«У світі чарівної казки» Гра—вікторина

Про матеріал
Закріпити знання дітей про види казки Розвивати увагу пам'ять зосередженість Виховувати добро чесність ласку
Перегляд файлу

У світі  казки чарівної

                                         (Вікторина для молодших учнів)

Мета: учити учнів відтворювати зміст знайомих творів, окремі сценки за змістом; розширювати знання дітей про казки;

розвивати логічне мислення, уміння швидко знаходити відповіді на поставлені питання, формувати навички роботи в колективі;

виховувати у дітей активність, ініціативність, уміння висловлювати оцінні судження, прививати любов до казок.

Обладнання: картки із завданнями, магнітофон, комп’ютер, малюнки, ребус, кросворди, торбинка, рукавички, ляльковий театр, костюми для інсценізації.

Перебіг заняття

I.Вступна бесіда.

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно й плідно працювати.

   Казки – найпоширеніші у народі твори. Їх люблять усі:  від маленьких діток, до стареньких дідусів і бабусь.

   А які улюблені казки є вашими першими? Згадайте. (Діти відповідають.)

   Кожен із вас міг би назвати ще багато казок. Це свідчить про те, що казка – найпоширеніший жанр усної народної творчості. До речі, як інакше можна назвати «усна народна творчість»? – Фольклор. (Читаємо за словником.)

   Отже, казки – найпопулярніший жанр фольклору. Поміркуйте за що ми їх любимо? (Учні висловлюють власні думки, основні властивості казки.)

II. Оголошення теми заняття.

   Сьогодні ми зібралися, щоб потрапити в гості до казки, зустрітися з улюбленими казковими героями.

   Казки – це наші великі і мудрі вчителі, що спочатку виховують, а потім вже розважають. Казки дають перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність і справедливість. Читаючи казки, ви стаєте добрішими, мудрішими, сильнішими, милосерднішими.

III. Проведення вікторини.

А зараз ми  проведемо цікаві казкові вікторини.

1. Гра «Чарівна торбинка». (З метою класифікації казок.)

А чи знаєте, ви, друзі, звідки прийшла казка?

В ній живе народна мудрість, матусина ласка.

В ній звірята і пташата розуму навчають.

В ній завжди любов і дружба зло перемагають.

 Ще колись, давно-давно, люди не читали

А казки із вуст в уста переповідали.

Бо народ наш український – мудрий і завзятий,

Бо з життя прийшли казки і їх так багато!

Казок у світі не злічити, але їх можна поділити на групи.

  • Казки про тварин
  • Побутові казки
  • Чарівні казки

   Сьогодні Володарем чарівної торбинки буде (вихователь називає учня). Отримай, будь ласка, торбинку з казками на казкових рукавичках.

   Умови гри: «Кому  Володар чарівної торбинки запропонує витягнути рукавичку з назвою казки, той зачитує її вголос, каже до якої групи казок вона належить. Перемагає той ряд, який якомога швидше дасть більше правильних відповідей.

   На рукавичках написані назви казок: «Лисичка та Журавель», «Курочка Ряба», «Колобок», «Ріпка», «Вовк та семеро козенят», «Попелюшка», «Червона шапочка», «Колосок», «Лисиця та їжак», «Білосніжка та семеро гномів»».

2. Гра: «Відгадай казку за малюнком». (Робота з компютером).

На моніторі ілюстрації до казок. Діти повинні відгадати назву казки.

Кросворд «Назви казок»

http://teacher.at.ua/_pu/86/s61112781.jpg

    - «Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…» (Ріпка)

    - «Уліз ведмідь – семеро стало…» (Рукавичка)

    - «Я не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила водиці крапельку…» («Коза-Дереза»)

    - «А лисичка його – гам! Та й проковтнула…» (Колобок)

    - «Мишка бігла, хвостиком зачепила і розбила яєчко…» (Курочка Ряба)

3. «Заморочки із бочки».

На дошці малюнки кількох героїв однієї казки і один герой з іншої. Діти шукають зайвого героя.

4. Фізкультхвилинка.


У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірята,

Вирушали на зарядку.

Похитали голово,

Раз притупали ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз.

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знову стали.


5. Розгадування кросворду. (Колективна робота.)

