Математика
Урок – казка у 2 – А класі
По темі : Узагальнення і систематизація знань учнів.
Розробка відкритого уроку з математики у 2 класі
Мета : формування предметних компотентностей: формування обчислювальних навичок; розв’язувати найпростіші математичні вирази, вміти їх читати і записувати; формування уміння розв’язувати задачі; знаходити невідомий доданок та зменшуване, розпізнавати геометричні фігури.
2. Формування ключових компетентностей:
- уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати режиму навчальної діяльності; планувати свої дії; доводити роботу до кінця;
- комунікативної: розвивати логічне мислення; вміння висловлювати свої думки, використовуючи для цього мовні та математичні засоби виразності мовлення;
- інформаційної: підтримувати інтерес до навчання та стимулювати пізнавальну діяльність, здатність до самовизначення, самореалізації;
- соціальної: вдосконалювати вміння налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі, колективі;
- виховувати інтерес до вивчення математики, до природи, яка нас оточує, до казки, турботливе ставлення до всього живого.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань
Форма проведення: урок- казка.
Обладнання: презентація уроку, картки з прикладами і буквами для гри «Шифрувальники», картки для роботи в парі, малюнки казкових героїв, набір геометричних фігур
Хід уроку
І. Організація класу. Вітання.
Продзвенів і стих дзвінок
Починається урок.
Усміхніться всі гарненько.
Гості в класі в нас зібрались,
З ними дружно привітались.
2. Налаштування на роботу
Клас готовий працювати? (Так)
Додавати й віднімати? (Так)
На розряди розкладати? (Так)
Вчасно руку піднімати? (Так)
Вміло в групах працювати? (Так)
Вирази й задачі розв’зати? (Так)
Дзвінок до роботи уже кличе нас.
Країною казки мандрувати нам час.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1) Наш урок математичний.
І цікавий, і незвичний.,
з казкою ми вже стрічались не раз
знову вона завітала до нас.
Щоб добре все знати,
Ми будемо гарно працювати,
А також рахувати,
Задачі розв’язувати,
Свій розум розвивати.
Хто головний герой зараз спробуйте розшифрувати.
3. Робота в малих групах
Гра «Шифрувальник» Розташуйте числа в порядку зростання, зверніть увагу, що кожному числу відповідає буква
|
48 |
70 |
45 |
62 |
50 |
99 |
60 |
|
Д |
К |
Б |
Л |
Ж |
А |
І |
Одного теплого осіннього ранку вилетіла бджілка з вулика, а там… Як гарно навколо! Вона радісно замахала крильцями і швидко полетіла. Через деякий час поглянула навколо, а поряд нікого немає. Тільки ліс…
Бджілка:
Я Бджілка в вулику живу,
І Кожен день працюю,
Медок радісно несу,
Всіх малят годую.
А сьогодні заблукала.
Сова: Не хвилюйся Бджілко, ти потрапила до Лісової школи, звірята тобі допоможуть.
Але ти спочатку допоможи дітям виконати завдання.
Сова: Я – розумна тітонька Сова,
Мудра в мене голова.
Хочу я дізнатись,
Чи навчилися малята
Числа рахувати.
Принесла для вас я подарунок
В ньому є усний рахунок.
ІІІ. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу.
1.Усний рахунок.
Інтерактивна технологія „Мозковий штурм” Вправа « Мікрофон»
2. Задачі – вірші (https://nuschool.com.ua/teaching/mathematics/2klas_1/22.html )
Спритно в корзинку складала.
Зразу 7 та ще 4.
Потім сіла, відпочила,2 горішки з’їла.
Скільки діткам залишила? ( 9)
2. 9 Горобців і три синиці
Швидко мчать до годівниці.
Скільки птахів, підкажіть,
Поспішають на обід ?. ( 12)
3. Їжачок – добрячок зшив качаткам 8 чобітків.
Скільки каченяток зможе їх взути?
4. Дятел шишки рахував 7 і 8 додавав
Ви йому допоможіть
Скільки разом підкажіть.
5. 20 бджілок волохатих
Копошились біля м’яти
Потім полетіло 6. Скільки залишилось підкажіть
Вчитель: З цим завданням ви добре впорались. Зустрічайте, ось їжачок йде.
Їжачок :
Усно ви порахували
І завдання розв’язали.
Хочу я дізнатись чи навчилися писати
різні цифри? Не лінились?
Перевірим зараз вас.
Так…урок у нас незвичний,
То диктант каліграфічний
кожен учень хай напише (Ось моє завдання)
Зошит свій я відкриваю:
Навскоси його кладу.
Ручку я отак тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь.
Буду я писати вправно
До роботи я берусь.
Математичний диктант.
Вчитель читає вирази, учні записують тільки відповіді
Перевіримо себе. .
ІV. Розвиток математичних знань.
Завдання № 2 від їжачка.
Іжачок:
Цифри вправно написали,
А тепер усі разом з підручником попрацюйте.
1.Робота за підручником ( ст.32 № 2)
Запишіть вирази й обчисліть їх значення
Фізхвилинка (https://www.youtube.com/watch?v=Rl7QR6zNVyg)
Котик:
Я котик Мурчик
Рибку полюбляю
На уроках я буваю,
А задачу як розв’язати не знаю
І прошу допоможіть
Правильно задачу розв’яжіть.
2.Робота над задачею
Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком
20 ? на 5 менше
Учні розв’язують задачу з допомогою вчителя.
Ось завітала до нас і Мишка.
Мишка: Я хитрувата Мишка,
Відшукала книжку,
Сторінки гортала,
Цифри поз ҆ їдала.
Хлопчики й дівчатка, допоможіть
Рівняння швидко розв’яжіть
3 Розв’язування рівнянь.
Х + 13 = 28 х – 33 = 66
Бджілка:
Дякую вам за допомогу, тепер я більше навчилася. Зможу швидко порахувати квітки на галявині і більше зібрати медку. Я хочу, щоб ви допомогли виміряти стежинку до галявини.
Робота в парах ( на партах лежать аркуші з зображенням ламаної лінії, потрібно виміряти довжину цієї ламаної лінії)
Учні вимірюють довжину ламаної лінії.
Вчитель:
Ось i все, казка закiнчилася. Бджілці показали стежинку до галявини. Але заслуга у цьому є i ваша, адже ми допомагали бджілці виконувати завдання.
- Діти,а вам сподобалася казка.?
V. Підсумок уроку.
Рефлексія
Я дізналася …
Я дізнався …
Я повторив …
Я запам’ятала …