Урок "Алгоритми з повторенням та розгалудженням"

Про матеріал
Конспект уроку з перевірки знань, умінь і навичок з теми "Алгоритми з повторенням і розгалуженням"
Перегляд файлу

Тема. «Алгоритми з повторенням і розгалуженням». 

Мета:

навчальна: перевірити знання та вміння  учнів з теми алгоритми з повторенням і розгалуженням ;

виховна:  виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки, толерантного ставлення до товаришів, зацікавленості у вивченні предмета

розвивальна:  розвивати пізнавальний інтерес, навики роботи з середовищем  виконання алгоритму; алгоритмічне мислення, пам'ять, уважність.

Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок.

Обладнання та наочність: ПК із встановленими ОС і середовищем Scratch, проектор з інтерактивною дошкою.

 

Хід уроку

І. Організаційний етап.

Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.

 

ІІ. Оголошення теми, мети уроку.

На уроці учні будуть проходити тестування, розв’язувати кросворд, складати проекти. Усі свої роботи учні організовують у портфоліо. (По закінченню уроку усі отримають поточні оцінки).

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація знань.

На цьому уроці ми маємо повторити, більш глибоко осмислити навчальний матеріал з теми «Алгоритми з повторенням і розгалуженням», узагальнити його і систематизувати. А також встановити рівень засвоєння вами знань і вмінь з цієї теми.

 

ІV. Перевірка знання фактичного матеріалу та основних понять.

  •                 Пройти тест

Тестування з теми АЛГОРИТМИ

  •                 Розв’язати кросворд

1. Команда іншим словом. (Вказівка)

2. Чітка послідовність дій. (План)

3. Алгоритм, складений для комп’ютера. (Програма)

4. Зміна властивостей об’єкта, взаємодія між об’єктами, утворення нового об’єкта або знищення існуючого об’єкта. (Подія)

5. Електронний пристрій для обробки інформації. (Комп’ютер)

6. Того, хто виконує алгоритм, називають… (Виконавець)

7. Предмети, явища і процеси, які розглядаються як єдине ціле. (Об’єкти)

8. Точна, зрозуміла вказівка для виконання якоїсь дії. (Команда)

  •                 Дайте відповіді на запитання
  1.               Що таке алгоритм? Подайте приклади словесного алгоритму?
  2.               Що таке виконавець?
  3.               Поясніть відмінність між словесною та графічною формами подання алгоритму.
  4.               Назвіть основні елементи схем алгоритму.

Назвіть базові структури алгоритмів

 

Фізкультхвилинка 

 

V. Практичне завдання.

Інструктаж з техніки безпеки.

Доповніть проект «Акваріум» новими об’єктами.

Допоміжні скрипти проекту «Акваріум»

 

Простий рух

 

Переміщення з ефектом

Випадкове переміщення

11

11

11

 

Релаксація «Вправи для очей»

Складіть презентацію - портфоліо ваших робіт.

1 слайд – тема та автор, 2 – зміст робіт та місце їх збереження

 

V. Підсумок уроку. Демонстрація портфоліо. Оголошення оцінок за урок і за тему.

 

VI. Домашнє завдання:  знайти в Інтернеті джерела щодо Scratch і його використання.

docx
Додано
16 березня 2019
Переглядів
1869
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку