Урок – подорож «Математика навколо нас» 2 клас
Тип уроку : закріплення набутих знань
Мета . Закріпити обчислювальні навички , набуті на попередніх уроках; вправляти учнів у засвоєнні табличного множення і ділення в межах 6. Удосконалювати вміння розв’язувати приклади і задачі вивчених видів. Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення учнів. Формувати вміння застосовувати вивчений матеріал в життєвих ситуаціях. Виховувати увагу, любов до природи гарне ставлення до оточуючих.
Обладнання : фото на екрані : парк, зоопарк, кінотеатр, тварини; картки, схеми із «сірникової коробки», танграми.
Хід уроку
І. Організація класу.
Усміхніться усім навколо
Небу, сонцю, квітам, людям.
І тоді обов’язково
День тобі веселим буде.
-
Сьогодні на уроці математики нам знадобляться гарний настрій, увага, набуті знання і вміння. Ми сьогодні будемо мандрувати. Наша мандрівка проходитиме різними шляхами. Ми потрапимо у самі несподівані місця, будемо стикатись із різними перепонами. Але все це подолати нам допоможуть знання з математики і ви переконаєтесь, що математика є всюди, що вона навколо нас.
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1.Усний рахунок.
Повторення табличних випадків множення і ділення в межах 6. ( початок шляху)
2.Хвилинка каліграфії
- Щоб краще запам’ятати шлях, зафіксувати цікаве , нам будуть потрібні маршрутні листи. Ними сьогодні будуть зошити. Відкриємо їх і запишемо число, класна робота. І щоб нам помандрувати далі потрібно записати число у якому : кількість десятків 2, а кількість одиниць в цьому числі в 3 рази більша. Яке це число ? ( 26 )
ІІІ. Повторення матеріалу.
-
Шлях прокладено. Мандруємо далі. Наша подорож пролягає через парк.
-
Навесні у парку висадили 25 лип і 13 кленів. Скільки всього дерев висадила у парку? Запишіть вираз ( 25 + 13 = 36 )
-
Вздовж паркової алеї росте 12 кленів і 10 ясенів. На скільки більше росте кленів , ніж ясенів ? ( 12 – 10 = 2 )
-
Йдемо обережно, спостерігаємо за красою природи, милуємося і помічаємо одне цікаве місце – зоопарк. Відвідаємо ? У зоопарку радість – поповнення родини качок.
-
Три качки вивели по 6 каченят. Скільки всього каченят вивели качки? Запишіть ( 3 . 6 = 18 )
-
У чотирьох вольєрах зоопарку гуляють олені. У кожному вольєрі по 3 олені. Скільки всього оленів ? ( 4 . 3 = 12 )
-
Тут ми також зустріли ось цю тваринку. Хто це? Заєць.
Танграм. Із яких геометричних фігур він складається? Рахуємо фігури, порівнюємо.
-
Нам потрібно йти далі. Ми вийшли із парку і потрапили у місто. На нашому шляху трапився іграшковий магазин. А в ньому чого тільки немає! Що ви тут бачите ? Різні товари, які мають свою ціну. У вас є 90 грн. Що ви можете на них придбати. Ціна м’яча – 45 грн., машинка – 50грн., пірамідка – 55 грн.,одна кулька – 5 грн.


-
Складемо задачу і запишемо її в наш маршрутний лист.
ІV . Весела перерва нашої мандрівки. Руханка.
V. Робота над матеріалом уроку.
- Мандруємо далі. А ось і кінотеатр. Хочете туди потрапити ? Але двері зачинені. Потрібно знайти «ключ». Подивіться на ряд чисел, знайдіть закономірність і знайдіть зайве число.
15 26 32 100 97
-
10 11 14 18
-
Ми будемо дивитись фільм , у якому головними героями будуть дві дівчинки, імена яких ми повинні прочитати , якщо пригадаємо алфавіт і місце , яке має кожна буква в алфавіті.
32 16 33 ЮЛЯ
33 18 1 ЯНА
-
Поки ми шукали ключик – фільм розпочався. Ми пройдемо тихо, за правилами. ( Згадаємо правила поводження в кінотеатрі). Запізнюватись погано , але якщо так трапилося і нам потрібно зайти в темний зал, то ми скористаємось ліхтариком. Сьогодні нам замість ліхтарик будуть служити сірники. Користуватись зазвичай дітям сірниками не можна , але у нас незвичайні сірники, а математичні. І засвітять вони тільки тоді, коли ми їх розташуємо правильно.
ХІІ = VІІ – VІ
VІІ = V – І
ХІ + V = V
Вирази складені із паличок. Потрібно перекласти всього одну паличку сірника , що рівності стали правильними.
-
Ось і скінчилося кіно. Скінчилася сьогоднішня мандрівка. Але так мандрувати з математикою можна ще довго. І бачити математику ми можемо всюди.
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Мікрофон»
-
Чи справдились ваші сподівання щодо подорожі ?
-
Який для вас був цей урок ?
-
Продовж речення « На цьому уроці я ….»
-
Яке завдання було найважчим ?
-
Яке завдання сподобалося найбільше ?
Рефлексія «Дерево успіху»
Як ви оцінюєте свою роботу?