Математика
Урок- подорож «Як козаки математику вивчали».
2 клас
Тема уроку : «Додавання і віднімання трицифрових чисел:261+124, 372-162».
Мета уроку:
Освітня: формувати навички додавання та віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд, до запису операцій складання та віднімання без переходу через розряд стовпчиком.
Розвивальна: тренувати здатність до аналізу та вирішення задач на знаходження різницевого порівняння; розвивати логічне мислення учнів, увагу, пам’ять.
Виховна: акуратність, старанність, інтерес до математики.
Тип уроку: Засвоєння нових знань
Обладнання:
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Доброго дня, шановні діти. Сьогодні у нас не зовсім звичайний урок, а урок-подорож. Шостого грудня в Україні відзначається День Збройних Сил України. Чи знали ви, як називали військових у давнину на українських землях? Чи здогадаєтесь ви, що я принесла у цьому горщику? Це пов’язано з козаками і про це ви дізнаєтесь коли розгадаєте всі завдання від козаків. За кожне виконане завдання ви будете отримувати букву з яких ви складете слово відгадку. (Слайд №1).
Щоб виконати всі завдання, давайте виконаємо вправу на збагачення мозку киснем.
(Слайд №2) На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з правилами додавання і віднімання трицифрових чисел.
А зараз відкриваємо зошити, записуємо число, класна робота, каліграфічну хвилинку: 412
Що можна розказати про це число?
Утворіть і запишіть з цифр 4, 1, 2 всі можливі варіанти трицифрових чисел, цифри не повторювати
Діти отримують букву «К»
Слайди № 3,4
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Назвіть компоненти дії додавання; дії віднімання;
Як знайти невідомий доданок?
Як знайти суму ?
Як знайти зменшуване?
За правильні відповіді ви отримуєте букву «Л» (Слайди 7,8)
Давайте навчимо козаків рахувати двоцифрові числа в стовпчик. Згадайте правило додавання таких чисел.
Діти отримують букву «У» (Слайди 10-11)
Фізкультхвилинка «»
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом.
Слайд №21
Робота в зошиті, сторінка 44, завдання №1.
Робота в зошиті, сторінка 44, завдання №2, одна дитина працює біля дошки, інші записують в зошиті.
Козаки побачили багато триповерхових будиночків. Допоможіть порахувати мешканців у цих будинках.
Після розв’язання прикладів у стовпчик, діти отримують букву «Ш».
І діти отримують букву «І»
А в давнину відстань ще вимірювали ліктями, кроками та козачими поясами. Пропоную вам виконати завдання в групах. Вам потрібно виміряти довжину поясів козаків окремо і загальну довжину поясів.
Слайд № 32 (Роздаткові матеріали)
А тепер, давайте складемо слово з букв, які ви отримали. Ви дізнаєтесь, що знаходиться у горщику. «КУЛІШ»
IV. Підведення підсумку уроку. Рефлексія.
Пригадайте будь-ласка, як козаки голосували і що для цього використовували. Отже, ми сьогодні теж проголосуємо за наш урок. Ви бачите три смайлики, перший означає «мені було цікаво працювати на уроці, у мене все виходило», другий смайлик «мені було цікаво, але я мав труднощі у виконанні деяких завдань», третій смайлик « мені було не цікаво, я не розумів, що треба було робити на уроці», прикрепіть свої шапки до відповідного смайлика.
Ми дізналися, що улюблена страва козаків – куліш. Тож, давайте спробуємо цю страву.