Тиждень 14 «Таємниці космосу»
Тема. Візит інопланетянина. Створення аплікації (за зразком).
Мета: удосконалювати навички роботи з папером, повторити прийоми різання по криволінійному контуру, закріпити навички роботи з ножицями та клеєм; поглиблювати знання й уміння з аплікаційних робіт; уточнити елементарні уявлення про космос, Всесвіт, космічні тіла; розвивати бажання спостерігати за зоряним небом, бачити в ньому незвичайне, дивовижне; виховувати любов до природи, розвивати творчі здібності, охайність у роботі, увагу, дрібну моторику пальців рук, виховувати естетичний смак, почуття дружби.
Тип уроку: комбінований.
Освітні галузі:
Предметні компетентності:
Наскрізні змістовні лінії:
- здоров’я та безпека;
- громадянська відповідальність.
Очікувані результати навчання здобувачів освіти:
працює з ручними інструментами та пристосуваннями, дотримуючись безпечних прийомів праці та норм санітарії;
виготовляє поетапно корисний й естетичний виріб за визначеною послідовністю самостійно або з допомогою дорослих;
вирізує деталі та розміщує їх на площині;
застосовує нероз’ємні з’єднання (склеювання);
оздоблює деталі виробу із використанням традиційних та сучасних технологій;
Обладнання для учнів: альбом-посібник «Маленький трудівничок». Трудове навчання . 1 клас/Роговська Л.І. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2018.- 96 с.; картки для роботи в парах, клей, ножиці, блискітки, серветки.
Обладнання для вчителя: презентація, сюжетні малюнки, руханка «Сучасна фізкультхвилинка "Alien Dance"
https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s
Хід уроку
2. Актуалізація опорних знань та способів дії
1. Метод «Входження в картину» Робота в парах
Будь готовий до навчання
Ти сьогодні – космонавт.
Починаєм мандрування
Пропоную всім на старт.
Планета «Обчислювальна». Розв’язування прикладів. Робота в парі
Перевірка. Яке найбільше число отримали? (9) Який вираз мав найменшу відповідь? (3-2=1) Чи були вирази з однаковою відповіддю? Зачитайте їх.(6-2=4, 2+2=4) (7-2=5, 3+2=5)
Слово вчителя.
Раз, два, три, чотири, п΄ять
Космос почнемо вивчать.
В небі Сонце і планети,
Ясні зорі і комети.
Ми вітання всім шлемо – такі
Дружно в космос летимо!
3. Мотивація навчальної діяльності. Технологія «Асоціативний кущ». Робота в групах.
3. Гра «Третій зайвий» "Так чи ні» ст. 14
https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s
III. Повідомлення теми уроку
1. Засвоєння нових знань
2. Інструктаж з ТБ при роботі з ножицями та клеєм
3. Практична робота учнів.
4. Демонстрація виробів.
III. Підсумок уроку.
Продовжте речення.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6-2 |
3+7 |
10-4 |
3+2 |
5+4 |
3+4 |
6-6 |
7-2 |
5+0 |
3-2 |
6-3 |
3+3 |
6-3 |
7-5 |
5+3 |
6+3 |
4 |
10 |
6 |
5 |
9 |
7 |
0 |
5 |
5 |
1 |
3 |
6 |
3 |
2 |
8 |
9 |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Чудової подорожі |
Космос