Навчання грамоти
Тема. Буква «ге». Звуки [г], [г'].
Мета: познайомити учнів з буквою «ге» та її звуковим значенням, формувати навички читання з цією буквою і вміння писати букву окремо та в буквосполученнях;
розвивати фонематичний слух та вміння виконувати звуковий аналіз слів; сприяти збагаченню та активізації словникового запасу учнів;
виховувати турботливе ставлення до птахів, дружні стосунки.
Обладнання: каса букв та складів; предметні малюнки, звукові фішки, лего-цеглинки, кубик Блума, відеоматеріали.
Тип уроку: інтегрований урок засвоєння нових знань.
ХІД УРОКУ
Наш урок пройде не марно,
Бо ви сіли рівно й гарно!
Будете виконувати те,
Про що мова зараз піде!
І не буде в нас мороки,
Бо вже всі готові до уроку!
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм!
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1.Вправа «Спіймай звук!» (Учитель читає вірш, діти слухають, а коли почують звук, який найчастіше повторюється в вірші, плещуть в долоньки)
Галя сіє гречку,
А Грицько – горох!
Гречка піде в горщик,
В пиріжки – горох! (Т.Бойченко)
2. Мовленнєва розминка.
Га-га-га та Ге-ге-ге…
Це напевне буква Г?
Буква Г якраз така,
Неначе шия в гусака.
Руханка
Раз - підняли руки вгору,
Два - нагнулися додолу,
Три – повернулись вправо, вліво,
На чотири – всі присіли,
Похитали головою,
Ще й притупнули ногою,
Пальчиками повертіли
І за парти тихо сіли.
ІV. Повідомлення теми та задач уроку
VІ. Вивчення нового матеріалу
(Діти аналізують почуті звуки в словах і викладають відповідні звукові схеми за допомогою фішок, працюють парами)
НАЗВИ
ЧОМУ?
ПОЯСНИ
https://www.youtube.com/watch?v=-qRVNcxD-lg
РУХАНКА
https://www.youtube.com/watch?v=HxezyqROtCQ
6. Ознайомлення з написанням маленької букви г
https://www.youtube.com/watch?v=PXWmO8XgvHA
7. Робота в «Прописах» І.В.Цепової (ст.8)
а) підготовчі вправи
б) письмо маленької букви г
- в повітрі пальчиком та носиком;
- в зошиті під рахунок учительки.
в) вправлення в поєднанні букви г з іншими буквами,
ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ
https://www.youtube.com/watch?v=iXK1ltGfooE
8. Робота над словами в «Букварі»
а) визначення кількості стовпчиків слів,
б) визначення кількості слів в усіх стовпчиках,
в) читання хором;
г) читання в парі;
д) визначення найдовших слів;
е) вибіркове читання слів
- прочитати слово, яке означає назву танцю,
- прочитати слова, які складаються з одного складу,
- прочитати слова, які відрізняються лише однією буквою.
9. Написання слів в «Прописах»
а) складання слів з «розсипаних» літер:
- робота з лего-цеглинками, ( Додаток 4)
- запис складених слів;
б) читання слів гумка та загадка,
в) визначення місця букви Г в словах,
г) обговорення з’єднань букви Г з іншими буквами,
д) написання слів з самостійним коментуванням,
е) поділ записаних слів на склади, визначення наголошеного складу,
є) ознайомлення з подвійним наголосом в слові загадка.
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
(учителька проносить між партами кошик)
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4
|
|
|
|
м і р г
(грім)
|
|
|
|
р г д а
(град)