Гра-вікторина
«Ми за безпечний Інтернет»
для учнів 2-4 класів
Мета:
Обладнання: комп'ютерна презентація, роздатковий матеріал, музичний супровід, атрибутика для мореплавців.
ХІД ЗАХОДУ
Відгадайте загадку: Він про все на світі знає, часто час в нас забирає.
Ми не можем уявити, як тепер без нього жити
9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Разом до найкращого Інтернету» .
Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання Інтернету дітьми; питання Інтернет-етики; загрози протизаконного контенту.
Інтернет – велика розгалужена мережа, що включає комп’ютерні вузли, розміщенні по всьому світу. Коли відбувається з’єднання з Інтернетом, то ваш комп’ютер (смартфон, планшет…) стає частиною всесвітньої мережі, а ви самі стаєте «онлайн».
Що ви робите там, в «онлайні»? Зараз віртуальне життя в кожного з нас є дуже насиченим і майже реальним, особливо в умовах карантинних обмежень і дистанційного навчання. Ми шукаємо інформацію, обмінюємось повідомленнями, граємо в онлайн-ігри,переглядаємо відео, спілкуємось в соціальних мережах. І все це дуже захоплююче і дивовижно. Проте, в Інтернеті теж є правила, і найважливіші з них – правила безпеки. Чимало небезпек підстерігає нас в онлайн-житті: комп’ютерні віруси, інтернет-залежність, шахрайство, дорослий контент.
Це ще далеко не весь список небезпек, які чатують на нас в мережі, тому і існує День безпечного інтернету і сьогоднішній наш урок має тему «День безпечного Інтернету».
2. ПЕРЕТВОРЕННЯ…
Колись…дуже давно.. відважні та допитливі люди досліджували наш світ, мандруючи океанами та морями на своїх могутніх кораблях від одного континенту до іншого, долаючи перешкоди та вправно обходячи небезпеки.
Сьогодні ми можемо мандрувати світом не виходячи з дому і в цьому нам допомагає Інтернет. Електронні бібліотеки, віртуальні музеї, найновіші фільми – все для нас. Інтернет – це океан можливостей, в якому ми можемо захопливо мандрувати і робити власні відкриття. Але… як і справжній океан, він може бути стрімким, бурхливим і небезпечним і нам з вами дуже важливо добре засвоїти правила віртуального життя.
Отож, сьогодні ми перетворюємось на мореплавців Інтернету та поринемо у «морський бій» за онлайн-безпеку.
3. ГРА
Об’єднуємось у дві команди, обираєм капітанів. Пропонуєм капітанам кинути жереб, щоб дізнатись хто розпочне. Далі команди по черзі обирають прямокутник на ігровому полі, якщо команда «влучає», то має можливість відповісти на питання та заробити бал, якщо «не влучає» - хід переходить інший команді. Якщо влучає, але на питання не відповідає, відповісти має можливість команда суперників і заробити бал. На обговорення питання 30 секунд.
Запитання для учнів
Віртуальний співрозмовник пропонує вам зустрітися, як слід вчинити?
Чи існують правила етикету в Інтернеті?
Додаткове завдання: складіть правила спілкування та поведінки в мережі Інтернет
Комп'ютерний вірус – це…
Що використовують люди в Інтернеті, для того, щоб зберегти свою справжню особу в секреті?
Видавати себе в Інтернеті за іншу особу та непристойно поводитися, знущатися є:
Ви шукаєте цікаві та нові книжки, які можна було б почитати. Для цього зайшли на незнайомий сайт і раптом на екрані з’явилися незрозумілі вікна із повідомленнями. Ваші дії?
Шукаючи інформацію в Інтернеті ви постійно наштовхуєтесь на не потрібну рекламу. Це заважає нормально працювати та шукати потрібну інформацію в мережі Інтернет
Ви вирішили завантажити гру з математики в Інтернеті, але на екрані з’явилося повідомлення, що для завантаження потрібно відправити SMS- повідомлення на вказаний номер в Інтернеті. Ваші дії?
Ігор порадив другові встановити та користуватися для пошуку потрібної інформації дитячим браузером, яким саме?
Ви отримали на електронну адресу повідомлення від невідомої вам особи із посиланням для завантаження гри, яку нещодавно шукали в мережі Інтернет
Ви вирішили опублікувати фотографії себе та друзів в Інтернеті. Чи можна публікувати фото друзів без їхньої згоди?
Якщо раптом один із ваших друзів почав ображати вас на просторах Інтернету. Ваші дії?
Нещодавно у вас з’явився новий друг у мережі Інтернет, він хоче зробити вам подарунок, тому попросив номер телефону і домашню адресу. Ваші дії?
Ви дуже часто проводите час за комп’ютером. Вже впродовж трьох днів ви відчуваєте біль, напругу в очах, з’явилися сльози. Ваші дії?
Що означає слово «нетікет»?
За допомогою чого ви можете потрапити в Інтернет?
Завдання. Визначте основні правила безпечного користування просторами Інтернету
ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ
з якими познайомились в ІНТЕРНЕТІ
Завдання. Назвіть, який має небезпечний вплив комп'ютер на здоров'я людини? Як уникнути шкоди комп'ютера?
У чому небезпека комп'ютера?
Як зменшити негативний вплив?
4. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ
Давайте зупинимось на мить і замислимось, чи дійсно ми хочемо провести усе життя у віртуальному світі? Бачити аватарки – замість живих облич, смайлики – замість живих посмішок. В решті решт як та на що втрачати власний час – це вільний вибір кожного. Але пам’ятайте, що Інтернет – це лише інструмент, яким Ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді, спілкуєтесь, якщо між вами величезні відстані. Вчіться користуватись Інтернетом із розумом.
Без нього вже ніяк не можна. Він норма, а не дивина.
Як зрозуміти друг він нам чи ворог. І відповідь лише одна:
Він помічник, знавець, порадник, інформаційне джерело.
Але потрібно пам’ятати: де є добро, там є і зло.
І вибір все таки за вами – що оберете, те і буде.
Давайте все ж не забувати: ми українці – добрі люди.
Запрограмуємось на гарне – його багато на планеті.
Живімо у житті реальнім. Не загубімось в Інтернеті!