Читання та запис десяткових дробів. Порівняння десяткових дробів.
Мета: Закріплення знань учнів про запис десяткових дробів, десяткові розряди дробів, правила порівняння десяткових дробів. Формування умінь учнів читати, записувати та порівнювати десяткові дроби. Формувати логічне мислення учнів, культуру математичного запису та культуру математичної мови.
Тема: Читання та запис десяткових дробів. Порівняння десяткових дробів.
Мета: Закріплення знань учнів про запис десяткових дробів, десяткові розряди дробів, правила порівняння десяткових дробів. Формування умінь учнів читати, записувати та порівнювати десяткові дроби. Формувати логічне мислення учнів, культуру математичного запису та культуру математичної мови.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація знань і вмінь учнів.
1. Перевірка домашнього завдання.
№ 1192˚ (учень, з використанням підручника, записує хід розв'язання на дошці та пояснює )
1). 3 км 175 м = 3, 175 км
2). 45 км 47 м = 45, 047 км
3). 15 км 2 м = 15, 002 м.
№ 1198˚˚(учень зачитує записані дроби в порядку спадання)
15,95; 15,9; 15,6; 15,5; 15,45; 15,4; 15,35; 15,2.
№ 1204˚˚( учень, з використанням підручника, записує хід розв'язання на дошці та пояснює )
2. Повторення теоретичного матеріалу.
1. Що таке десяткові дроби?
2. Розряди десяткових дробів.
3. Правила порівняння десяткових дробів.
3. Усний рахунок.
1. № 1201 ( 1-8 ). Назвати більше число.
2. Вправа «Логічні пари». Утворити пари рівних дробів.
41,07
28,0137
29,37
28, 137
29,037
41,7
4. Диктант ( Учень виконує на дошці, клас у зошитах самостійно. Самоперевірка. На листочках вказати кількість правильних відповідей. )
1,07; 0,006; 8,4; 0,034; 21,13; 7,0023; 39.00001; 0,2; 109,015; 56,0703.
(Підняти карточки із кількістю правильних відповідей).
ІІ. Основна частина. Розв'язування вправ.
№ 1197 (1). (Учні виконують самостійно. Усно перевірити.)
6,9; 9,3; 12,45; 15,3; 18,1; 36,2; 36,85; 56,45.
№ 1193 (Усно).
№ 1199 (Фронтальне виконання. Учень біля дошки.)
1).5 дм = м = 0,05 м
2). 15 см = м = 0, 0015 м
3).5 дм 12 см = 512 см = м = 0,0512 м .
Диференційоване завдання.
Завдання підвищеного рівня: Завдання середнього рівня:
№1206 (1,2) № 1201 ( 9-12 ).
Індивідуально. Усно перевірити. Фронтальне виконання
ІІІ. Підсумок уроку.
1.Повторити основні завдання, які були виконані на уроці.
2. Повторити теоретичний матеріал.
3. Рефлексія.
ІV. Домашнє завдання. Р. 7, § 29 (повторити). № 1187ํ˚, 1202˚˚, 1207˚˚.
Методичний кабінет КЗ «Долинська ЗШ І-ІІІ ступенів №4
Долинської районної ради»
Відкритий урок з математики
у 5-А класі
Тема:
«Читання та запис десяткових дробів. Порівняння десяткових дробів»
Учитель математики:
Матвійчук Тетяна Володимирівна
м. Долинська
2018 рік