1 клас Дата____________
Урок № 3
Тема: Лічба предметів. Поняття «стільки ж». Властивості предметів (великий, малий). Відношення між предметами (більший, менший, однаково).
Мета: Вчити дітей розрізняти предмети за розміром; розкрити відношення між предметами (більший, менший, однакові). Формувати навички лічби. Дати поняття “стільки ж”.
Обладнання: Демонстраційний матеріал:малюнок білочки, предметні малюнки, іграшки;набір геометричних фігур, індивідуальний матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний моментами
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1. Лічба предметів.
На набірному полотні 6 малюнків лісових горіхів і 5 малюнків шишок. Учитель читає вірш:
Білочка-умілочка -
добра господиня.
В неї є горішки,
шишок повна скриня.
От метнулась білочка,
заховалась в скриньці.
Це вона готує
нам усім гостинці.
Учитель вивішує малюнки білочки.
- Білочка приготувала вам гостинці — цікаві завдання.
Завдання 1.
- Скільки горішків? Скільки шишок? Чого більше? Менше? Що треба зробити, щоб їх стало порівну?
Завдання 2.
На набірному полотні виставлено 2 ряди грибочків, по 5 штук у кожному.








- Полічіть гриби у кожному ряді зліва направо. Білочка просить вас сказати, який за порядком червоний гриб у кожному ряді.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Гра “Магазин”.
На столі виставлено іграшки, предмети (великі і малі). Щоб “купити” іграшку чи предмет, учні повинні сказати, якого розміру предмет їм потрібен.
2. Робота з таблицею.
- Розгляньте малюнок. Назвіть тварин, зображених на малюнку. Це свійські тварини.
- Хто великий? Хто малий? Хто більший за корову? Хто менший за коня? Хто найменший? Які тварини однакові за величиною? Назвіть усіх тварин від найбільшого до найменшого.
3. Робота з підручником.
1) Напишіть стільки паличок, скільки рибок.
2) Розгляньте малюнок. Скільки всього звірят? Назвіть всіх звірят від найменшого до найбільшого; від найбільшого до найменшого.
3) Скільки великих м’ячів? Малих м’ячів? Напишіть стільки паличок, скільки малих м’ячів.
ІV. Фізкультхвилинка.
V. Робота в зошиті.
Учні порівнюють предмети за розміром. Обводять однакові за величиною, менший (більший) предмеи. Виконують завдання на вироблення графічних навичок.
VІ. Вправи на закріплення вивченого.
1. Учитель вивішує малюнки тварин: ведмідь, вовк, заєць, їжак.
- До білочки прийшли гості. Полічіть, скільки гостей прийшло до білочки. Назвіть усіх звірят від найменшого до найбільшого і від найбільшого до найменшого.
- Викладіть стільки паличок, скільки тварин на малюнках.
2. Гра “Упорядкуй”
- Допоможіть білочці упорядкувати фігури.
Перед учнями безсистемно розкладено геометричні фігури (різні за кольором, формою, розміром). Треба викласти їх у ряди, згрупувавши за певною ознакою.
VІІ. Підсумок уроку.