УРОК на тему: Біологічне значення металічних елементів
Мета: Ознайомити учнів із роллю металічних елементів у життєдіяльності організмів; наводити приклади їхнього впливу на життєдіяльність організму; розглянути їхнє значення в біохімічних процесах та джерела в харчових продуктах; пояснити наслідки дефіциту та надлишку металів в організмі.
Обладнання та матеріали: таблиця «Металічні елементи та їхні сполуки»; моделі молекул основних біоорганічних сполук; презентація про біологічне значення металів, зразки харчових продуктів, багатих на метали.
Базові поняття й терміни: метали, біоорганічні сполуки, обмін речовин, гемоглобін,
Концепція уроку: Розвивати вміння аналізувати та робити висновки щодо ролі металів у різних біологічних процесах; формувати екологічне мислення та усвідомлення важливості раціонального використання хімічних елементів.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Структура уроку
І.Організаційний етап................................2 хв.
ІІ.Актуалізація опорних знань і мотивація
навчальної діяльності ................................5 хв.
ІІІ.Вивчення нового матеріалу.................30 хв.
IV.Узагальнення, систематизація й контроль
знань та вмінь учнів...................................5 хв.
V.Домашнє завдання..................................1 хв.
VI.Підведення підсумків уроку.................2 хв.
Хід уроку:
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності:
Запитання до учнів:
III. Вивчення нового матеріалу:
Залізо (Fe).
Кальцій (Ca)
Магній (Mg)
Цинк (Zn)
Мідь (Cu)
Інші метали
Методи визначення металів у харчових продуктах:
IV.Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
1. Обговорення з учнями прикладів харчових продуктів, багатих на метали.
2. Поясніть чому:
а) фахівці й фахівчині в галузі дієтології радять роздільний прийом їжі, багатої на Кальцій (молоко, зелені овочі), та їжі, багатої на Ферум (м’ясо, печінка), а під час вибору вітамінно-мінеральних препаратів віддавати перевагу тим, у яких Кальцій і Ферум розділені;
б) лікарські засоби на основі двовалентного Феруму рекомендовано вживати натщесерце;
в) потрібно враховувати твердість води, використовуваної для поливу рослин;
г) тим, хто працює в гарячих цехах, рекомендовано вживати газовану підсолену воду (з масовою часткою натрій хлориду від 0,2 до 0,5 %).
3. Побутує думка, що вживання бананів може призвести до порушень роботи серця. Чи поділяєте ви її? Відповідь аргументуйте розрахунками.
4. Наскільки безпечна питна вода з підвищеним умістом Феруму? Відповідь аргументуйте розрахунками.
5. Під час фізичних навантажень Калій вивільняється з м’язів і його вміст у сироватці крові зростає. Поясніть, чому це становить певну небезпеку для людини.
6. Одна з активних речовин полівітамінного засобу «Магне-В6 Антистрес» - магній цитрат. Поясніть, наскільки обґрунтовано в назві використано слово «антистрес».
7. Складіть узагальнювальну таблицю «Біологічне значення металічних елементів»
(https://uahistory.co/pidruchniki/lashevska-chemistry-11-class-2019-standard-level/34.php)
V. Домашнє завдання
Підготувати короткий реферат про один з металів, його біологічне значення та джерела в харчових продуктах.
VІ. Підведення підсумків уроку
Самостійна робота учнів:
1. Заповніть міні-кросворд.
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
По горизонталі: |
По вертикалі: |
|
1. хром 2. кальцій 5. калій 6. ферум |
3. магній 4. натрій 7. цинк 8. мідь |
2. На об’єкті WordArt (https://wordart.com/q78mg6toe1xy/ ):
- знайти всі назви неметалів (8 слів);
- знайти джерела заліза (5 слів);
- знайти джерела кальцію (5 слів);
- знайти джерела магнію (5 слів).