Урок- презентація в 7 класі Т Е М А: ХІМІЧНІ ФОРМУЛИ РЕЧОВИН

Про матеріал
Урок - презентація в 7 класі Т Е М А: ХІМІЧНІ ФОРМУЛИ РЕЧОВИН
Перегляд файлу

Урок - презентація в 7 класі

Т Е М А:  ХІМІЧНІ ФОРМУЛИ РЕЧОВИН                    

Цілі уроку:

Дидактичні:

  • закріпити знання символів і назв хімічних елементів;
  • формувати в учнів уявлення про спосіб запису складу хімічних речовин;
  • формувати поняття «хімічна формула», «індекс»,

«коефіцієнт»;

  • вчити записувати та читати хімічні формули простих та складних речовин;
  • формувати навички аналізу якісного та кількісного складу речовин за хімічною формулою.

Розвивальні:

  • розвивати хімічну мову, логічне мислення, уміння виділяти головне;
  • формувати культуру розумової праці;
  • здійснювати міжпредметні зв язки;
  • продовжувати формувати пізнавальний інтерес учнів

Виховні:

  • виховувати почуття відповідальності, взаємоповагу серед учнів класу
  • виховувати цікавість до зовнішнього світу

ТИП УРОКУ: набуття нових знань, формування навичок

Обладнання: періодична система хімічних елементів Д.І. Мендєлєєва, роз даткові матеріали, підручник, мультимедійний проектор, комп’ютер

Форми та методи роботи: фронтальна, індивідуальна, в парах.

 

                        ХІД УРОКУ:

І. Організація навчальної діяльності.

II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

   Завдання. Користуючись цифрами 3,4,5 утворити різні одно - ,дво - , трицифрові числа. Після 1 хв. Роботи в учнів утворюються багато чисел.

Ставимо питання: Мало чи багато речовин можна утворити зі 118 хімічних елементів. Учні відповідають багато, цим і пояснюється багатоманітність  речовин  - 20 млн. речовин кожна з яких має свою формулу.

Тому тема уроку:  Хімічна формула речовин.                  

Мета

  • Сформулювати поняття про хімічну формулу, індекс, коефіцієнт
  • Навчитися записувати хімічні формули та читати їх, розрізняти прості і складні речовини
  • Виробити навички аналізувати якісній та кількісний склад речовин за хімічною формулою

Очікуваних результатів  (я бачу  вас кітливими, вміючи ми складати хімічні формули, а якими ви бачите себе?

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда.

  1. Що таке речовина?
  2. З чого складаються речовини?
  3. Види речовин за складом?( складання схеми слайд 1)

  1. Прості речовини – це ….
  2. Складні речовини – це ….
  3. Прості речовини поділяються ….
  4. Складні речовини поділяються ….

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 (Розповідь вчителя).

  Склад речовин записують за допомогою хімічних формул. У процесі вивчення хімії дуже важливо навчитися їх складати та читати. Адже,  це своєрідна хімічна мова, не знаючи якої неможливо спілкуватися на уроках хімії.

Хімічна символіка – це алфавіт для складання формул хімічних речовин.

Хотілося б розпочати урок словами українського поета Дмитра Білоуса:

 

У барвистім розмаїтті

 

мови - дивна дивина.

 

Порожніш було б на світі –

 

зникла б навіть хоч одна.

 

Дуже сильна - ти помітив? –

 

до краси людська любов.

 

Скільки є на світі квітів –

 

стільки є на світі мов.

 

Що є буквами в цій мові? Так, дійсно, - символи хімічних елементів, які ми з вами вже розпочали вивчати, зверніть увагу на періодичні систему.  Отже, існує своєрідна хімічна символіка.

   Сьогодні на уроці ми будемо працювати під девізом

Девіз уроку:

Збиратися разом – це початок,
Триматися разом – це процес,
Працювати разом – це успіх

    Г. Форд

Подивіться на слайд 2 що на ньому розміщено?

Хімічна формула – це умовний запис складу речовини за допомогою хімічних символів та індексів.

Що з них символ, а що індекс?

Індекс – це цифра, яка стоїть знизу праворуч від символу хімічного елемента, показує, скільки атомів входить до складу даної речовини.

Хімічна формула вказує на якісний склад ( які атоми хімічних елементів)  і кількісний склад (кількість атомів хімічних елементів).

Завдання 1 (Робота з навчальною таблицею 1 – слайд 3).

Морський бій.

 

Учитель називає координати, а учень під цими координатами:

Читає формулу речовини.

Вказує складна чи проста речовина.

Вказує її кількісний склад.

Вказує її якісний склад.

А – 1,  Г – 11, В – 5, Е – 7, А – 4, Б – 9.

А є цифри, що ставляться перед формулами вони називаються – коефіцієнти.

Коефіцієнт – це цифра, що показує число молекул речовини і ставиться перед хімічною формулою речовини.

Зверніть увагу на слайд 4, що на ньому зображено?

V. Узагальнення та закріплення знань.

Тож давайте потренуємося складати формули самостійно. У вас на партах символи хімічних елементів складаємо формули разом, після того як я зачитую інформацію про речовину, а потім по моїй команді піднімаємо формули як утворились.

Вивести формули речовин, що широко використовуються в побуті та сільському господарстві .

 

 

Яку інформацію несе хімічна формула? (складаємо схему на дошці).

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити §   виконати письмово завдання №   ст..

VІІ. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

    Чи досягли ми результатів, яких очікували?

Згадайте  яку мету ми ставили на початку уроку , чи досягли ми її?

Сформулювали поняття про хімічну формулу, індекс, коефіцієнт .

Навчилися записувати хімічні формули та читати їх, розрізняти прості і складні речовини .

Виробили навички аналізувати якісній та кількісний склад речовин за хімічною формулою .

Ви хотіли бачити себе …., а я вас ……..  тому оцінки.

 

 

docx
Додав(-ла)
Гаянська Юлія
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
20 січня 2021
Переглядів
1066
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку