Урок - практичне заняття №1 "НАСЛІДКИ ВЕЛИКИХ ГЕОГРАФІЧНИХ ВІДКРИТТІВ " - 8 клас

Про матеріал

Під час запропонованого авторкою уроку на учнів чекають: понятійна розминка, перегляд фрагментів мультимедійного підручника, робота з текстом підручника, формування вміння виділяти головне та коротко записувати свої думки.

Перегляд файлу

УРОК №4. ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ №1: НАСЛІДКИ ВЕЛИКИХ ГЕОГРАФІЧНИХ   ВІДКРИТТІВ                   Всесвтня історія -  8 кл

МЕТА:

  • З’ясувати насідки ВГВ;
  • Поповнювати активний словник учнів; розвивати навички логічного мислення, узагальнення набутої інформації, формувати уміння робити висновки;
  • Виховувати повагу до історичного минулого.

ПІСЛЯ УРОКУ УЧНІ ЗМОЖУТЬ:

  • Показувати на карті напрямки нових торгівельних шляхів, центри світової торгівлі;
  • Характеризувати зміни у житті людей після ВГВ;
  • Визначати наслідки ВГВ;
  • Пояснювати та застосовувати основні поняття і терміни теми.

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: ВГВ, конкіста, колоніальна імперія, революція цін, зустріч цивілізації, мануфактура.

НМЗУ: підручники, атласи, презентація, ММП – ВІ-8 кл., т.1

ТУ: узагальнення набутих знань, умінь, навичок.

ФУ: практичне заняття.

Хід уроку:

І. Оргмомент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

А. ПОНЯТІЙНА РОЗМИНКА.

1. ВГВ— період в історії людства (ХV - ХVІІ ст.), в ході якого європейці відкривали нові землі і морські маршрути до Африки, Америки, Азії, Океанії в пошуках нових торгових партнерів та джерел товарів, які користувалися великим попитом у Європі.

- першопроходницькі далекі морські подорожі португальських та іспанських мандрівників у пошуках альтернативних торгових шляхів до «Індії» за золотом, сріблом і прянощами СЛАЙД № 1

2. Конкіста – освоєння європейцями земель американського континенту.

3. Конкістадор – учасник конкісти. СЛАЙД №2

4. Колоніальна імперія – держава, яка захопила певні території і включила їх до свого складу як колонії. СЛАЙД №3

5. Зустріч двох цивілізації – зустріч європейців з корінними народами Америки внаслідок відкриття її Колумбом. СЛАЙД №4

6. Факторія – торгівельне поселення, засноване за межами метрополії. СЛАЙД №5

7. Колоніальні війни - збройні зіткнення між великими державами за перерозподіл колоній. СЛАЙД №6

8. Революція цін – знецінення грошей унаслідок падіння вартості золота і срібла;  подорожчання усіх товарів, оскільки їхня вартість почала виражатися у більшій кількості золота та срібла. СЛАЙД №7

9. Мануфактура  - велике капіталістичне підприємство, в якому використовувалися ручні знаряддя праці, існував поділ праці між працівниками. СЛАЙД №8

10. Метрополія – країна, що має колонії. СЛАЙД №9

 

СЛАЙД № 10 - ІІІ. Оголошення теми мети, очікуваних результатів.

СЛАЙД № 11 - А. ЗАПИС ТА ПОЯСНЕННЯ Д/З.

§3, п.3, с.54.

Б. БЕСІДА:

У чому особливість практичних занять?

У чому їхня цінність, на вашу думку?

 

V. Вивчення нового матеріалу.

А. БЕСІДА:

1. Якими були наслідки ВГВ для підкорених народів? – зверни увагу на хвороби: тиф, віспа, холера, проти яких у місцевого населення не було імунітету.

2. До чого призвело надходження великої кількості золота та срібла до Європи?

3. Чи сприяли ВГВ зростанню виробництва товарів?

4. Як вплинули ВГВ на розвиток торгівлі між країнами?

 

Б.ММП – т.1 «ВГВ» - Наслідки та значення ВГВ + Нова картина світу.

ЗУ: записати наслідки ВГВ у зошити.

1. Нові торгівельні шляхи перемістилися у Тихий та Атлантичний океан.

2. Формування світового ринку.

3. Створено нові центри ділової активності.

4. Поява нових с/г культур в Європі. Розширення меню європейців.

5. Початок створення колоніальних імперій і боротьби за переділ світу.

6. Зростання виробництва товарів в Європі.

7. Революція цін, подорожчання товарів.

8. Аграрна революція в країнах Східної та Центральної Європи.

9. Створення мануфактур.

10. Зміна уявлень про Землю як планету.

11. Розвиток природничих наук.

 

В.ПІДРУЧНИК §3, п.3 + додати наслідки, які не названо у ММП.

12. Початок формування новоєвропейської цивілізації.

 

Г. ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА ТА ВЗАЄМООЦІНЮВАННЯ. СЛАЙД №12

 

VІ. Рефлексія.

А. ММП - т.1  - ТЕСТИ

 1.майя

2. Філіппінські о-ви

3. 12.10.1492

4. морський шлях з Індії до Європи

5. астролябія – морський прилад.

6. іспанські лицарі - завойовники.

7. Кортес

8. зростання цін на товари.

9. мануфактура

10. поява работоргівлі.

Б. ВЗАЄМОПЕРЕВІРКА ТА ВЗАЄМООЦІНЮВАННЯ. СЛАЙД №13

 

VІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів

Зібрати конспекти, перевірити та виставити оцінки.

СЛАЙД № 14 - VІІІ. Домашнє завдання.

§3, п.3, с.54.

 

ЛІТЕРАТУРА:

Сорочинська Н.М. Всесвітня історія: підручник для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл./Н.М.Сорочинсьька, О.О.Мартинюк. О.О.Гісем. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.

Мультимедійний підручник Всесвітня історія. 8 клас

Усі уроки до курсу «Всесвітня історія.» 8 клас/Упоряд. Н.М.Морозова, Т.В.Михайлів – Х.: ВГ «Основа», 2008.

 

docx
До підручника
Всесвітня історія 8 клас (Сорочинська Н.М., Мартинюк О.О., Гісем О.О.)
Додано
23 липня 2018
Переглядів
2981
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку