Урок № 20 Тема уроку: Практична робота. «Визначення форм рельєфу, абсолютної та відносної висот».

Про матеріал
Розробка практичної роботи для учнів 6 класу по темі "Літосфера", яка виконується найпершою у даному розділі. Під час її виконання учні знайомляться з правилами роботи з контурною картою та виконують завдання, працюючи з фізичними картами картами атласу. Також практична робота містить завдання на визначення абсолютної та відносної висот, що допомагає закріпити отриманні знання на практиці.
Перегляд файлу

Дата ______________

 

Урок № 20

 

Тема уроку: Практична робота. «Визначення форм рельєфу, абсолютної та відносної висот».

Мета: з’ясувати розміщення найбільших рівнин, гір, вулканів, удосконалити навички роботи з картами атласу й контурними картами, навчитися розрізняти поняття абсолютна і відносна висота, навчитися визначати за картами абсолютну та відносну висоту місцевості,

Обладнання і матеріали: карти атласу, олівці, контурна карта, підручник  «Географія» 6 клас Т.Гільберг, В. Совенко, А.Довгань, Київ, «Генеза», 2023,

Базові поняття і терміни: рельєф, гори, рівнини, абсолютна і відносна висота

Методи навчання: картографічний, порівняльний

 

Хід уроку.

 

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація навчальної діяльності.

Вимоги до роботи з контурною картою:

  1. Підписуйте контурну карту відповідно до змісту виконаної роботи. Пишіть назву карти в лівому верхньому кутку.
  2. Усі підписи на контурній карті робіть чітко, дрібно, друкованими літерами. Назви гір, рівнин підписуйте вздовж їх напрямку чорним кольором.
  3. Якщо назва географічного об’єкта не вміщається на контурній карті, поставте біля неї цифру, а в легенді карти запишіть, що вона означає.
  4. У легенді карти поясніть усі вибрані вами умовні позначення.
  5. За потреби використовуйте кольорові олівці.
  6. Оформляйте контурну карту старанно, якісно, красиво та охайно.

ІІІ. Виконання практичної роботи:

Завдання 1. Позначте і підпишіть на контурній карті півкуль найбільші літосферні плити, гори Тянь-Шань, Памір, Гімалаї, Кордильєри, Кавказ, Карпати, Анди, Алтай, Альпи, Пірінеї, Скандинавські, Кримські, рівнини  Східно-Європейську, Бразильське плоскогір’я, Амазонську, Індо-Гангську, Месопотамську низовину,  вулкани Етна, Мауна-Кеа, Карадаг.

Завдання 2. Позначте і підпишіть на контурній карті України Придніпровську і Подільську височини, Придніпровську і Причорноморську низовини, Українські Карпати, Кримські гори.

Завдання 3. Накресліть схему, як на плані місцевості визначають абсолютну та відносну висоту будь-якої точки.

Завдання 4. Визначіть та запишіть за картами атласу абсолютну висоту гірських вершин : Говерла, Кіліманджаро, Еверест, Деналі, Аконкагуа, Косцюшко.

Завдання 5. Відомо, що абсолютна висота горба – 300м.  Інший горб на 50 м вищий. Визначте абсолютну та відносну висоту іншого горба. Запишіть.

Завдання 6. Відомо, що абсолютна висота сопки 105 м. Поверхня озера, що знаходиться біля підніжжя сопки, розміщена на 69 м нижче від рівня океану. Визначте, на скільки метрів від рівня озера здіймається вершина сопки. Замалюйте і запишіть.

Завдання 7. Зобразіть горб, висота якого становить 35 м, та озеро, глибина якого 25 м.  Проведіть горизонталі  через 5 м . Проміжки між горизонталями горба зафарбуйте відтінками  коричневого кольору, а озера – синього.  Пам’ятайте, чим вище і глибше, тим темніший колір.

 

ІV. Підсумки уроку. Домашнє завдання.

 Опрацювати параграф 17. Виконайте завдання 9 і 10 ст.84 підручника  «Географія» 6 клас Т.Гільберг, В. Совенко, А.Довгань, Київ, «Генеза», 2023,

 

docx
Додано
18 лютого 2025
Переглядів
723
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку