Конспект уроку з математики для учнів 5 класів на тему: "Ділення і множення натуральних чисел"
Урок не зовсім звичайним. Учні будуть розв'язувати завдання на множення та ділення натуральних чисел для підготовки до контрольної роботи і разом з цим будуть знайомитись з цікавими фактами про Україну.
Тема: Ділення і множення натуральних чисел.
Мета: формувати міцні навички множення та ділення натуральних чисел, задачі на множення та ділення натуральних чисел; ознайомити із задачами практичного змісту; сприяти розвитку вміння працювати в групі та формуванню навичок логічно мислити; виховувати вміння долати труднощі.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Хід уроку
Сьогодні наш урок буде не зовсім звичайним. Ми з вами будемо розв’язувати завдання на множення та ділення натуральних чисел для підготовки до контрольної роботи і разом з цим будемо знайомитись з цікавими фактами про Україну.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Протягом уроку кожен з вас буде отримувати сердечка, в кінці ми їх підрахуємо і поставимо оцінки.
Число 25 збільшіть втричі, потім зменшіть в 5 раз, збільшіть в 100 разів, зменшіть у 25 раз. Отримані числа додайте і збільшіть в 2 рази.
(25,75,5,500,20=625*2=1250)
48000:3 |
70000:5 |
72000:4 |
900-350:10 |
730+200:10 |
360-700:100 |
120:3:2 |
160:4:3 |
150:3:5 |
(10000-5000):100 |
(15000-10000):10 |
(25000-10000):1000 |
360:6∙5 |
480:8∙3 |
490:7∙4 |
2000∙3:1000 |
800∙100:2 |
8000∙4:1000 |
З Гайсина до Полтави Петрусь їхав з батьком 8 год зі швидкістю 63км/год. На скільки км/год треба збільшити швидкість авто, щоб на зворотній шлях витратити 7 год.
28 ∙ 19307 + 2790:9
38 ∙ 13903 + 1260:6
13 ∙ 19064 + 56700:90
23 ∙ 11743 + 7040:88
32 ∙ 11774 + 3250:5
27 ∙ 20605 + 34800:300
17 ∙ 31624 + 28700:700
23 ∙ 17506 + 3850:70
17 ∙ 31655 + 5680:40
43 ∙ 18104 + 3108:4
807:0=0
24000:100=240
325:325=0
305∙1000=305000
645∙0=645
285∙10=2805
1000000:10000=10
18000:9000=3
32000:400=80
Запишіть число
10= 8 8 8 8 8
20= 7 7 7 7 7
30 = 8 8 8 8 8 8 8 50 = 2 2 2 2 2 2 70 = 3 3 3 3 3 3 3
ІІІ. Підсумок уроку
Підрахунок сердечок і виставлення оцінок
IV. Домашнє завдання