10 див.Через точки, В1, Т, Т1, Т2, Т3 побудувала нову лінію верхнього, бічного зрізів фартуха.Використовуючи форму половини деталі фартуха, я побудувала на папері основну деталь виробу в повну величину.

IMG_257

 

 

п/п

Назва операції

Технологія виконання

Позначення шва

1

Обробка верхнього зрізу кишені

Відігнути на виворітний бік припуск на шов, замітати і застрочити шов упідгинання із закритим зрізом

 

2

З'єднання кишені з основною деталлю

Примітати кишеню до основної деталі та по швах на кишені налаштує її на основну деталь.

 

3

Обробка косою бейкою бічних та нижніх зрізів нижньої частини фартуха

а) Накласти на виворітний бік нижньої частини фартуха лицьову сторону підкройного обточування, примітати. Обточувати зрізи шириною шва 1 см, обрізати кінці ниток

б) Зрізати тканину в куточках, вивернути обтачку на лицьову сторону, шов вимітати. Необроблений зріз обтачки відігнути на виворітний бік на величину припуску на шов, попередньо нарізати тканину, замітати. Настрочити обтачку на основну деталь. Обрізати кінці ниток..

 

4

Волого теплова обробка шва

Припрасувати обтачку, попередньо злегка зволоживши її

 

5

Обробка зрізів нагрудника з одночасним приточуванням бретелі та утворенням зав'язок

Обробити бічні та верхні зрізи нагрудника окантувального шва, утворюючи одночасно зав'язки. Закріпити рядок. Обрізати кінці ниток.

 

6

Волого - теплова обробка виробу

легка зволоживши, відпрасувати готовий виріб.

 

 

Екологічна оцінка фартуха

Нині однією з актуальних проблем є проблема екології. Людина повинна використовувати екологічно чисті продукти та матеріали для безпеки свого життя. Також мають бути використані такі матеріали для створення одягу. Зараз багато різних матеріалівФартух виготовлений з натуральної тканини – сировиною для отримання, якою служить волокна бавовни, тобто вічного матеріалу через своє постійне відновлення.Виготовлення фартуха на швейній машині – це екологічно чисте виробництво, оскільки:    Не забруднюється атмосфера.    Немає викидів шкідливих речовин здоров'ю людини.    Майже безвідходне виробництво.Бавовна в процесі експлуатації не надає шкідливого впливу на організм людини та навколишнє середовище. Тому, виготовлення та подальше використання фартуха не тягне за собою зміни та порушення у життєдіяльності людини.

Висновок

Велику роботу я виконала, виявляючи творчість, уміння, старання і майстерність, нехай ще не найдосконаліша. Мій фартух порадує око кожній господині, та й чоловічій половині буде приємно бачити мене у привабливому фартуху. Краса та користь, краса та доцільність переплелися, таким чином, у моїй роботі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
7 серпня 2024
Переглядів
90
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку