Урок «Я пізнаю світ» 2 клас. Інтелект України.
Дата:
Тема: Букові праліси – спадщина ЮНЕСКО.
Мета: повторити та систематизувати знання про живу і неживу природу;
досліджувати питання: ліс, лісові ресурси України, використовуючи відомості з наукового тексту, з відео презентацій, власного досвіду; формувати знання про екологічні проблеми материка, найвідоміші природні об'єкти, занесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО; поглибити знання з української мови, дізнатися ,що таке прийменник; вдосконалювати вміння виявляти та оцінювати наслідки впливу господарської діяльності людини на природу; формувати науковий світогляд; розвивати наочно-образне, логічне мислення, винахідницькі навички, креативність, кмітливість; виховувати майбутніх дослідників, небайдужих громадян своєї країни4 організувати виконання інтерактивних вправ на комп’ютері за посиланнями.
Очікувані результати:
-
Спостерігає навколишній світ;
-
Досліджує інформацію наукових статей, карт про Букові праліси, виокремлює головне;
-
Працює з різними видами географічних карт;
-
Виражає власні думки, щодо важливості теми уроку, обгрунтовує свій вибір;
-
Співпрацює в парі;
-
Знає алгоритм виконання інтерактивних вправ на комп’ютері за посиланнями;
-
Розрізняє стаціонарні та портативні електронні пристрої;
-
Має бажання бути успішним, наполегливо працювати для досягнення поставленої мети, долає перепони та труднощі.
-
Оцінює свою роботу на уроці.
Обладнання та матеріали: аудіо - і відео - матеріали, демонстраційні карти, сюжетні ілюстрації, презентація.
Хід уроку
І.Організаційний момент. слайд 1-2
Чути дзвоник голосистий,
Він лунає променисто.
На урок всіх вас скликає
Та до праці залучає.
Привітаємо гостей
«Добрий день!»
З нами вам не буде сумно
Ми допитливі й розумні!
ІІ. Мотивація
- Прочитайте тему нашого уроку. слайд 3
- На які питання ми будемо знаходити відповідь?
-
Позитивне налаштування на урок.
Перегляд відеофрагменту з піснею «Мандрівка Україною» слайд 4
-
Розкажіть чи бували ви в лісі? Що цікавого побачили? Що сподобалось?
-
Розгляньте малюнки. Позначте об’єкти, які, на вашу думку, можна побачити в лісі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Переглягляд казки «Як Незнайко ліс малював». слайд 5
-
Пригадайте, що таке жива і нежива природа. З’єднайте стрілочками відповідні частини речень.
-
Прочитайте речення й підкресли потрібне слово в дужках.
-
Повторення вивченого раніше.
-
Пригадай, горішки якого дерева зображені на гербі Чернівецької області. Познач правильну відповідь.
-
Незнайко задоволений вашою роботою. Молодці! слайд 6
ІV. Вивчення нового матеріалу. Адаптер. слайд 7
-
Робота з науковою інформацією.
-
Прочитай інформаційну довідку від Адаптера пошепки з диктором.
-
Попрацюй у парі. Вивчіть і розкажіть один одному навчальні одиниці з довідки.
Хвилинка релаксації з відеофрагментом «Звуки природи. Карпатський буковий ліс». слайд 8
-
Робота з картою.
-
Розглянь фрагмент карти України та прочитай коментар до неї.
-
Знайди на карті й підкресли назви областей, на території яких розташовані букові ліси, занесені до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
-
Хвилинка інформатики. Електронні пристрої. слайд 9
-
Уяви, що тобі випала нагода відвідати букові праліси Карпат. Розглянь світлини електричних пристроїв. Познач, які з них ти можеш узяти з собою до лісу. Обгрунтуй свій вибір.
-
Поглиб свої знання зінформатики. Попрацюй з інформацією за алгоритмом.
-
Попрацюй з комп’ютером. Перейди за за посиланням. Класифікуй пристрої.
-
Адаптер задоволений вашою роботою. Молодці! слайд 10
-
Хвилинка української мови. слайд 11
-
Маленьке совенятко просить вас прочитати уривок вірша Надії Красоткіної «Ліс».
-
Поміркуй, якою частиною мови є виділені слова.
-
Танцювальна хвилинка. слайд 12
-
Робота з інформацією в рамочці.
-
Поглиб свої знання з української мови, попрацювавши з інформацією за алгоритмом.
-
Попрацюй у парі. Вивчіть і розкажіть одне одному навчальну одиницю з рамочки.
-
Робота з текстом.
-
Прочитай текст. Попрацюй з ним як справжній мовознавець. Знайди і підкресли числівники.
-
Совенятко вами задоволене. Так тримати! слайд 13
-
Презентація «Букові праліси – спадщина ЮНЕСКО». слайд 14-28
-
Підсумок уроку. Рюкзак вражень. слайд 29
-
На уроці я вперше почув…
-
На уроці я дізнався …
-
Мені вдалося найкраще…
-
Мені було складно …
-
Урок сподобався ….
-
Розфарбуй рюкзачок відповідно до свого настрою.
слайд 30