2-001.jpg

6. Гра «Спробуй казку відгадати».

Тож пішов дідусь у ліс, деревинку він приніс.

У колисочку поклав, бабка нічку колихала,

А на ранок в ній синочок тай відкрив розумні очка.

Як же зветься цей хлопятко, любі хлопчики й дівчатка? («Івасик-Телесик»)

Мав таку цей хлопець силу, що зміюку підкорила,

Визволив сестру, братів, простити зради не схотів,

Тож пішов у світ блукати, долі кращої шукати.

Відгадайте без підказки із якої герой казки? («Котигорошко»)

Дівчинка хоч і кривенька, роботяща, моторненька,

Як гніздо її спалили, то з качками полетіла.

Всі ви знаєте цю казку, тож назвіть її будь ласка. («Кривенька качечка»)

Хто Журавлика вітав, ще й кашкою пригощав.

Пригадайте-но будь ласка із якої герой казки? («Лисичка і Журавель»)

Хто із трьох синів свого батька пожалів?

Щоб старого лікувати підпалити свою хату.

Слово батька пам’ятав, нагороду добру мав.

Як же зветься мудра казка, чи не треба вам підказка? («Названий батько»)

7. Казкові задачі за казками.

1) «Курочка Ряба»

Як зробити так, щоб яйце золоте не розбилося, хоча мишка все одно пробіжить і хвостиком махне?

Відповіді дітей:

- накрити яйце;

- покласти його на тарілку.

2) «Колобок»

Як зробити так, щоб Лисичка не зїла Колобка?

Відповіді дітей:

- не пекти Колобка взагалі;

- спекти великого, щоб не помістився в роті;

- сяде на голову.

3) «Сестриця Олена та братик Іванко»

Як зробити, щоб Іванко напився, але козенятком не став?

Відповіді дітей:

- взяти з собою водички;

- зробити слід своєю ногою і напитися води.

 

4) «Пригоди Буратіно»

Як зробити, щоб кіт Базиліо лисиця Аліса не змогли забрати у Буратіно 5 золотих?

Відповіді дітей:

- зробити золоті монети не справжні, облямовані золотою фольгою;

- Буратіно не треба бігати лісами, полями, а сховатися в річці.

8. Вікторина «Відгадай мелодію»

   Звучать записи пісень з відомих мультфільмів. Діти відгадують назву мультфільму.

9. Назви казку в якій є число.

Відповіді дітей:

«Вовк і семеро козенят», «Троє поросят», «Білосніжка і сім гномів», «Три горішки для Попелюшки», «Дванадцять місяців».

10. Гра «Гостина у Снігової королеви»

   Діти повинні уявити себе гостями  у палаці Снігової королеви, а потім подумати й розповісти, що необхідно зробити для того, щоб серце королеви потеплішало.

11. Відтворення казки.

   За вибором учнів – у формі пантоміми, лялькового театру, інсценізації.

III. Підсумок. (Діти стають у коло)

Наша подорож у «Світ казки чарівної» закінчилась і зараз ми з вами пограємо в гру «Чарівна паличка» (рефлексія)

- Які риси характеру ви хотіли б взяти собі від казкових персонажів?

- Що ви взяли для себе з сьогоднішньої нашої подорожі?

- Візьміться за руки. Посміхніться один одному і нехай добра казка живе у ваших добрих серцях.

Казка – це чарівний світ, мудрості криниця.

Хай живе мільйони літ і не замутиться.

Хай навчає люд завжди, як по правді жити.

Щиру дружбу берегти, рідний край любити.

Використані джерела

1. Бакуліна С.Ю. Виховання моральних почуттів молодших школярів засобами казок народів світу: Автореф. дис. канд. педаг. наук: - К., 20000.

2. Кулик М. Нетрадиційна робота з казкою // Дошкільне виховання. – 2002. -№12.

3. Семез А.А. Казка як засіб виховання моральних цінностей школярів В.О.Сухомлинського /Василь Сухомлинський і сучасність: Мат-ли третіх всеукраїнських педагогічних читань// Упоряд М.Я.Антонець. – К., - Черкаси – Умань, 1996. – Вип3.

1

 

docx
Додав(-ла)
бабич анна
Додано
16 лютого 2020
Переглядів
1411
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку