Тема уроку: “Апаратна і програмна складові інформаційної системи”
Клас: 5
Освітня програма: Програма курсу “Інформатика”, 5 - 9 класи загальноосвітніх навчальних закладів, 2017 р.
Мета уроку:
- навчальна: розкрити поняття інформаційної системи; формувати уявлення про комп’ютерні пристрої;
Тип уроку: урок засвоєння нових знань;
Компетенції учнів на уроці: формування інформаційної компетенції: сприймання та користування інформацією; вміння формулювати власну думку та висловлювати її.
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів |
Зміст навчального матеріалу |
Учень/учениця Знаннєва складова Пояснює поняття інформації та інформаційної системи. Наводить приклади даних і повідомлень. Наводить приклади інформаційних процесів. Називає складові комп'ютера та їх призначення. Наводить приклади комп'ютерних програм
Діяльнісна складова Розпізнає різновиди інформаційних процесів. Дотримується правил безпеки життєдіяльності під час роботи з комп'ютерним пристроями. Ціннісна складова Усвідомлює взаємозв’язок між апаратною та програмною складовими інформаційної системи.
|
Інформаційні процеси та системи. Апаратна і програмна складові інформаційної системи.
|
Обладнання уроку: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація
Дидактичні та методичні матеріали:
1. Тест. Інформаційні процеси. Повідомлення.
2. Презентація до уроку. Комп’ютер - універсальний виконавець.
3. Підручник
4. Тест “Комп’ютер - універсальна машина”
5. Інтерактивні вправи “Пристрої комп`ютера”, “Знайди пару”
6. Таблиця “Інформаційні процеси”
7 . Сучасна фізкультхвилинка "Alien Dance" (YouTube)
Формувальне оцінювання уроку:
Попереднє |
Поточне |
Підсумкове |
1. Тест “Інформація та повідомлення.” 2. Обговорення результатів тестування. 3. Заповнення таблиці
|
|
http://LearningApps.org/view2434822
|
Основні етапи уроку:
Етап |
Зміст етапу |
Кількість хвилин |
1 |
Організаційний етап |
2 |
2 |
Актуалізація опорних знань |
5 |
3 |
Мотивація навчальної діяльності |
2 |
4 |
Вивчення нового матеріалу |
15
|
5 |
Фізкультхвилинка |
3 |
6 |
Засвоєння нових знань, формування вмінь |
13 |
7 |
Підсумки уроку |
3 |
8 |
Домашнє завдання |
2 |
Хід уроку
Що робить учитель |
Що роблять учні |
Методи навчання* |
Засоби навчання** |
Етап 1. Організаційний етап |
|||
Привітання, перевірка присутності учнів, перевірка готовності учнів до уроку |
Привітання |
|
|
|
|
|
|
Етап 2. Актуалізація опорних знань |
|||
Опитування, перевірка домашнього завдання. Тестування. |
Відповідає на запитання тестів. Заповнює таблицю. |
Індивідуальне тестування |
Інформаційні (підручник) Дидактичні роздатковий матеріал)
|
Етап 3. Мотивація навчальної діяльності |
|||
Кажуть: «Хто володіє інформацією, той володіє світом!» Чи лише володіння інформацією є запорукою успіху? А що ще можна зробити з інформацією? Чия допомога потрібна людині? |
Обговорення |
Вербальні (словесні) - розповідь, наочні |
|
Етап 4. Вивчення нового матеріалу |
|||
Викладає матеріал уроку, використовуючи презентацію.
|
Уважно слухає розповідь вчителя, приймаючи посильну участь в процесі, відповідаючи на проміжні питання, наводить приклади з життя) |
Вербальні, пояснювально-ілюстративний
|
Дидактичні
|
Етап 5. Фізкультхвилинка |
|||
Вправи, демонстрація відео |
|
|
|
Етап 6. Засвоєння нових знань, формування вмінь |
|||
Пропонує учням пройти тестування |
Проходять тестування |
Лабораторно-практичний контроль |
Дидактичні, інтерактивні |
Етап 7. Підсумки уроку |
|||
Оцінює проходження учнями тестів. Коротка бесіда на тему - Як важливо знати призначення комп’ютерних пристроїв. Пропонує етап рефлексії |
Надає відповіді на запитання рефлексії |
Вербальні |
Дидактичні |
Етап 8. Домашнє завдання |
|||
Параграф 3 підручника, ст. 20-28 читати |
Записує ДЗ в щоденник |
|
|
Література:
Для вчителя |
Для учня |
|
|